Věda a la Hollywood (2006) (seriál)

S filmovými kouzly to máte jako s těmi iluzemi nejlepších kouzelníků. Je lepší nechat se "ošálit" a přemýšlet nad tím nebo je lepší to vidět pěkně postaru vše ukázané, vysvětlené a bez jakéhokoliv dalšího kouzla? Některé postupy jsou fajn a zajímavé, jiné zase kazí celkový pohled na film. Pro jinak nezúčastněného diváka to možná bude druhé objevení Ameriky:)

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství (2008)

Hodně, především ve Spojených státech, problematické téma reklam útočících na děti je hodně vděčné téma. Každý dnes odsuzuje konzum, reklamy a vše okolo, ale málo kdo si uvědomuje, že Spojené státy si za svou situaci mohou sami svým jednáním a směrem svého vývoje, který nechtějí měnit. Rozhodně nejzajímavější jsou právě ty samotné reklamy, které Čech často nepamatuje... Jinak zpracování mohlo být mnohem lepší. Ke mě přijít dítě s tím, že Dior je nejlepší a chce jeho botičky na podpatku ve svých 5ti letech, tak si sundám svůj Diesel pásek z pravé kůže a dítě hodně rychle utíká:)) PS: dětství jsem strávil u televize a nikdy jsem podobné myšlení ani deziluzi nezažil.

Přicházím s deštěm (2009)

Utrpení přichází s deštěm. Hluboké, meditativní a působivé od první do poslední minuty. Několik postav jejich příběhů, minulých osudů, které jim přinesli utrpení a osudů budoucích, které můžou nabízet vykoupení. Precizně technicky zvládnutý film, který Anh Hung Tran nepouští ani na vteřinu ze svých rukou a detailního dohledu nad každou drobností (hudbu musel vybírat roky:)). Rozhodně ho však neocení každý,protože nabízí chvílemi trochu drsnější podívanou s dostatkem náboženských motivů a pochopení sebe sama. Silná a jedinečná atmosféra velmi osobitého díla ve spojení s mixem žánrů i hvězd, západu a východu, dělá z filmu netradiční a působivé dílo. Není ho nutné vidět, když ho nebudete chtít prožít. PS: Jen abych doplnil Malarkeye, po dešti zbudou památky. Květiny začnou více růst, vzduch začne jinak "vonět", potoky zvýší svůj průtok, nějací lidé díky tomu přijdou o život nebo úrodu... jiné lidi zase déšť očistí nejen od špíny fyzické, ale i psychické. Déšť změní víc, než je na první pohled patrné a úplně stejně to platí i u tohohle filmu.

Ta naše povaha česká: Jízda vlakem naší krajinou (2005) (TV film)

Výprava pár vlaky po pár nádražích převážné naší české krajiny. Prostřihy do zahraničí jsou dosti nefér (rozdílná mentalita, finance, priority...), ale záběry na nádražích jsou zase k breku. Ovšem po 5ti letech, které od natáčení pro cyklus Ta naše povaha česká utekly, by si česká nádraží zasloužila další inventuru... Hurá na koleje!

Výhybkář (2000) (TV film)

Příjemně natočená "životní povídka" výhybkáře. Záběry bývalé stanice doprovázené vyprávěním, zkušenostmi a odbornými definicemi některých pojmů. Železnice na každé minutě, aniž by člověk nastoupil do vlaku.

Pařba ve Vegas (2009)

Bavil jsem se. Přestože jsem se bavil bandou idiotů, kteří si hrají na ještě větší idioty a úchyly, ve všem vidí sex, chlast, drogy a jedou do Vegas si užít, ať to znamená cokoliv. Škoda, že pan dentista je dosti nereálně vykreslen a pár drobností (slepice?) nedořečena. Jen se bojím, že na podruhé už to bude výrazně sterilnější než napoprvé a budu se divit, proč jsem se tak smál (ne, scéně s rukou a děckem jsem se nesmál). Takže rychle zavřít oči, dát 4* a už se nevracet... PS: nejsem člověk, pro kterého by Pařba ve Vegas byl natočený mokrý sen:)) možná i proto se na těchto lidech se nejvíce bavím...

Strach nad městem (1975)

Největší problém Strachu nad městem je jeho neschopnost působit jako samostatné a působivé dílo. Kdybych nevěděl, že Belmondo vše dělal sám, málem umřel, udělal si díru do ruky atd., tak bych tohle jinak chladné, odtažité a sterilní dílo vůbec nesledoval. je to škoda, protože jinak příběh je vcelku zajímavý, honička na střechách i v metru hodně fajn a až na pár nesmyslů (vrtulník?) jsem se příjemně bavil. Osobně se mi také líbilo mediální pozadí příběhu, kdy jsou různá média jako noviny a televize využívána proti policistům (dobru) a zločinec (zlo) z nich těží...

Městečko prokletých (1995)

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.

Na lince je vrah (2006)

Hodně jednoduchý příběh pěkné "chůvy", která se v nádherném moderním domě snaží udržet nejen sebe naživu. Reklama na pana architekta a Camillu Belle vyšel, jak se očekávalo. Průměr na všechny strany, který v noci může zvládnout navodit slušnou atmosféru. Nic víc.

Tam, kde končí hvězdy (1989)

Máte nějaký sen? Jděte za ním a možná potkáte někoho, kdo vám řekne, že naivita není moc dobrá, ale je to benzín do vašeho motoru na Měsíc... Přesně o tomhle je tento film. Pokud vám to takhle stačí, už se na něj nekoukejte. Hodně primitivní a zdlouhavé, ovšem to finále mě osobně spíše potěšilo, než naopak.