Sinister (2012)

Priznám sa, horory nevyhľadávam. Hlavne kvôli tomu, že všetky moderné sú na jedno kopyto a dodržujú tradičný hororový vzorec. Sinister sa ho drží tiež, ale snaží sa ísť originálnejšou cestou, kde zámerne zavádza diváka, že všetko je vám jasné a pri tom je to aj tak inak. A to si cením. A cením si aj pár hustých lákačiek, pri ktorých som na seba vydrbal celé nachos a scénam, ktoré mi vybavili pár nočných môr za noc. Výborný Ethan Hawke, ktorý z plátna ani nezlezie (vadí to niekomu? ) a zvukové efekty, ktoré majú na svedomí 50% úspechu. Pozerať to bez poriadneho zvuku, nebude mať správny efekt. Tak isto, ako sedieť v kine vedľa dvoch komunikujúcich žien. Díky kočeny, bodaj by ste si už nikdy nezaj*bali

Spielberg o Spielbergovi (2007) (TV film)

Pekné zhrnutie toho, čo a ako Steven kedy natočil. Pre fan povinnosť.

Informátor! (2009)

Na prvý pohľad jednoduchý dej, ktorý sa v druhej polovici, zmení na psychologickú drámu. Oná psychologická druhá polovica, prišla mne zaujímavejšia, napínavejšia a vtipnejšia, ako uvoľnený prvých 45 minút. Prasnicový Damon je v pohode a prerod postavy zvláda skvele. A sypať Soderberghovy popoľ na hlavu je nefér, jeden z jeho najlepších filmov.

Až vyjde měsíc (2012)

Neprekvapí ma, ak to niekoho bude nudiť, ale ja mám rád detské príbehy, pravdepodobne to bude ideológiou ktorú obsahujú a jasným rozlíšením medzi dobrým a zlým. Prvá polovica je trošku nekonzistentná, no za to druhá je plná hravých a vtipných nápadov. Plus skvelý A-čkový herci, ktorí si svoje postavy zjavne užívajú. A kvôli Kari Hayward, by som riskoval aj kriminál.

Expresní zásilka (2012)

Na to aké to má zbesilé tempo, je to neuveriteľne nudné, alebo nudiaci pôsobiace .Začína to dobre, dobrá hudba, svižné bicyklové NY trate a zápletka ktorá je klišé až mraky .Film ponúka zopár pekných nápadov( možnosti trati a ich následok zlého rozhodnutia), pár pekných detailov (Google Street View po Všemocnom,zase z iného uhla) a poteší záver, ktorý po neuveriteľnom dlhom driemaní, trochu preberie. Vášnivý cyklisti,prihodte 1*- 2* navyše, ja som sa po prvých 20 minútach príšerne nudil.

Sledování (1998)

Každá dekáda má vizionárov, ktorí určujú smer. Naši rodičia mali S.Spielberga, my máme Ch.Nolana. Film ktorému vystačia 4 kulisy a 5 ústredných hercov a jeden majstrovsky napísaný scenár a so záverom, ktorý možno vidieť len u Nolana a jemu podobných. Na plných 5* to nie je, ale v rámci amatérskej tvorby je to špička.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Až nato klišé, ktoré je tu prítomné na meter štvorcový v rovnakom pomere, ako mariška a jointi zároveň, je to celkom fajn úlet. Ktorý obsahuje prestrelené, trefné, hnusné, vtipné, fekálne a ešte neviem aké fóry, ktoré držia film v peknom priemere. A na to že je NPH na plagátoch,j eho tu strašne málo. Aspoň že si urobil srandu zo svojej homosexuality... a humbuku ktorý to sprevádzal.

Až na krev (2007)

Daniel Day-Lewis je dôvod vyšieho hodnotenia, ten herec je boh vo svojom remesle. Príbeh je pútavý, občas trochu preskakujúci, ale silný. Neuveriteľne mu pomáha hudba (hlavne pri ropnom požiari) a PTA dokazuje, že životné príbehy sa dajú natočiť aj inak, ako klasickou Hollywoodskou cestou.

Vánoční příběh (1983)

Jeden z najkrajších vianočných príbehov, kde jeho výnimočnosť spočíva v tom, že je rozprávaní a prezentovaný očami dieťaťa a také ja mám rád.

Život je krásný (1997)

Je pravda, že prvých 20 minút je trošku naivných a taliansky štýl z toho sála, ale čo nasleduje potom, je niečo nádherného. Za to akým spôsobom dokázal Benigni, navodiť pocit ľútosti a šťastia zároveň a v tak nehostinom a odpornom prostredí, si zaslúži rešpekt. Najkrajší taliansky film.