Knight Rider - Fantom z ateliéru (1986) (epizoda)

Další z epizod, kterou si velice dobře pamatuji z dob, kdy byla vysílána a měl jsem kolem 11-13 let. K tomuto dílu mám dokonce i konkrétní vzpomínku na dobu, kdy jsem ji viděl. Sledovat ji po letech tedy bylo opět jakousi cestou v čase.

Vražedné pobřeží - Smrtící pláž (1991) (epizoda)

Tento seriál jsem v době, kdy byl denně vysílán, nesledoval, ale občas jsem viděl jeho závěr, po kterém následoval myslím seriál Tarzan nebo Příběhy černého hřebce či Walker Texas Ranger nebo Knight Rider. To mi již splývá. Každopádně mě tenkrát Vražedné pobřeží nelákalo a ani dnes mě zatím nenalákalo k zhlédnutí dalších epizod. Třeba mu časem dám ještě šanci.

JAG - Pilot (1995) (epizoda)

JAG jsem nikdy nesledoval. V dobách, kdy jej vysílali, jsem vždy zahlédl pouze jeho konec, po němž následoval Walker Texas Ranger. Nyní, v nostalgickém období, jsem se rozhodl, že zkusím alespoň první epizodu a rozhodně nelituji. Za tónů fajn vojenské hudby, jež se mi prakticky hned vybavila z oněch dávných dob, se rozjela slušná zapletka se sympatickými herci. Časem si jistě pustím i další díl.

Knight Rider - Žhář (1986) (epizoda)

Tento díl je pro mě obzvlášť nostalgický. Viděl jsem ho vícekrát, naposledy snad ve svých 10-12 letech, max. ve 13. A pak až nyní. Musím říct, že jsem si celou řadu scén přesně vybavoval a dokonce i spousta hlášek mi okamžitě vyvstala na paměti. Příjemný to výlet do minulosti, do dětství.

Knight Rider - K.I.T.T. zabiják (1986) (epizoda)

Za originalitu tohoto dílu dávám 5* i přes některé logické trhliny v příběhu. A na závěr úsměvná chyba: V čase 39:51 spouští Michael super rychlý chod a zrychlení jej prudce zatlačí do sedačky. Vedle něj sedící RC však zůstává v klidu bez hnutí.

Knight Rider - Boj za svobodu (1986) (epizoda)

RC: "Devon by řekl, že děláme nekompromisní průnik." :) Tuhle hlášku jsem slyšel naposledy ve svých nějakých 12 nebo 13 letech, když právě tento díl vysílali. Teď po letech ji slyším opět a úplně se mi vybavila a vrátilo se mi dětství a školní léta, kdy jsme se spolužáky o KITTovi mluvili a i doma si hráli s autíčkem, které vypadalo jako Knightův parťák.

Perry Mason: Případ hanebného ničemy (1987) (TV film)

David Ogden Stiers v roli Masonova profesního soka potěšil, avšak kdo zná MASH, jistě by uvítal dabing od A. Molčíka, jenž už ovšem propůjčil hlas hlavnímu hrdinovi. Případ hanebného ničemy je v podstatě mým prvním uceleným setkáním s filmovým podáním Perryho Masona a mohu konstatovat, že nedopadlo špatně. Jedná se o vcelku nenáročnou kriminálku, která sice zavání lehce laciností (např. ve srovnání s epizodami Columba) a duch 80. let je tu cítit v každé vteřině, avšak svým způsobem se mi právě i tyto aspekty líbily. Nutno však podotknout, že v dobách, kdy jsem četl Gardnerovy příběhy s Perrym, utvářel jsem si svoji představu o všech postavách mnohem lépe. Otázkou je, jak by se mi líbil původní seriál.