Schindlerův seznam (1993)

Mistrovsky natočené drama a jeden z nejlepších filmů vůbec.Spousta velmi silných a krutých scén,krásná hudba,kamera,scénář i herecké výkony naprosto brilantní.Film který by měl vidět každý.

Dr. No (1962)

Dr.No je skvělá Bondovka plná napětí a nadhledu.Určitě patří mezi ty nejlepší.Sean Connery byl jasně nejlepší herec v roli Bonda.Tento první díl mám opravdu moc rád,hlavně jeho druhou polovinu.

Titanic (1997)

Titanic je luxusní velkofilm,který si svůj mega úspěch rozhodně zasloužil.James Cameron je králem filmového světa.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Asi nejméně povedené dobrodružství Jamese Bonda.Ale přesto mám tento díl raději než novější Dnes neumírej nebo Quantum of Solace.Hudba Johna Barryho je opět výborná a i písňička v úvodních titulcích se povedla.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Poslední Bondovka s Rogerem Moorem nedopadla nejlépe,ale rozhodně ani špatně.Tempo filmu je pomalé a chybí více nápaditosti,ale je to natočeno velkolepě a zajímavě.

Dech života (1987)

Dech života je první Bondovkou,která nastavila nový směr a ten se drží až do dnes.Těžko říct jestli to bylo dobře,ale je pravda,že ani série s Rogerem Moorem nepatří mezi nejlepší.Nicméně ani tato Bondovka nijak neohromí,chybí tu svižnější akce a je to zbytečně dlouhé.

Dnes neumírej (2002)

Kvalitní podívaná,která ale moc nezaujme.Písnička Madonny je hrozná,primadona Halle Berry má sice krásné tělo,ale to je bohužel vše co má a podle mě není ani moc hezká.Herci v záporných rolích jsou nemastní neslaní a snad jediný John Cleese v roli Q se mi líbil.Scénář je jednoduchý a nenápaditý.Některé akční scény jsou velmi dobré,ale jiné zase infantilní.Není to nepovedené nebo špatné,ale dost nezajímavé a zbytečné.

Zlaté oko (1995)

Určitě jedna z nejlepších Bondovek.Pierce Brosnan poprvé v roli Bonda a rozhodně to byla dobrá volba.I herci v záporných rolích si svoje postavičky dokonale vychutnali.Akce je originální a zábavná.Zlaté oko se hodně povedlo.

Skyfall (2012)

Velice vydařená Bondovka,která sází na napětí a pochmurnou atmosféru.Akčních scén je jen zlomek a ta nejakčnější je v úvodu.Písnička v titulcích je pěkná,Daniel craig zajímavě vážný a padouch v podání Javiera Bardema dost odporný.Jediné čemu nerozumím je neuvěřitelně velký rozpočet,který ve filmu znát určitě není.

Goldfinger (1964)

Stará klasika která nerezaví.Vedle novějších Bondovek plných akčních atrakcí může působit nudně,ale bystřejší divák si tento skvostný filmeček užije.