Kristian (1939)

Ta elegance:-)

Dívka v modrém (1939)

Pod pokličkou laškovní české veselohry se skrývá příběh muže posedlého strachem ze sexuálního aktu. Až zhmotnění jeho tajných erotických fantazií (kterého ho prve vzrušovaly protože nemohyl ožít) přináší v jeho životě změnu. Vávra předběhl Hitchockovo Okno do dvora:-D

Strach a chvění (2003)

Jistě, ten film rozhodně nenabízí komplexní pohled na japonskou "firemní kulturu", ale určité zjednodušování, respektive přenesení některých postav do charakterů ukřičených jedinců je velmi zábavné. Tlustý viceprezident neměl z tohoto hlediska chybu:-D

Syn hor (1925)

Prostříhat romantickou linii, přidat více akce a byl by to velmi zábavný film. V tomto stavu obyčejné melodrama ozvláštněné jen Slavínského akčními sekvencemi v horách. Každopádně, když pan režisér skáče ze vrcholku jedle na další jedli za kamarádkou veverkou, je to až dementně komické.

Pancéřové auto (1929)

Boží starý český akční film. Taková starorepubliková podívaná, která je díky množství akce a nadsázky (?) zábavná i po sedmdesáti letech. Obří podíl na tom ovšem má hlavní hrdina "kaskadér - božan", který nejde pro ránu daleko a má na tváři v každé situaci přilepený úsměv. První český akční hrdina, škoda že Ital:-D

Manuela (1966)

Krátké, svým způsobem trefné ("Nejsi vrah, jsi revolucionář!":-D) a velmi dobře natočené. Když pominu ono v závorce zmíněné ideologické poselství, tak mi zde vadily jen některé nepřirozené herecké výkony.

Knight Rider (1982) (seriál)

Ten Hasselhofův účes, jeho chůze, jeho oči! Kolik lidí dokáže být rovnocenným partnerem mluvícího auta? Kolik aut dokáže přeskočit kamion bez najížďky na skokánek? A kolik seriálů ma tak boží znělku? A gerontního gay-manekýna ve vedlejší roli? V dětství milovaný seriál, dnes už jen v některých scénách pár střípků nostalgie. Zbytek seriálu jede pořád na jendo brdo. Ale i to za to stojí.

Hlavní nepřítel (1973)

Fascinující socialistická agitka. Většina podobných filmů mě odpuzuje svým patosem, tento film je však natočen lehkou rukou. A skupinové použití indiánských neherců je něco tak netradičního, že pořád nevím kam "Hlavního nepřítele" zařadit. To se musí vidět.

Osada mladých snů (1931)

Další roztomile legrační a dost nudný český písničkový film. Hlasová dikce některých herců je nezapomenutelná a opravdu k popukání.

Speed Racer (2008)

Speed Racer je první film po několika letech, na který jsem měl chuť kouknout se znova hned poté, co skončil. Díky tomu se přikloňuji k 5i *. Škoda, že byly zrovna dvě hodiny ráno....