Diplomatické vztahy (2023) (seriál)

Kerri Russell je.... úžasná a kraluje, jakkoliv ji doplňuje skvělý Rufus Sewell. Oba si své role dokonale vychutnali, tak, že mě ani nenudily ty politicko strategické debaty manipulace. A také, že víc než thriller je The Diplomat sofistikovaná satira. Tohle se Netflixu povedlo a Russell i Sewell si rozhodně zaslouží nějakpi tu Emmy.

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Nechci být nevděčný nebo věčný tlučhuba, narazil jsem někde dokonce na ovační zmínku o Docentovi a ČT ho též anoncovala dost předem jako potenciální hit. V režii jsem zahlédl Stracha. Pokud bych byl hodně přísný, působí Docent hrozně školácky. Jako produkt někoho, kdo celkem umí točit, ví jak na to, a nakoukal dost detektivek, ale to je tak všechno. Sterilní klišé, které je dost dobře koukatelné, ale všechny role působí zoufale šablonovitě, navíc Ramba, která mi jinak jako herečka nevadí, uchopila otravnou kravku, která se jistě přerodí, hodně nešťastně a hlavně křečovitě. Trojan je jako obvykle dobrý, ale už se dost opakuje, stejně jako Vetchý. Dvojčata (Taclík, Hádek) a ostatní jsou spíš klasické pitoreskní role, které bůhví proč čeští tvůrci mají potřebu cpát do svých děl a škodí serióznosti, jakkoliv si jsem vědom, že i takové typy se v branži vyskytují. Etzler velmi dobrý. V druhé polovině přeci jen lepší a chytající druhý dech. Předpokládám, že po druhém a třetím sílu značně zmírním příkrost hodnocení. Zatím nic moc.

Dvě slova jako klíč (2023)

Opravdu nerad, ohromně nerad dávám tak málo, ale jako film to naprosto nefunguje až obdivuhodným způsobem, což je ohromná škoda, s ohledem na krásné záběry. Jako barakoidní, duchovní bedekr světem života a umírání potěší, ač je jen zručnou nápodobou viděného, ale jako hraný film, bohužel, nefunkční.

Extraktoři - Bouře (2023) (epizoda)

Extraktoři jsou opravdu snadný cíl na odstřel, ale na místním písečku se plus mínus autobus jedná rozhodně o dobrý produkt, nikoliv špatný. Herci se postupně ve svých rolích povětšinou solidně rozehráli a kamera, exteriéry i ostatní atributy jsou jednoznačně v pohodě až nadprůměrné. Pokud bychom porovnávali se světou seriálovou první ligou, šlo by o sotva průměrný, béčkový a nevýznamný počin, v kontextu toho, co vzniká v seriálové bažince u nás, si Extraktoři zaslouží uznání, nikoliv pohrdání.

Extraktoři - Naděje (2023) (epizoda)

Ruku na srdce, zase tak špatné to není. Chápu, že si Voyo ukouslo o dost větší sousto, než je schopné sníst a seriál trpí přebytkem žánrových klišé a místy až trapně čítankových stereotypů, stejně jako herci si povětšinou v nezvykle 'amerických' rolích nejsou zrovna jistí, ale na debut to špatné přes všechny ty výtky není. Ostatně udrželo to mou pozornost a to se vyhýbám českým seriálům (až na pár nadprůměrných výjimek) jak čert kříži.

Extraktoři - Tým (2023) (epizoda)

Ani po druhém díle si nejsem úplně jistý, co si myslet, ale nějaká posměšná skepse na místě určitě není. Gajdošíková není herecký Olymp, ale na její zvláštní, z části ochotnický a z části autentický projev, se dá zvyknout. Exteriéry, kamera, hudba celkem dobré, herci a jejich výkony stále spíše sotva průměrné, ale i tak mě láká vidět další díl a to není málo, na seriál od Voyo. Špatné to vlastně není vůbec, ale děsně na hony z toho smrdí okoukaná klišé a velká snaha. Ale dobře i za to.

Extraktoři - Únos (2023) (epizoda)

Když si ne úplně snadno zvyknete na české herce (a nijak zvlášť sympatickou ani herecky zdatnou Gajdošíkovou) v prostředí a tématu, které není zrovna filmařsky na domácím písečku obvyklé a tudíž ne přirozené a uvěřitelné, není to taková pohroma, jak se první minuty zdá. Chtěl jsem pohrdlivě Extraktory odpískat jako topornou zbytečnost po pár minutách, ale nakonec dám šanci druhému dílu. Jistý fortel a poctivost nelze seriálu upřít, herecké výkony ovšem oscilují mezi průměrem a podprůměrem.

Hypnotik (2023)

Hmno, to se těžko hodnotí. Už sám Affleck jsou vidle do logiky, páč posledních hafo let, pokud kdy vůbec na tom byl jinak, se těžko rozlišuje, zda ten jeho pekelně toporný, znuděný výraz je projevem neschopnosti cokoliv zahrát nebo to je hraní? Každopádně Rodriguez si natočil epesní béčkovou sračičku jak z partesu a jak je u něj zvykem, tváří se děsně vážně a seriózně. Tak si vyber, diváku. Já to vzal a celkem se bavil. Ale ne dost na to, abych Hypnotic obhajoval nebo z něj měl jiný než neurčitý zážitek, nakloněný díky Affeckovi spíš k palci dolů. Ale do prime time na Primu dobrý.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pragmatická recyklace zavedené značky. Ještě stále baví, ale přeci jen už poněkud zevšedněla.