cheyene

cheyene

Vito Scaletta

okres Blansko
výslovnost nicku: [čejný]

homepage

96 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kam orli nelétají (1968)

  Skvělý válečný film se špionážní tematikou. Film, který předešel svoji dobu - má co říci i dnes. Snímek, kterým rozhodně nepohrdnu. Impozantní herecké výkony - Clint Eastwood, Richard Burton ad. Příběh je napínavý, člověk se od začátku baví a nenudí...stále je udržován v očekávání, kdo že je ten zrádce a dvojí agent? Super scény na lanovce, není nouze ani o dobré hlášky. Diváka musí nadchnout i neuvěřitelný klid mjr. Smithe (R. Burton), obzvlášť při jeho výkladu v místnosti s krbem (a to nejen po příchodu mjr. Von Happena). Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob !!!!..... Takové drobnůstky: 1) Když mjr. Smith se svojí skupinou prchá ze zámku, vyskakují z lanovky do řeky. Ovšem v dalším záběru, když vylezou na souš, mají všichni vlasy relativně suché!!! (vzhledem k tomu, že při seskoku se všichni dostali pod hladinu, musela by jim voda z vlasů téct). Nejvíce je to vidět (pochopitelně) na Mary. Jako nějakou závažnou chybu či nedostatek bych to ovšem neklasifikoval, jedná se o velmi časté nedopatření ve více filmech a v případě Where Eagles Dare to je i dost pochopitelné - v takové zimě, ve které se tato scéna odehrává mít mokré vlasy jistě není žádný med :) 2) [logický nedostatek] Když mjr. Smith a poručík Shaffer jedou na lanovce do hradu, nejsou v kabině lanovky slyšet kroky, přičemž ve scéně, kdy prchají ze Schloss Adler, jsou slyšitelné a díky tomu následuje boj na lanovce. 3) [logický nedostatek] Zamyslíme-li se nad scénou, kdy Smith a Shaffer jsou na kabině lanovky a blíží se k hradu (vylézají na "kotvu" kabiny), mohly by ty jejich bílé zimní komplety být krásně vidět, takže obsluha lanovky by je mohla zneškodnit. 4) [logický nedostatek] Při přestřelce (ve scéně, kdy mjr. Smith hovoří vysílačkou na hradě s velitelstvím), kdy je vyvolán poplach a Němci se snaží Shaffera dostat, by nejspíš poručíkovi došlo střelivo a než by stihnul přebít, němečtí vojáci by doběhli za roh, za kterým se kryl, a zastřelili by jej. ad 4) - jde spíše o úvahu než o nějakou chybu, spíše jde o diskutabilní bod v mém komentáři. 5) [něco z historie] Vrtulníky za druhé světové války byly teprve ve vývoji a poprvé byly použity až v roce 1950 v Koreji.

 • poster

  Komando (1985)

  Snad to nejklasičtější akční béčko 80. let! Arnold v úžasné formě! Snímek je naplněný skvělými akčními scénami, perfektními hláškami a jedinečnou atmosférou. Kdo viděl jako malý, nikdy nezapomene! Nostalgie, krása, akčnost, Arnie, Bennett. Chyby: 1) Ve scéně, kdy plk. Matrix hází na ostrově granáty po vojácích a oni po výbuchu vyletí do vzduchu, si můžeme všimnout (nejlépe ve zpomaleném záběru), že vojáci "jdou" do vzduchu dříve, než granát vybuchne - nahoru jim totiž pomáhá rampa, která se zvedne z trávníku. 2) Když se Matrix pere s Cookem v pokoji v motelu, tak se jim podaří shodit lampičku, která je však o chvíli později opět na svém místě. 3) Na začátku filmu, když je unesena dcera Matrixe, tlačí plukovník svůj džíp ke srázu, aby se za nimi pustil. V jednom okamžiku (než naskočí do auta) si můžeme vzadu všimnout jistícího lana. 4) Ve scéně, kdy Bennett přikládá nůž na krk Jenny, tak má střídavě rozepnutou a zapnutou levou kšandu. 5) Těsně předtím, než se Matrix se Cindy pustí do sledování Sallyho, řekne letuška: "Bála jsem se, že to řeknete." Poté couve svým autem a v té chvíli je v odrazu auta vidět kameraman.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Slova chvály přijdou později, protože je jasné, že tento trhák si je zaslouží, ale i mistr Tarantino se někdy utne: a) Ve scéně, kdy Jules a Vincent vyzvedávají zásilku u partičky mladíků, pozorně sledujte konec, kdy rozstřílejí Brata. Jules vystřílí kompletně celý zásobník, což je poznat na tom, že závěr zůstane otevřený. V další části filmu, kdy se děj vrací, zůstal v pistoli minimálně jeden náboj, protože závěr je zavřený. b) Když Vincent a Jules přijdou na začátku filmu do bytu, tak je za 10 minut půl deváté. Ale když přijdou k Jimovi, tak je stále za 10 minut půl deváté. To nedává smysl, protože už musí být víc. c) Ve scéně, kdy se manželce Marselluse Wallace zastaví srdce a musí jí dát adrenalinovou injekci, nakreslí na její hruď fixou červenou tečku. Ale po vpichu jehly tečka zmizí. Navíc je dost velká na to, aby zůstala skrytá za injekcí. Prostě ji v další scéně zapomněli namalovat d) Ve scéně, kdy Butch vzpomíná na okamžik, během kterého jako malý dostal náramkové hodinky, se při změně pohledu pokaždé změní čas na hodinkách.

