• Mysteriózní

Červená Karkulka (2011) odpad!

Naprosto neuvěřitelná hovadina, kterou jsem nedokoukal ani do konce a to už je co říct. Atmosféra nulová, naprosto otřesnej vlk- vlkodlak kterýho by se nebálo ani pětiletý dítě, děj o ničem no prostě hrůza. Ano emo sračkoidní Twilight má svého vlkodlačího bratříčka, který se mu svojí demencí a prakticky vším rozhodně vyrovná. Ano je to tak, objevil se nám tu první odpad tohoto roku a to naprosto unikátní. Fuj tajbl, ruce pryč!

Chata smrti (2007)

V postatě průměrné cosi co by se dalo nazvat kombinací exploitationu, duchařiny a slasheru. Šílenej doktor chytá, zavírá lidi, kterým pak odřezává kusy těl a nakonec zabíjí. Z toho se dalo vytřískat opravdu hodně, sice pár nechutností uvidíme, ale tvůrci se nějak drželi při zemi takže celkově nic moc. Dostat to do ruky Aja to by byli orgie, ale takhle to je jen průměrná podivaná, která kdovijak nenadchne, ale ani neurazí. Místy to mělo docela i atmosféru a tak jsem celkem spokojenej. Na zkrácení dlouhýho večera dobrá volba, za zkouknutí to určitě stojí.

Dům milosrdných sester (1983)

Klasickej slasher ze začátku 80. let, který má vše co by správný slasher měl mít. Skvělá atmosféra prakticky provází celý film s výbornou hudbou, celkem podařené vraždy i když gore uvidíme jen minimum, ale to v tomto případě vůbec nevadí a skvěle vypadající vrah, který má opravdu koule- jeho odhalení úplně na konci filmu nemá chybu. Závěrečná desetiminutová naháněná je naprosto dokonalá a v ničem si nezadala s Friday the13. No prostě skvělá podívaná a zábava od začátku do konce. Ano u tohoto slasheru jsem se opravdu bavil, kde se na něj hrabou některá skvostná díla ze součastnosti. Jednoznačně palec nahoru. Povinost pro všechny fandy 80. let a slasheru vůbec.

Valdemarův odkaz - Přízrak z minulosti (2010)

Vzhledem k tomu, že jsem od druhého dílu nic nečekal tak jsem byl celkem spokojen, rozhodně lepší jak předchozí díl, to jednoznačně. Film má místy opravdu dobrou atmosféru a kdyby celý film šel ve šlépějích závěrečné půlhodinky tak by se jednalo opravdu o výborný horor, ale tak tomu bohužel není, ale i tak to není nejhorší. V podstatě jsem se nenudil jako u předchozího dílu za to palec nahoru, ale některé věci se mi vážně nelíbili a to především hnusnej digitální skákající příšerák a digital. triky, které byli místy opravdu otřesné. Na druhou stranu ovšem rituál a následné přivolání mega démona, nemělo opravdu chybu, rozhodně nejlepší část celého filmu. Ztvárnění démona bylo opravdu výborné, fakt se mi líbil, ale tvůrci mě pěkně naštvali tím, že se objevil sotva na dvě minuty a opět zmizel, taková obrovská škoda. Takže to shrnu asi takhle: průměrnej horor, který by neměl žádného fandu moc štvát a jistě se najdou tací kterým se bude hodně líbit, ale pro mě to je průměrnej horor u kterýho jsem sice neskákal radostí, ale nebudu mít rozhodně problém si ho pustit znovu.

Boogeyman 2 (2007)

Lehce podprůměrnej slasher, který je ovšem mnohem zábavnější než jeho strašáckej předchůdce. Navíc dokáže místy vykouzlit i docela slušnou atmosféru a to se počitá. Jelikož jsem po strašné jedničce nic nečwekal tak jsem byl celkem mile překvapen, místy jsem se dokonce i bavil a to jsem opravdu nečekal. Takže celkově nelituji toho, že jsem to viděl a nepokládám to za ztrátu času. 45%

Mother's Day (2010)

Ale jo. Naštěstí se nesplnily mé černé obavy a remake dne matek se kupodivu celkem povedl. To znamená žádnej velkej průser, ale na druhou stranu nečekejte ani žádnej zázrak. Prostě další průměrnej remake, kterej toho s originále nemá mnoho společného, ale to v tomto případě až tolik nevadí. Máme tu prakticky slušnou akční podívanou plnou samoúčelového násilý, ale naštěstí to docela šlape. Bejt to trochu kratší byl bych rozhodně spokojenější, ale i tak není na nudu v podstatě čas. Celkově se tedy jedná o slušnej průměr kterej neurazí, ale ani nenadchne, svůj účel ovšem splní a tak ho z tohoto pohledu můžu opatrně doporučit na zabití dlouhého večera.

The Tunnel (2011)

No tak abych pravdu řekl tak tohle mě teda moc nebralo. Celkově dost nudný když nepočitám závěrečnou půlhodinku. Nevím proč, ale tyhlety dokumentární horory mě už pomalu přestávaj bavit a to mě téměř vždy bavili. Na tomhle není prakticky nic zajímavého, vše co nabízí už tu bylo a nutno podotknout, že mnohem lépe. No prostě další dokumentární horor a v tomhle případě dost tuctovej, ale zarytí fandové si jistě přijdou na své o tom žádná. Tak zas někdy příště a doufejme lépe.

Jason X (2001)

Nemůžu si pomoc, ale mě se tenhle mnohými zatracovaný Jasonův výlet do vesmíru zatraceně moc líbil. Jáson řádí opět jak kdyby do něj ďas vjel, slušné gore, výborná kombinace humorua hororu. Navíc slušný odkaz na předchozí díly v podobě virtuálního křišťálového jezera. A finále to už je kapitola sama o sobě. Bavil jsem se v podstatě od začátku až do konce a nemám nejmenší důvod si na něco stěžovat. Zábavné, originální a natočeno s nadhledem. Zábava zajištěna.

Season's Greetings (1996)

Skvělý kraťas který jistě potěší. Náš milý koledník si to rozdá se zloduchem kterýho pořádně zpacifikuje a má hnedka největší koledu ze všech. Pěkný bonus k Halloweenské noci to je jasná věc. U nás to vyšlo jako bonusový materiál s Halloweenskou nocí takže radost je dvojnásobná.

Obřad (2011)

Co se týče žánru tak jasnej průměr, žádnej záak, ale na druhou stranu to není zas vůbec špatné. Jasně, že nejlepší na celým filmu jsou ty části tykající se vymítání, ta omáčka o kolo je dost neslaná nemastná. Anthony Hopkins je vážně skvělej a především v závěru zcela exeluje a být celý film jako závěr tak by to byl vážně nářez, takhle ovšem jen průměr. Za zkouknutí to ovšem bezesporu stojí, minimálně kvůli pár povedeným lekačkám a výbornýmu Hopkinsovi.