Batman (1966)

Batjeskyně, battyč do batjeskyně, batsprej proti žralokům, batžebřík od bathelikoptéry atd. Vítejte v bizarním světe, kde téměř každé slovo začíná na písmena b-a-t. Poznejte Schumacherovy inspirační zdroje a zasmějte se barevnému mišmaši šedesátých let. Ano, ten film děsně rychle frčí, ale na podruhý už tak zábavný kvůli tý legrační křečovitosti není.

Zapadlí vlastenci (1932)

Čas si s tímhle dílem hodně pohrál. Je nechtěně komický, velmi komický. Střihová skladba vypadá jako v nějakém amatérském filmu. Kdyby se ubraly nadbytečné vteřinky na konci a začátku mnoha záběrů, působili by zapadlí vlastenci mnohem dynamičtěji. Korunu nechtěné vtipnosti tomuto filmu nasazuje až expresivně hrající pan farář, který má zkrátka rád všechny kolem sebe:-D

Takový je život (1929)

Pár velmi pěkně natočených záběrů, špatný střih, značný rozpor mezi němým a zvukovým filmem (např. slyšíme zvonek dveří, ale o vteřinu později bouchnutí už ne) a taky hrozná nuda. Sonda do života chudých pouze jako sled epizodek. Sociální drama za 3/10*.

O myších a lidech (1992)

Krásně napsaný příbeh. A v tom byl tak trochu můj problém. Jelikož jsem četl Steinbeckovu novelu, Sinisovo dílo mě ničím nepřekvapilo a místy mě dokonce trochu nebavilo. Ale myslím, že pokud jste předlohu nečetli, bude se vám O myších a lidech hodně líbit. Dokonce se divím, že Gary Sinise od té doby nerežíroval žádný film.

Jumper (2008)

CO vlastně všechny na tomhle filmu tak sere? Normální mainstream se skvělými triky a vcelku dobře natočenou akcí. Ano, má to relativně dost nevyužitý potenciál skvělého nápadu, ale to už většina z vás věděla, když si přečetla první recenze.

Frigo na mašině (1926)

Hrozně moc mě překvapilo, jak je Frigo na mašině skvěle natočený. Žádná statická groteska, kamera v pohybu, skvělé záběry, vysoké tempo akce, výbuchy...to vše ve mě evokovalo akční dobrodružný film. Vždyť Frigo na mašině JE akční dobrodružný film! Pravdou však zůstává, že u Chaplinových filmů jsem se nasmál mnohem víc. A pak, všiml si někdo toho paradoxu, že Keaton vlastně stojí na straně otrokářů - Jižanů, kteří tu válku stejně nakonec prohrajou?

Lovci dinosaurů (2005)

Je úžasný pozorovat rozdíl mezi herectvím Edwarda Burnse a Bena Kingsleyho. Zatímco Kingsley při blížícím konci vesmíru bodře mává rukama a má pořád na krajíčku div se nezačne smát, Burns hraje za každé situace tak vážně jakoby na záchodě tlačil bobek. Když přičtu pár menších náhodně a zcela nechtěně vzniklých vtipů, zůstávají Lovci dinosaurů pořád nad hranicí opdadu.

Heat Vision and Jack (1999) (TV film)

Ujetá parodie na americký seriály vypadá jako kombinace Odpadlíka, Knight Ridera a Akt X natočená skoro ve stylu Darkplace (který spatřil světlo světa o pár let později a dotáhl tenhle béčkový koncept k dokonalosti). Není to tak vtipné jak bych od trojice Stiller, Black, Wilson čekal, ale "bombastický" závěr vše vynahradí. Navíc oproti seriálům, které jsou zde citovány, Stiller ve svém díle používá osvědčené hudební hity. P.S. a nápad s Ronem Silverem se opravdu povedl.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Je až nečekaně zábavné sledovat, jak si film pohrává s mnohými morálními dilematy:-)