Poslední smích (1995)

Dost nezáživné, ústřední herci nesnesitelní, názory přechytralých liberálů někdy horší než jejich obětí, večeře bez nápadu a stále se opakující...

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Opět se Vince Vaughnovi podařilo hrát v totálně nevtipné komedii, ten kluk na to má asi patent. Navíc tu bylo na mě až moc patetického objímání a všudypřítomné lásky.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Musím konstatovat, že zlatý Troška, neboť jeho Kameňáky (zejména první díl) byl oproti tomuto majstrštyku řemeslně zvládnutý. Scénář, i když to nebylo kdovíjaké veledílo, měl hlavu a patu, vtipy pointy, což se u scénáře Bystroně, nedá říct. Vtipy jsou totálně bez pointy, scénář vypadá jakoby ho napsal žák 4.B. Režisérsky je to totálně odfláknuté, žádné vedení herců, žádný náznak záchrany totálně zmrveného scénáře. Předchozí Kameňáky Troška zvládl i režisérsky lépe. Už Jánu "českému Uwe Boll" Novákovi nikdy nesvěřujte režii!

Pach krve 3 (2009)

Jedničku mám rád, dvojka nebyla špatná, za to ve trojce po slibném začátku (očičko), nepřišlo zhola nic - jen žvanění trestanců v lese a chudák osamocený kanibal neměl ani dostatek prostoru se vyřádit. A s hrůzou jsem zjistil, že čtyřku a pětku má na starosti stejný břídil jako trojku, tak to asi už vynechám.

Make Your Move (2013)

Být to natočené před rokem 1987, byl by to hit, dnes je to hromada klišé, ale samotný film neurazí, odsýpá, a někdy nostalgická nota i potěší a dějově to je určitě bohatší než jakýkoliv díl Streetdance a Let's Dance.

Uzavřený kruh (2013)

Zajímavý špionážní thriller (nenazýval bych ho soudním, jako většina zde, páč soudní drama zde má pouze epizodní roli), kde jsem si nemohl nepovšimnout, že nám Anne Marie Duff příšerně zestárla, Julia Stiles dost ztloustla a Rebecca Hall hrozně zošklivěla. Nevím, jestli to bylo špatně zvolenou kamerou, šetřením peněz na maskérkách nebo vinou zubu času.

Blue Caprice (2013)

Pouze takový výkřik do tmy, kdy nám to nejzajímavější zůstává skryto a šeď je nám ukázána.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Kupodivu se mi pokračování líbilo více než jednička, i když byl Flint Lockwood zde snad ještě větší trotl a mnohdy na pěst, ale zde svou atmosféru hrálo a na celé čáře vyhrálo obživlé jídlo a la nejrozmanitější fauna a karikatura padoucha, který vypadal jak Peter Gabriel.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Jackass jsem nikdy neměl zvlášť v oblibě, spíše naopak. Na tenhle snímek mě nalákal trailer, ačkoliv na trailery se dívám zřídka, a připadal mi vcelku zábavný, tak jsem tomu dal šanci. Naštěstí se Bad Grandpa nepohybuje tolik ve stopách Jackass, ale má spíše blíže ke Cohenovi, a zejména k Boratovi. Místy je však méně vtipný a v některých částech tlačí moc na pilu a mnohdy jde až za hranici, ale jinak to není zas tak špatný a drží to kupodivu pohromadě.

Únos (2012)

Určitými aspekty mi to připomnělo film Zmrzlá zem, který jsem viděl den předtím, a ve kterém pro změnu John Cusack hrál vraha prostitutek a kvalitativně se to i stejně pohybuje. Jen u Únosu ten překvapivý závěrečný zvrat jsem vytušil hned asi po dvaceti minutách filmu, a celou dobu jsem si říkal, že snad nejsou tvůrci natolik hloupí a použijí ho, neboť to každému musí být hned jasné, a snad překvapí s něčím originálnějším, ale je vidět, že jiné eso v rukávu neměli. Ale i tak se jedná o jednohubku, co neurazí a poměrně rychle uteče...jen je škoda, že Cusack se stává hercem jednoho výrazu, stejně jako Nicolas Cage, kteří se spolu setkali práve ve zmíněné Zmrzlé zemi.