Noční můry z temnot (2019)

Film má hodně dobrý trailer, bohužel to je také tak vše, co je na filmu dobré. Všechny zajímavé scény jsou viditelné v traileru a nic navíc film nepřináší. Postavy jsou zoufalé nudné, postrádající jakékoli charisma a celý příběh působí jak středoškolská oddychovka. Jako horor strašně slabé. Dvě hvězdy za trailer.

Avengers: Endgame (2019)

Ty jo, tak to byla bomba! Čekala jsem od toho hodně a trochu se bála, že budu zklamaná, ale naprosto to splnilo moje očekávání a dokonce bych řekla, že ho předčilo. Bylo to napínavé, akční, dojemné, překvapivé a co mě hodně bavilo, že to bylo neuvěřitelně zábavné a vtipné, což miluji například na Strážcích galaxie. Mělo to prostě všechno, co to mělo mít mělo a já nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček, protože prostě wooow.

Donnie Darko (2001)

Gyllenhaala mám fakt ve většinu filmů ráda, bohužel, tady jsem se na něj nemohla skoro koukat. Chápu, že to jak se tvářil většinu filmu (jako když mu uletěli, tak dva úly minimálně), mělo co dělat s patrně mistrně zahranou rolí, ale božeeeeeee..... Jinak mám pocit, že čím divnější film je a čím víc nedává smysl, tím víc jsou na něj pěny ódy.... nevim tyhle magorie mě neberou a ještě navíc mi to přišlo příšerně nudný. Hrůza. Dvě hvězdičky za creepy kralíka a pár zajímavých myšlenek, ale už nikdy víc prosím.

Lotrando a Zubejda (1996)

Tak tohle je ovšem boží. Moje nejoblíbenější pohádka už od 6 let, která mě zasáhla natolik, že jsem při jejím sledování musela pokaždé jíst nutně chleba s tvarohem. :-) Písničky znám nazpaměť do dnes - no a nemá zrovna takové pocity pohádka vyvolat? :-) 5 hvězdiček je málo!!

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Vždy jsem byla naprosto uchvácena, jak je Harry Potter propracovaný, jak do sebe vše zapadá, jak jsou krásně promyšlené všechny souvislosti. To se bohužel o Fantastických zvířatech říct nedá. Pravá ruka neví co dělá levá, divák se ztrácí v ději. Ideálně, aby si vzal tužku s papírem a zaznamenával si během filmu, jak se mění rodinné vztahy. Chvílemi jsem měla pocit, že mám před sebou výjev z Cimrmana: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.”Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Bohužel pro mě zbytečná nastavovaná kaše, která akorát kazí kouzlo, které HP měl.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Řekla bych, že kdyby tento film zmizel ze světa, tak si toho nikdo absolutně nevšimne. Za mě úplně zbytečně natočený film. To kouzlo, pozitivní náladu, letní šílenství a dynamiku druhý díl naprosto postrádal. Písničky už byly také probrané prvním dílem. Sesychající herci už taky neměli takový drive jako v prvním filmu a člověk měl pocit, že celý film je o nostalgickém vzpomínání důchodců na minulé léto. K super nudnému kýči by tomu už chyběla jen nějaká bomba formou příchodu velké a zcela neočekávané celebrity, která by se vyjímala jako bonus na závěr.....ale počkejte - ona tam vlastně byla...

Jigsaw (2017)

Podle mě úplně zbytečně natočený další díl této hororové série. Film nic zajímavého ani nového nepřináší. Je to stále dokola - nenadchne, ani neurazí. Neříkám, že jsem se nudila, každopádně to byl jeden z nejslabších dílů, ale to se dalo čekat. Škoda, že se film více nezabýval předchozími díly a nevrátil se k postávám, které byli v minulosti zajímavé viz. Gordon atd. Naopak přinesl postavy úplně zbytečné. Úloha laboratorní asistentky mi přišla naprosto bezpředmětná...???...Poslední věc, kterou bych snad řekla je, že vzhledem k otevřenému konci se lehce bojím, že přijde další díl...A tak budeme mít možná trochu drsnějšího konkurenta nekonečného seriálu Ulice.

matka! (2017) odpad!

Tak halooo???!!! Co to bylo? Od začátku filmu jsem si říkala jestli se mi to zdá, nebo je nutnost se nejdřív pořádně sjet, aby jsem dobře pochopila, co se tam děje. První polovina filmu pro mě byla ještě stravitelná. V té druhé jsem jen nevěřícně zírala. Slátanina a čirej magorismus - AMEN.

Knoflíkáři (1997)

Originální a promyšlený film skládající se ze šesti povídek se specifickým humorem sobě vlastním, působivou atmosférou a jedinečným scénářem. Povídky jsou geniálně a nenásilně provázány a tvoří nedělitelný celek. Příběh si hraje s osudy postav, které jsou milé už jen tím, jak jsou důvěryhodně reálné a ukazuje na mnohé pravdy dnešní doby. Velkou hodnotu filmu také přidávají neuvěřitelné výkony herců - Holubová, Hrušínský ml., Dlouhý - klobouček. Jsem překvapena, že v dnešní době o filmu stále ví poměrně malá část diváků, neboť je to jeden z těch hodně povedených.