Fotky zítřka (2014)

No nic moc teda.. Startovní dobrý nápad ve výsledku zkolaboval na nutkavé snaze celé to tak strašně sofistikovaně prokombinovat aby z toho v poslední třetině za každou cenu vypadnul nějáký ten cool twist.. Nepovedlo se-přitom by to samo o sobě stačilo na hezký a nevšední nadprůměr.

Babe, He Calls Me (1997)

Malcolm a Melvin podruhé, tentokrát kapku šílenější a o poznání nudnější.

Malcom and Melvin (1997)

Hodně pohodový krátký animák.. někde mezi 3 a 4

Džinró (1999)

No, já vám nevím.. Start byl fajn, má to několik působivých obrazů a načrtnutý paralelní svět docela fungoval, ale všechny ty pseudo"hlubokomyslné" metafory o vlcích, lidech a červených karkulkách mi fakt lezly krkem. V podstatě je to jen tuctová kontrašpionážní kriminálka s noirovou atmosférou snažící se nekonečným blábolením diváka přesvědčit, že jde o něco strašně závažného a metafyzického.. Když k tomu ještě připočtu kresbu, která mi moc nesedla, víc než 3 rudé ze mě nikdo nedostane.. Po světě se toulá tolik mnohem lepších, hlubších a zábavnějších animéček o kterých skoro nikdo neví a zrovna tohle má bůhvíproč skoro kultovní status-nechápu......... Navíc, když už se rozhodli rozjet to metaforování na základě červené karkulky, tak kde zmizel ten konec kdy karkulka rozpáře vlka zevnitř?

Michael Jackson's This Is It (2009)

No-jak mám Michaela rád jako symbol kvalitního popu a otevřeného srdce, tak tohle nebylo nic moc. Nejsilnější je to v těch několika střízlivějších chvilkách kdy stage není přeplněná překombinovaným tanečním křovím a přeplácanými efekty.

Dům létajících židlí (2014)

Fakt dobře natočený dokument, který se ale motá kolem baráku na kterém jsou nejzajímavější ty nakupené a visící židle.. Trochu jsem až do konce doufal, že jde o dobře vystavěnou FF fikci a že se to na konci zvrhne do klasického horroru.. ale né-je to fakt jen dokument :) ...Každopádně po formální stránce je to dobrá filmařina.

Upíři v Benátkách (1988)

Ono to sice nese zdánlivou kletbu něčeho co se snaží parazitovat na herzogově klasice, ale když si to člověk nakonec pustí tak s překvapením zjistí, že je to zatraceně povedený a svébytný film který stojí a padá na temné, psychedelické atmosféře husté jak těžký, horečnatý sen čpící živočišnou erotičností. Středobodem toho všeho je samozřejmě Kinski. Tentokrát ho ale nedržel na uzdě jediný chlap pod sluncem který ho byl kdy schopný zkrotit a tak se z něj stal skutečný démon a destruktivní síla, která film stejnou měrou ničila jako ho posouvá vpřed. Nějákou zázračnou shodou okolností se tenhle balanc povedlo udržet a výsledek působí tak, že středobodem a alfou není Klausovo Ego ale Nosferatu a díky tomu film funguje. Ostatní herci sice Klause samozřejmě nepřehrají, ale bez nich by celý Nosferatu splasknul jak žvejkačková bublina. Plummerova postava dává celému příběhu jakýsi pevný základ a ženské postavy zase dodávají potřebný náboj bez kterého by Kinski upíra zahrál asi sotva.. Vyzdvihnul bych i perfektní lokace, interiéry, kostýmy a hudbu... Vše to do sebe parádně zapadá a já viděl jeden z nejpodmanivějších vampfilmů za hodně dlouhou dobu. 4 nebo 5 ..teď nevím.

Kjošinhei Tókjó ni arawaru (2012)

Dobrý je to... Ze začátku to má parádní atmošku, která se během chvilky zvrhne v parádní kaiju destrukční záležitost. Giant God Warrior je chodící pomsta a výsledek musel Miyazakiho (který si vždy při povodních tajně přeje aby ta voda stoupla ještě o kousek výše) docela potěšit :) ... Technicky je to parádní kombinace klasických miniatur, klíčování a CGI.. Giant God Warrior se objevil už v Naushice (na které pracoval jako animátor právě Anno a prý animoval mimojiné přímo scény s warriorem). Pokud jsem to správně pochopil jde tady o prequel k Naušice, kdy vlastně sledujeme zkázu na které je vystavěn postapokalyptický svět Naushicy..... Samo o sobě cca za 3.. jako bonus k Naushice za 4

Smrtící Avalon (2001)

Něco do sebe to fakt má, ale tady jsem se s Oshiim trošku minul. Přišlo mi to jakoby každá složka filmu byla zároveň parádně sedící i otravná.... Vizuální stylizace, minutáž, poláci, scénář..i ta Kenjiho hudba...... Prostě nevím co s tím.

Deathstroke: Arkham Assassin (2014)

Deathstroke je tak chytlavý charakter, že jen sám o sobě utáhne lecjaké zpracování.. Tohle je vcelku povedený fankraťas.. jen se s tou hrstkou anonimních pěšáčků Deathstroke mazlí něják moc dlouho... Myslím, že za 30 sekund by nemělo být co řešit.