Černý prapor (1958)

Na tenhle film jsem se těšil, ale po shlédnutí jsem z něj mírně rozpačitý! Už proto, že je polovina děje francouzsky bez titulků! Z výborného tématu se, bohužel, vytěžilo příliš málo! Mile překvapil František Peterka, už jen svou figurou. A nesmím zapomenout na mého oblíbence Hannja Hasseho. Je škoda, že se s ním nenatočilo více filmů. Navíc mám takový dojem, že polní uniformy i s klobouky si o pár let později vypujčili Zdeněk Srstka a Josef Dvořák, když ve filmu Poplach v oblacích převáželi slona Bimba! :-)

Florenc 13,30 (1957)

Taková milá blbůstka, ale dám 4*, sám sem jezdil 4 roky s autobusem, takže za každý ten rok jednu hvězdičku!

Neporažení (1956)

Vynikající film o tom, kterak se pár obyčejných vojáků vzepře ostudným rozkazům a rozhodnou se bránit svoji vlast, byť zbytečně! Když tuhle republiku zradili angličtí lordi a francouzští žabožrouti, prezident Beneš utekl jako zbabělec, byly to jediní Komunisté, kde se ještě chtěli bránit. To není ideologie, pouhé konstatování!!! Dneska by se nic takového nestalo. Chrání nás přece NATO, E.U. a hlavně ospalý Knížepán. Uvědomte si konečně, že kdyby se historie opakovala, tak nás tito "ochránci" hodí stejně tak přes palubu, jako tenkrát!!!! Konečně alespoň trochu sympatická role Vladimíra Kršky. Z jeho ožraly v Sanitce mi bylo skutečně špatně!!!

Anděl na horách (1955)

Až počasí dovolí tak přijde Gustav! Krásný film z mých milovaných Vysokých Tater!

Cesta do pravěku (1955)

Před tímto kinematografickým skvostem můžou jít všechny ty Jurský parky a Ztracený světy do........ patřičných míst! :-) Na to, že tenhle film je dělaný doslova "na koleně", je to neskutečná nádhera!!!!! Kdyby žil Karel Zeman dnes, byl by z něho miliardář! Jenže, dokázal by s dnešními technologiemi natočit to, co tenkrát?

Tanková brigáda (1955)

Skvělá barva filmu a zajímavé bojové scény! Jinak nepochopím, proč Klema mluví slovensky?

Ztracená stopa (1955)

Mladý Ilja Racek vypadal zajímavě! Kdyby zrovna netrávil psy, možná bych mu i fandil! Zato Vladimír Hrubý vypadal snad celý život úplně stejně! :-) Film zajímavý, herci jako třeba Eduard Cupák nebo Zdeněk Dítě určitě odvedli svůj nadstandard! Jen škoda, že námět k filmu potom další tvůrci tak devalvovali filmem Černý vlk!

Botostroj (1954)

Když pominu námět, tak film je zrcadlem toho, co se děje dneska, byť je natočen před skoro 60 lety!!!! Vím, že to mnoho lidí nevidí, resp. nechce vidět, protože se všichni máme dneska dobře, můžeme cestovat a hlavně, máme svobodu projevu!!!!

Byl jednou jeden král... (1954)

Škoda, že z Vlasty Buriana je tu už jen stín jeho herectví.... Nejsilnější scéna z celé pohádky, hned po prvním rozhovoru Jana Wericha s obrazem královny, je bezesporu Vlasta Burian s Terezií Brzkovou! Myslím, že nejsem sám, komu se roztečou slzy po tvářích, za což se vůbec nestydím.......