 • poster

  Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

  Guilty or not guilty? Vinen nebo nevinen? 12:0, 0:12? Jak to dopadne? Kdo by řekl, že film, který se odehrává pouze v jedné místnosti (výjma úvodní a závěrečné scény), bude tak perfektní? Všech dvanáct rozhněvaných mužů tvoří přehlídku odlišných charakterů, které se střetávají v rámci úvodní otázky. Henry Fonda, charismaticky porotce, jako obvykle geniálně hrající svoji roli, přináší do celého snímku zajímavé myšlenky, které vrtají hlavou nejen jeho jedenácti kolegům, ale také divákům. Potěší i nemalá role Jiřího (George) Voskovce, který spolu s ostatními herci dotváří nezapomenutelnou a úžasnou atmosféru tohoto filmu. Divák má možnost se vcítit do každého z 12 porotců, přemýšlet nad jejich poznámkami k případu otcovraždy a být tak vtažen do děje se vším všudy. Čas odehrávající se na plátně může směle prostoupit do obýváku, stejně tak horko, které v místnosti je, takže člověk sledující toto umělecké dílo (nebojím se použít tohoto výrazu) má vskutku možnost nechat se unést příběhem ve všech aspektech, které oněch 96 minut přináší a vychutnat si tento filmový zážitek, který nelze jinak, než doporučit!

 • poster

  Sedm statečných (1960)

  Chris, Vin, Bernardo O'Reilly, Lee, Britt, Harry Luck, Chico. X Calvera Naprosto excelentní western! Příběh jak se patří, herci jak mají být (skvělé výkony jak všech statečných, tak i bandity Calvery), dobré scény, napínavý děj = nezapomenutelná legendární podívaná se vším všudy..."Dvacet dolarů? To není vůbec málo." Western s omezením krvavosti (není na škodu - ani omylem). Filmové nedostatky (chyby): 1) Když Chico pronásleduje a stopuje šestici statečných vedenou Chrisem, loví ryby v potoce. Nedostatkem je, že uloví kapra lysce, který není v Americe doma, přičemž lysec je šlechtěná ryba. Nemá tedy v potoce v Mexiku, co dělat. 2) Cestou na hřbitov mají koně, kteří táhnou vůz, na hlavách smuteční ozdoby - chocholy. Jednomu však během jízdy zpět spadne. Při záběru, kdy vůz dojíždí na místo, odkud vyjel, však mají všichni ozdoby opět na hlavách. Na závěr pár hlášek: Chris: The graveyards are full of boys who were very young and very proud. ... Chris: Hey! What's your name? - Vin: Make it Vin. ... Calvera: Stejně se sem dostanu! - Chris: Ale nedostaneš se ven. ... Chris: Už mi za práci nabízeli hodně..ale nikdy ne všechno.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Filmový klenot. Jeden z nejlepších počinů světové kinematografie všech dob s pravděpodobně nejúžasnějším a nejpůsobivějším soundtrackem. Western jak má být. Není třeba se moc rozepisovat o jedinečných záběrech kamery, prostředí, příběhu, emocích či skvělých hercích. Henry Fonda ztvárnil jednoho z nejzajímavějších, nejcharismatičtějích a nejchladnokrevnějších zabijáků, Charles Bronson sehrál naprosto precizní roli tajemného mstitele a dokonalí jsou také Jason Robards a půvabná Claudia Cardinale. ..... Harmonika: And Frank? - zabiják: Frank send us. - Harmonika: Did you bring a horse for me? - zabiják: Well...It looks like we're shy of one horse. - Harmonika: You brought two too many. Drobná chyba: Dcera pana McBaina zpívá při chystání stolu písničku Danny Boy. Text byl k této písni složen až roku 1910. [v kině 28. 2. 12; 19:30]

 • poster

  Himaláj - Karavana (1999)

  Veliký příběh odehrávající se mezi lidmi, přírodou a bohy. Himalaj karavana působí tak neskutečně přirozeně, autenticky a čistě, že divák musí okamžitě pustit z hlavy veškeré problémy, starosti a myšlenky, které se vztahují na svět, v němž žijeme. Úžasné záběry na přírodu, kontrast stáří versus mládí, kruté podmínky k žití za tónů velmi podmanivé hudby - to vše a ještě mnohem víc je vlastní tomuto snímku s velikou hloubkou a značnou dávkou oduševnělosti. Po posledním záběru jsem jen sledoval běžící závěrečné titulky a vychutnával si pocit blaženosti, povznešenosti a nepatrnosti v porovnání se střechou světa. Jsem vděčný, že Eric Valli mi tohle svým počinem umožnil.

 • poster

  Planeta opic (1968)

  Film, který v sobě má velké ponaučení, děsivou pointu a obrovské varování. A tak to možná jednou dopadne. Celý snímek je od samého začátku takřka geniální ve všech směrech a posledních několik minut je nepopsatelně mrazivých a sugestivních. Jeden z těch filmů, které v divákovi musí zanechat stopu.

 • poster

  Selhání vyloučeno (1964)

  Z počáteční nudné dvacetiminutovky se nakonec vyklubal opravdový filmový zážitek, který byl natolik strhující, že odtrhnout oči od obrazovky bylo takřka nemožné. Sidney Lumet natočil snímek, který je natolik sugestivní, že s blížícím se koncem divák víc a víc vnímá bezvýchodnost situace, čemuž vedle samotného děje napomáhají geniální herecké výkony (zejména Henry Fonda a Larry Hagman), komorní atmosféra a celkové zpracování filmu, kdy za celých 112 minut není žádná scéna doprovázena hudbou! Závěr je vskutku brilantní, možná i depresivní a dává tak snímku mnohonásobně větší výpovědní hodnotu, která je ještě podpořena závěrečným epilogem. Bez váhání 5*.

 • poster

  Jak dostat tatínka do polepšovny (TV film) (1978)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace