Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Určite nebudem prvý ani posledný, komu Dobrý, zlý a škaredý prišiel a príde moc nudný, naťahovaný a tak trochu bez šťavy, Nezachráni to ani vynikajúca hudba, perfektná réžia a najcharizmatickejší herec aký kedy žil. Presne tak, hovorím o Clintu Eastwoodovy.

Ctihodný občan (2009)

Až na americké finále, plné klišé je to naozaj prvotriedne remeslo. Režisér a scenárista mali mať gule a pokračovať v masakrovaní úradníkov a ,,nevinných´´ ľudí. Veľmi zaujímavý príbeh a Butlerová najlepšia rola, áno, beriem do úvahy, že natočil aj 300-vku.

NON-STOP (2014)

Podľa tunajších komentárov, filmy s Liamom Neesonom majú samostatný žáner, tzv. ,,Neesonovky´´. Tak táto ,,Neesonovka´´ je zaujímavá asi hodinu, potom to ide do kytek. Problém je v tom, že nápaditý námet by mal byť aj nápadito dotiahnutý do konca a to rozhodne nieje. Bezradní scenáristi to proste zakončili tradične americky, s poriadnou dávkou klišé, ale že fakt poriadnou. Keby to točil Aronofsky, Neeson by si po druhej sms-ke strelil guľku do hlavy. Tu taký šokujúci zvrat nečakajte, ani náhodou. Aspoň že Neeson má charizmu.

Transcendence (2014)

Vôbec to nieje také zlé ako sa o tom hovorí. Niektoré logické vyústenia mi nedávajú zmysel doteraz , ale inak som sa pristihol, že sa pri tom celkom bavím, tak prečo nie. Čakal som najhoršie, dostal som zaujímavú jednohubku.

Prácička v Itálii (1969)

Pokiaľ nedôjde k onej legendárnej lúpeži, je to svižná, vtipná a veľmi zaujímavá komédia. No v samotné Mini Cooperovské finále, trpí logickými nezmyslami, chýba mu akékoľvek napätie a efektnosť jeho nasledovníka. Michael Caine je perfektný a hláška (mal si odpáliť len dvere), ma neuveriteľne rozosmiala. Pravdepodobne najsexistickejší film svojej doby, s toľkými ženami nespal ani Bond.

Monstrum (2008)

Vyzerá to neuveriteľne draho, nato aké to je lacné. Nachádza sa tu pár mrazivých scén a pokiaľ sa niečo deje a myslím tým skutočne niečo deje, je to efektné. Ale všetkého veľa škodí, zbytočná vata vo forme dialógov, neustále sa opakujúce zábery pomocou ručnej kamery, mne osobne po chvíly prestali chutiť.

Let číslo 93 (2006)

Záverečných 20 minút je geniálnych a 2 alebo 3 silné scény, ale nič viac. Dovtedy je to chaoticky prezentovaný guláš, kde všetci opakujú to isté, bez hlbšieho zmyslu. Škoda, potenciál bol obrovský.

Úsvit mrtvých (1978)

Toto nemohol nikto myslieť vážne, dokonca aj keď som sa na to pozeral s nadhľadom, bolo to celé na smiech. Cez make-up, herecké prejavy, dialógy postáv, hudba a aj ,,akčné" scény sucks! Neuveriteľne amatérsky natočené. Úsvit mŕtvych je jeden z tých filmov, pri ktorom som si vravel, že vynášanie odpadkov a drhnutie latrín, mohlo byť lepšie stráveným časom. A to ako vážne!

Volte mě! (2012)

Zach Ga..blablabla je zase smiešnou postavičkou, ktorá má teplý prízvuk a nemotorný prejav. Will je u mňa v rámci žánru komédia poloboh, ktorý akurát nemá šťastie na scenáre jeho formátu. Predvolebné sľuby sú priemernou klasickou USA-product komédiou, ktorá ide v zabehnutých tisíckrát prebehnutých koľají, s pár božími vtipmi, s pár trápnymi vtipmi a s niekoľkými hluchými miestami, ktoré ukončí predvídateľne pravidelný, feel-good happy ending.

Poslední Mohykán (1992)

Názorná ukážka toho, ako hudba,resp.ústredná hudobná melódia, dokáže z filmu urobiť viac, ako v skutočnosti je. Ano, kamera , výprava a herci sú výborný, ale čo z toho, keď príbeh je fádny a scenár nudný. Dať viac ako 3* ma neprinúti ani geniálny soundtrack Trevora Jonesa a nad ľudský výkon Daniela Day-Lewisa, u ktorého je majstrovský herecký výkon samozrejmosťou.