The Orville - Pravidlo většiny (2017) (epizoda)

Na jednu stranu velmi zajímavý nápad s "facebookovou" demokracií, na druhou je z toho cítit low budget na sto honů (jak už tu v komentech někdo zmiňoval - ta planeta se až absurdně podobala Zemi, což je omluvitelný u Star Treku ze 70. let, ale ne v roce 2017) a taky je mi extrémně nesympatický LaMarr a jeho chování naprostýho idiota, ale jiným stylem, než idiot Gordon, u nějž je to v rámci např. epizody Krill snesitelné. LaMarrovi by ta lobotomie spíš prospěla;)

The Orville - Krill (2017) (epizoda)

Pro mě nejlepší z prvních šesti epizod, člověk má velký "Star Trek feeling", který tak moc postrádám u Discovery. Kvalitní Star Trek epizody, alespoň pro mě, byly o těžkých morálních dilematech a v této epizodě máme opravdu velké - je ok zabít děti nepřítele, který se navíc chystá chladnokrevně vyvraždit stovky tisíc našich civilistů? Ústřední duo se nakonec rozhodlo zachovat co nejvíc humánně a děti ušetřit, zůstala však otázka, jestli nenechali žít své budoucí vrahy co půjdou po pomstě za zabití jejich rodin. Nečekal jsem, že bude tahle show tak kvalitní a že se to vše dá ještě skloubit se skvělým humorem, nezbývá mi než doufat, že nás čeká ještě mnoho řad a epizod, jako byla tato.

Star Trek: Discovery - Časová smyčka (2017) (epizoda) odpad!

A já myslel, že Orville má být ten komediální seriál... STD má tak neuvěřitelně stupidní scénáře, že je to až fraška - kdyby mi někdo před lety řekl, že bude epizoda Star Treku, kde zatímco posádka paří v baru jak parta nadržených teenagerů z American Pie, záporák "Zach Galifianakis" vypochoduje z vesmírnýho vorvaně v roztomiloučké helmě s tykadly, zabije 60x kapitána a půlku posádky nejrůznějšími brutálními způsoby, aby ho nakonec po dopadení ztrestali tak, že ho předají jeho ex a jejímu papá jakoby se vlastně nic moc nestalo a s úsměvem na rtu, tak si budu klepat na čelo ještě dalších 6 měsíců... Zkrátka odpad.

Hunger Games (2012)

Ptákovina pro teenagery plná nelogičností až to bije do očí. Jako oddechovka ale překvapivě příjemná.

Pasažéři (2016)

Dost rozporuplný film. Na jedné straně supr první půlka s temnou atmosférou řešení hodně těžkého dilematu, co se nakonec promění v romantickou blbůstku ve vesmíru. Taky mi hodně vadí ty do očí bijící nesmysly - na lodi kde má strávit 4 měsíce 5280 lidí je JEDEN barman a JEDNA ošetřovna... Jakmile na hypermoderní lodi selhávají klíčové systémy a hrozí její zničení, tak neexistuje žádná bezpečnostní pojistka, co by vzbudila důstojníky a techniky, kteří by problém vyřešili... Posádka a cestující jsou nakonec vzbuzeni někde na vyšším orbitu Homestead II, i když je celej film divákovi opakováno, že probuzení má nastat 4 měsíce před dosažením planety... a tak by se dalo pokračovat. Suma sumárum velice nenáročné scifi s velice slibnou první půlkou a podprůměrným koncem, výsledek tedy 3 hvězdy.

Pompeje (2014)

V podstatě wannabe Spartacus Blood & Sand mixlej s Gladiátorem.

Pod rouškou noci (2016)

Tenhle film mi strašně připomínal původní Mafii a její mise - tu přestřelka proti přesile s Tommy Gunama, pak zase adrenalinová honička s fízlama v dobových autech...:) Je to fajn oddychová gangsterská akčňárna, Affleck hrál pěkně, Zoe Saldana má stále (na svůj věk) hezká prsa, prostě fajn film.

Velký Gatsby (2013)

Hloupounký film s hezkou vizuální stránkou a ucházejícím koncem, nic víc, nic míň.

Světová invaze (2011) odpad!

Po shlédnutí tohohle filmu jsem zůstal opravdu v šoku nad tím, kolik lidí tomu dalo víc než 2 hvězdy... film, kde proti sobě stojí ti nejdrsnější, nejpatriotičtější, nejsprávnější, nejobětavější, nejkladnější, nejnesmrtelnější a samozřejmě bezchybně střílející mariňáci proti hloupounkým, naprosto iracionálním a naprosto tragicky mířícím emzákům, kteří při vší vyspělosti nedokážou zlikvidovat skupinku oněch cca 6 obklíčených super-hyper-mega-ultra--USAforever-soldátů. Válka světů mi najednou přijde jako úplnej masterpiece.

Jak odchází prezident (2016)

Dávám plnej počet už jen kvůli historické hodnotě tohoto snímku - skvělý náhled do zákulisí jedné významné éry CZ a SK republik. Jen škoda, že každej prezident nemá povinně nějaký štáb co by takhle vše dokumentoval, takové zákulisí Zemanovy vlády by byl jistě velmi zajímavý snímek (myšleno bez ironie či sarkasmu).