Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Že se budu nudit u Bakmambetovova filmu, to jsem teda nečekal. Že to bude hloupé až stupidní s tím jsem počítal. Bohužel je to dost sterilně a ne moc dobře natočeno, i když se tam občas objeví náznak dobrého akčního nápadu (házení koní po sobě - což je zpraseno tím, že je to mezi hrozně natočeným během po těch koních). Filmu neprospěje také to, že se odehrává po velmi dlouhý časový úsek (Lincolnův život), čimž se stane, že po úvodní celkem akční části, se Lincoln začne věnovat politice a najednou se z filmu stane historicko-politicko-rodinné drama, což se moc nedá vydržet. Naštestí na konci se opět dostane ke slovu sekera. Dalším problémem jsou také herci - Benjamin Walker je unylý a necharismatický a neumí hrát, to samé platí i o dalších hercích. Jediný kdo má trochu charismatu je Dominic Cooper, který, alespoň jsem si ze začátku myslel, se bude profilovat trochu švihleji aka Robert Downey v Holmesovi. Bohužel to se nestalo, ale i přesto je to nejzajímavější herec ve filmu. I když jednooký mezi slepými...3(10

Absolvent (1967)

Několik famozních scén a výtečná Anne Bancroft jsou zásadní pozitiva filmu. S Dustinem Hoffmanem mám trochu problém, protože jsem film viděl s dabingem a hlas Ondřeje Vetchého mi velmi vadil. Hudba je pěkná a slavná, bohužel dost se opakuje a slyšet během hodiny a půl sedmkrát Sound of silence je trochu moc. Jinak chápu tu kultovní generačnost filmu, která v době uvedení asi byla i skandální, dnes ale moc nefunguje a dělá film trochu nudným. 6/10 P.S. Závěr je fajn, ale jeho parodie ve Waynově svět 2 ho ještě znásobila.

Ali (2001)

Výbornej film, který se snaží být až dokumentárně přesný. Smith je skvělej, jak herecky tak boxersky. A brutálně nabušenej.

Ally McBealová (1997) (seriál)

S každou serií duševní poruchy hlavní hrdinky narůstají a kvalita seriálu klesá. I přes to je to stále koukatelné.

Alpha Dog (2006)

Největší překážkou k lepšímu hodnocení je nepřesvědčivost herců. Tito mladí a krásní se snaží být drsní (fuckuje se tam jedna radost - teda slovně), ale to se k nim prostě nějak nehodí. Paradoxně nejlíp mi z toho vyšel Timberlake, od kterého bych to nečekal. Další výtkou je také to, že i přes silná slova o nakopávání zadků atd. se tam nic moc neděje. No a poslední pozastavení je o tom, že pokud je film opravdu podle skutečné události, tak jejich protagonisté byli opravdu pitomci.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Pokud se neřeší minulost Parkerovy rodiny ( rodiče a strýček Ben), tak jsem se solidně bavil. Nevadila ani linka s Gwen Stacy - ano hlavně kvůli opět cute Emmě Stone. Záporáci v pořádku. Elektro moc pěkně moc pěkně vymyšlen a díky tomu byla velmi dobrá i akce. Goblin DeHaana je dobrý příslib do dalších filmů. Prostě pro příště méně, nebo nic, z minulosti Petera Parkera a víc Spider-mana.6,5/10

Amélie z Montmartru (2001)

Už vim jak tohle nazvat. Nejvhodnější název je asi - snímek. Ten film je asi stejná zábava jako se dívat 2 hodiny na fotku. Prostě se tam nic neděje.

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Devět dílů to byla skvělá bezchybně natočené dobové drama se skvělými hereckými výkony. Závěrečný díl to pozvedl na opravdovou televizní událost minimálně od první řady True detective...10/10

Andělé všedního dne (2014)

Obě hvězdy dávám pouze hercům, kteří hrají to co jsme u nich zvyklí a drží si svůj standart. A pokud máte ve filmu tolik kvalitních herců (Polívka, Bydžovská, Melíšková, Dyk,...) tak je celkem jasné, že z této stránky to nebude nic moc provar. Což se ale nedá říct o všem ostatním. Scénář je zmatený a v podstatě nic nevysvětlí. Třeba jako: co mají vlastně na práci ti andělé - krom postávání a povídání o věcech co mezitím vidíme, proč jsou stále ukazovány hodiny, když nevíme v kolik se co má udát, proč když se zastaví čas/ručička na hodinách a vše zamrzne, tak po spuštění je na těch samých hodinách ručička úplně jinde... Je toho spousta. K tomu se samozřejmě přidává tradičně unylá a nenápaditá režie Alice Nellis, která nedokáže vymyslet jediný originální nápad (a že jen třeba s umístěním andělů a jejich chováním by se toho dalo dělat...), ale ani se nesnaží dostat více z kvalitního obsazení, které má k dispozici, a nechá je jet pouze na svůj standart, který je , jak jsem již zmínil, naštěstí kvalitní a poměrně vysoký. 4/10

Ant-Man (2015)

...aneb Mašinka Tomáš už nebude co bývala. Velmi zábavný marvelovský origin, který vsadil vše na humor... A je to trefa. I když většina filmů studia Marvel je udělána v lehčím tónu, Ant-man je co se týče humoru velice napřed. Samozřejmě, že je to pravděpodobně díky Wrightovi, ale myslím, že zaskakující Reed nic moc nepokazil. Příběh je klasický origin, jak je všude možně napsáno, ne nepodobný Iron-manovi, ale vzhledem k tomu, že se stále něco děje, tak se divák nenudí. Pomáhají tomu i velmi dobrý casting - Douglas je Douglas, Rudd je přesně typ na tuto postavu, Lilly je sexy a těšíme se na její další působení. Kapitolou samu pro sebe je výborná trojice zlodějských pomocníků, které vládně Michael Peňa. Role to není velká, ale pokaždé když se objeví, tak si krade plátno pro sebe a nutí k smíchu.8/10