• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

// "Počítače byly sestrojeny, aby neobsahovaly lidské chyby. Já tenhle odmítám postavit s těmi tvými." Aaron Sorkin se překonal a vytáhl jeden z nejlepších scénářů za poslední roky, který ve třech emocionálně strhujících aktech stručně odvypráví vše, co byste o lidském charakteru měli vědět. Vynikající po všech stránkách, čistý zásah do černého, novodobá klasika. Steve Jobs - 100 %(17.11.2015)

• Enšpígl

Já chtěl původně vidět úplně jinej film a dobče mně tak. Nerozumím tomu dobytkovi co tady dělal střih, protože v časových pásmech jsem se neorientoval, celý mně to akorát sralo, bylo to narvaný dialogama, který mně nudili, fajn herci se asi hlásili sami za kvalitní jabka do svých pracoven, ale krom dobře zahraných scén a skvelých masek moc nemám co chválit. Třeba hudba vytvářela dramatickej podkres už někdy v půlce filmu působilo až směšně.(7.1.2018)

• Beastmaster4

Jedno z největších zklamání roku. Nedoporučuji nikomu, krom snad fanatických fanoušků ohlodaného jablka. Naprosto unuděné 2 hodiny, plné navzájem se prolínajících různorodých žvástů, místy týkajících se výrobků a hned zas rodinných starostí. Nevíte, zda koukáte na sled pár prezentací nebo na rodinné drama. Pár minut se to dá vydržet, ale přesně ve chvílích, kdy čekáte, že se to rozjede a konečně to nabere nějaké tempo jiným směrem, jen se to utlumí a opět vás to hodí zpět, jen do jiného času. Nuda k sežrání, když už, tak doporučuju spíš mnohem záživnější a pestřejší jOBS z roku 2013, kde skvěle zahrál Jobse, Ashton Kutcher.(23.4.2016)

Aaron Sorkin by měl mít monopol na psaní scénářů z prostředí IT. Film má výborné tempo, protože je to vlastně jen sestřih hádek Jobse s různými lidmi z jeho života. A jak víme z našeho běžného života, každá hádka má tempo, které kolikrát ani my sami nestíháme. Film nám vlastně neodkrývá v podstatě nic a nedovolí nám zabřednout do doby, protože, když už je v ni moc dlouho, přeskočí jinam a kontext nové doby musíme pochopit zase z jiné hádky. Se Social network se absolutně nedá srovnávat, protože film o Facebooku mě příběh a žil s postavami. Jobs má arogantního, tvrodhlavého Stevea a ublíženého Wozniaka a celý film je o tom, jestli Jobs ocení Apple II tým. Příjemná a svižná podivaná, a hlavně jiná než ostatní filmy. Asi proto 4 hvězdy.(15.3.2016)

Velká show Michaela Fassbendera a Aarona Sorkinse, režie Dannyho Boylea ustoupila do pozadí, zkrátka zde na typicky "boyleovské" hrátky nebylo místo. Steve Jobs se Vám bude hodně líbit, pokud znáte všechna ta velká jména a produkty Applu a hlavně, pokud pro Vás něco znamenají. S velkými znalostmi tohoto světa u diváka film počítá. Často čtu srovnávání s Fincherovým The Social Network, ale zatímco ten sloužil jako výborná generační výpověď, Steve Jobs se nám snaží přiblížit osobnost jednoho člověka. Nenudila jsem se, je to dobrý film, ale pro mě bohužel nic víc. 70%(14.11.2015)

• - Režisér Danny Boyle si dal pri nakrúcaní snímky záležať na čo najväčšej autenticite. Napríklad scény z roku 1984 sú nakrútené na zrnitý 16 mm film a tie z roku 1988, keď sa Jobs vrátil do Applu a predstavil iMac, už boli nakrútené v HD. (classic)

• - Steve Jobs ve skutečnosti za svého života navázal kontakt se scenáristou tohoto snímku, Aaronem Sorkinem, a sice v únoru roku 2005, kdy se na něj obrátil s žádostí o pomoc při napsání textu k dnes už slavnému projevu na Stanfordské univerzitě k ukočení akademického roku. Sorkin mu pomoc přislíbil, ale v dubnu pořád ještě nejevil známky toho, že by na něm skutečně začal pracovat. Když se mu Jobs konečně v červnu dovolal, nedostalo se mu stále žádné konkrétní odpovědi, a proto během jednoho večera napsal svůj proslov sám. Byl o hodně prostší a osobnější, než původně plánoval. Vylíčil v něm tři příběhy ze svého života, které považoval za důležité. (JendaT)

• - Scenárista Aaron Sorkin se prý nikdy nesetkal se Steve Jobsem, ale prý s ním mluvil třikrát po telefonu. (BloodMax)