Dr. No (1962)

Bond 1 - První bondovka se mi docela dost líbí. 007 kouří, nosí klobouk, což se postupně v dalších pokračováních vytrácí. Celý film nese vynikající atmosféru detektivky, akce, špionáže a celkově 60.let. Oceňuji, že samotný doktor No se ukáže až téměř na konci, než spatříme jeho tvář, je zabírán jen do pasu. Výtečný podmořský palác, megalomanský plán zloducha, nádherná Bond-girl...Trošku mě zklamal rychlý konec (příliš rychlý spád), dr. No a zápas s Jamesem se mi zdál příliš okrajově pojatý, ovšem klouzání kovových ruk je hezký závěr. Také se tu nedočkáme pana Q a jeho vynálezů. Zajímavost: Když se tvůrci rozhodli převést na filmové plátno agenta 007, chtěli, aby se role ujal Roger Moore (samotný Broccoli jej prosazoval). Ten, jako známý herec, byl příliš drahý, takže dalším favoritem na Jamese Bonda byl Richard Burton, také Cary Grant nebo David Niven, ovšem nakonec dostal povolení zabíjet Sean Connery a jak vidíme, je to jen dobře. Vdechnul Bondovi život a ještě šestkrát (de facto sedmkrát) jej ztvárnil...asi (určitě?) nejlepší představitel. Jen tak btw, Sean Connery od svých 21 let plešatí, takže ve všech bondovkách nosil příčesek.

Ninjova pomsta (1983)

Svého času to byl pro mě velmi drsný film, který mi částečně nastínil nejrůznější fakta o ninjích. Něco málo jsem pochytil (dá-li se to tak vůbec nazývat) v Dudikoffovém Americkém ninjovi, ovšem zde bylo vše jiné - tvrdší, orientálnější a působivější. Jen na tento snímek nevzpomínám s takovou nostalgií jako na výše zmíněný béčkový film. 3* - zajímavé a koukatelné.

Městečko South Park (1997) (seriál) odpad!

Přehlídka trapností a ubohostí! Těm, co se to líbí, jejich názor neberu, ovšem pro mě ODPAD made in USA.

Ztraceni (2004) (seriál)

Co napsat, abych se po někom neopakoval? To je skoro nemožné! Vynikající s verneovsky dokonale promyšleným dějem a výborně vystiženými charaktery postav. Lehce sestupná tendence sérií (tak se mi to jeví). Velmi dobře se tento seriál sleduje. Moje oblíbené (nejoblíbenější) postavy: Jack (postupně jeho oblíbenost klesala), Sawyer (opak Jacka, oblíbenost rostla), Sayid, Locke (oblíbenost klesala), Charlie (oblíbenost rostla), Desmond, Kate (oblíbenost proměnlivá), Claire (holka na pohodu).....nakonec i Hurley nebyl špatný, byl takovým dobrým duchem :)

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Přesně takto to vypadá, když se točí pro peníze. Jedna plitkost více plitká než ta druhá.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Ubohost, ubohost a ještě jednou ubohost! Přesněji napsáno: troškovská ubohost.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Naprosto dokonalá komedie, kterou mohu vidět několikrát za rok. Nezaměnitelný humor L. de Funese s hlasem nenapodobitelného Františka Filipovského, úžasné dialogy a perfektní zápletka, to je to, co je této komedii vlastní! Pamatuji si desítky hlášek, které sem snad ani nebudu vypisovat. Přece jen mi to ale nedá: Vy jste s tou novou frčkou nějak chytil slinu! A pošilháváte po mých! Ale zatím tady velím já!..Uklidněte se! Uklidněte se!..Pojďte, představím Vás... :)

Planeta opic (1968)

Film, který v sobě má velké ponaučení, děsivou pointu a obrovské varování. A tak to možná jednou dopadne. Celý snímek je od samého začátku takřka geniální ve všech směrech a posledních několik minut je nepopsatelně mrazivých a sugestivních. Jeden z těch filmů, které v divákovi musí zanechat stopu.

Poslední jednorožec (1982)

Nostalgie, krásný příběh, pro dětského diváka napínavý, děsivý, strhující a dojemný.