Ve stínu upíra (2000)

Hlavně díky dvoum hlavním představitelům jde o strhující podívanou. Navíc je film okořeněn vtipným hisorickým kontextem.

Špína Londýna (2002)

Hodně temná záležitost. Asi je jedno ve které "západní metropoli" by se příběh odehrával, takže Londýn je v tom celkem nevinně. Film je velice věrohodným a temným zobrazením velmi zoufalých a lidských osudů.

Tenká růžová čára (1998)

Opravdu nářez s dobrou pointou. Ta byla, jak si divák uvědomí zpětně, jen logickým vyústěním, které je nenápadně připravováno jemnými atributy vyprávění.

Přízračný svět (2001)

Jo je to podivnost s úžasně divnými figurkami ... ale celkem to funguje a bavil jsem se dobře.

Rváči (2002)

Jde o dobrou zábavu s výbornou kamerou, nápaditým sřtřihem a i celkem postavenou atmosférou. Asi mě někdo bude proklínat, ale já bych se na tento film klidně podíval znovu. A to především díky příjemně uvolněnému výkonu Bryena Browna.

Kašlu na lásku (2003)

Příběh je sice nevěrohodný apod., ale úžasná forma tohoto snímku to všechno předčí!!!

Shrek 2 (2004)

Minimálně stejnědobrá taškařice jako první díl.

Pupendo (2003)

Původní humor Pelíšků už sice trochu ztemněl, ale pořád se jedná o výbornou zábavu. Nemohu však říci, že by tento film byl pro mne od Hřebejka nejoblíbenější.

Konec básníků v Čechách (1993)

Střet mladých básníků s porevoluční ralitou je stejně zábavný jako všechny předchozí díly.

Jak básníkům chutná život (1987)

I střet se světem po "škole" je natočen ve velmi opříjemném stylu s nadsázkou a humorem. Mám prostě filmy "o básnících" moc rád.