Útěk z L.A. (1996)

Svizny, jemne ironicky popcorn s dobrou atmosferou ktory sa na nic nehra a hezky odsejpa (az na par totalnych nepravdepodobnosti), s kopou vtipkov i v podobe snad az umyselne B-ckovych trikov a la 80s a ucasti Fondu a Buscemiho a na zaver so zabavnymi anarchistickymi hlaskami. Carpentera na tento sposob mozem. "So retro...irgendwie 20tes Jahrhundert"

Liga výjimečných (2003) odpad!

Je to este horsie nez zle. Je to nevkus a odstrasujuci priklad pre dalsie generacie ako NEnatocit nieco celkom bez duse a bez ducha, zrkadliace nic nez prazdnotu.

Zastavení na Missouri (1976)

Existenciu tohto filmu som zaregistroval az nedavno na MGM a je to pre mna prijemne doplnenie medzery v Brandovej/Nicholsonovej filmografii. Brandova prehravana rola zženštilého zabijaka poeticky sa minajuca s dobou v ktorej zije je proste bozi, aj ked si vobec nie som isty ci to bol reziserov zamer (nezavisle od toho ci ano alebo nie to dviha toto dielko zo sediveho priemeru na jemne uletenu pozoruhodnost). Nicholsonova postava a celkove vyznenie su totiz drzane vo vyrazne realnejsej polohe, a to dost tvrdeho antiwesternu.

8 MM (1999)

Akoby James Stewart vystupil z niektoreho filmu z 30-tych rokov a jal sa riesit aktualne problemy sucasnosti. Oops. Herci posobia staby nacopy/pasteovani na prostredie a tazko im verit co len slovo, didakticnost miestami az smiesna (aspon vieme ze zvrhlici=psychopaticki vrahovia a ze pocuvaju Danziga) a nie som si isty ci emocna poloha tohto flaku (celkova falosnost + Cageove prehravanie) nie je vacsim zlocinom nez tie ktorymi sa zapodieva. Demonstracia americkeho analneho komplexu (better blow someone's head off than to show tits).

60 sekund (2000)

Zabavne, ale predsa len trochu prilis plytke. Eleanor si jasne ukradla hlavnu rolu, no najrozkosnejsie su tie myty a 101 okolo aut: na comze to jazdil Columbo? Popcorn at its best.

Duna (1984)

Priserne nudne, no zvlastne hypnoticke.

Zvětšenina (1966)

It's Schopenhauer baby._______________Jeden z filmov ktore vo mne vzdy znova vzbudia tuzbu vlastnit sukromnu cerviu dieru a pravidelne nou pendlovat medzi druhou polovicou 60tok a dobou internetovou.

Pátrání po Jednookém Jimovi (1994)

Natocene s kopou znamych tvari takmer v style domaceho videa. Spontanne, vtipne a naprosto uletove hlasky. Recommended.

Constantine (2005)

Povodne som chcel dat za tri ale potom som si spomenul na famozne role i texty Satana a Gabriela v podani Stormareho a Tildy Swinton respectively a nemuzu jinak.