Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po hype ktorý je okolo Kápa, som čakal viac. Viac humoru, viac osudovosti, viac špionážnych a scenáristickývh nápadov. Ale má to aj pozitíva. Akcia je veľmi dobre natočená (až na katastrofický koniec), záporák najlepší z pomedzi Marveláckych zloduchov, postava Falcona a všetci herci hrajú naozaj perfektne. Trojka má aj tak čo napravovať..

Captain America: Občanská válka (2016)

Ja neviem. To prepojené univerzum ktoré Marvel vybudoval je obdivuhodné, na druhú stranu práve v Civil War sa ukazuje jeho obmedzenosť a že v budúcnosti by sa mohli sami dohnať do slepej uličky. Každopádne veľká časť film funguje presne ako má a v tom tkvie ďalší problém. Nenachádza sa tu WOW moment, alebo nadšenie po projekcií. Predstavenie Panthera a Spidermana funguje skvele, každý z hrdinov má svojich 5.minút slávy, Cap a Iron man pochopiteľne viac akcia je fajn, hlavne tá na letisku. Veľká škoda roztrasenej kamery pri kontaktných súbojoch , viac prehľadnejších záberov by nebolo na škodu. Aj napriek tomu sa jedná o veľmi dobre zvládnutý blockbuster, so všetkým čo k tomu patrí a nepatrí, ktorý naserie oveľa menej ľudí ako BvS. Trochu ma ale serie, že som nebol v siedmom nebi... Možno u Infinity War. :-)

Captain America: První Avenger (2011)

Nápaditejšie a kreatívnejšie ako Thor. Veľmi tomu pomáha dobové spracovanie a prostredie 40- tich rokov.

Casino (1995)

Typický Scorsese, v typickej jemu blízkej mafiánskej tematike. Všetko tu má svoje miesto, všetko tu na oko sedí a nič tomu nechýba. Casino je majstrovský epos, veľkého režiséra, ktorý dotiahol, doladil každý detail do dokonalosti a oprávnene prekonal, už tak výborných Mafiánov. Masterpiece v pravom slova zmysle.

Cedulky (2008)

V jednoduchosti je krása. Výborný nápad, použitia minimum slov a mimiky, je niekedy na nezaplatenie.

Cesta do zatracení (2002)

Jeden z posledných krásnych Hanksových filmov, ale nieje dokonalý. Má to svoje muchy, strata tempa v druhej polovici, nevyužitá možnosť vačšieho masakru a vrážd podnecovaná Sullivanovým hnevom a predvídateľnosť dialógov. Ale má to miestami, ale len miestami, mrazivú atmosféru, výborných hercov, hudbu a kulisy. Klasika z toho nebude, ale príjemný Mafiánsky film z 30 - tkovou atmosférou ako vyšitý.

Cesta na Měsíc (1902)

Je to naivné, smiešne a úsmevné. No aj tak to divák rešpektuje a vie viacej doceniť súčasné snímky. Na to že to má vyše 100 rokov, je to viac ako slušné.

Cizinec (2010)

Veľmi ťažko sa mi hľadajú pekné slová, ale môžem si za to sám, tušil som do čoho idem. Tak v skratke. Turista má pekné lokácie (Benátky), sexi Angelinu, sympatického Johnnyho a jediného snažiaceho herca, Paula Bettanyho. A zvyšok je nemastný, neslaný, neakčný, nevtipný a nudný. A áno, stálo to 100 miliónov, zarážajúce, však?

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

V zásade to isté ak jednotka, len s lepšou technikou, pre mňa vtipnejšími a trefnejšími dialógmi, a s najvtipnejšou paródovacou scénou na LOTRa, aká bola kedy natočená.

Cliffhanger (1993)

Rozmýšľal som aj nad 3*, ale predsa len, nostalgia ma hold svoju váhu. Námet je jednoduchý, exteriéry nádherné ( natáčanie v horách muselo byť pre štáb peklo), chovanie, jednanie, rozmýšľanie záporných postáv je katastrofálne. Jedinné čo to zachraňuje je celkom zaujímavý príbeh, akčné scény a Stallone v najlepších rokoch.