Kdo přežije - Gabon (2008) (série)

Jakože paráda..jak to z prvu nevypadalo, tak se z toho postupem času vyloupla pro mě jedna z nejlepších sérií nejenom proto, že relativně rychle vyfičeli takové ty klasické nevýrazné(mainstreamové, úlisné, tuctové, fešácké)typy(které ale nakonec často vyhrajou), ale HLAVNĚ-snad poprvé vyhrál člověk který si to zasloužil a kterému jsem to ze srdce přál (né za strategii, né za kontrolu hry(ani jedno se nekonalo), ale za to, že tím prošel férově a vnesl do hry zase jednou trochu lidskosti). V průběhu se to přelévá sem a tam, mění se strategie i charaktery(!) jednotlivých hráčů, je to jedna haluz za druhou a v celém tom zábavném chaosu si nemohl být jistý fakt nikdo = Bavil jsem se.

Si wang xie zhen (2004)

Parádní vizuál, fajné holky a parádní rozjezd, který se časem tak něják rozmělnil a ve finále to byla vlastně docela nevýrazná šuldovina.... První polovina mě bavila výrazně více a vlastně tam vůbec nemuselo dojít na nějákého tuctového vraha. Kdyby to zůstalo jen u toho hledání sebe sama, vztahu k druhé osobě a překonávání dávných traumat skrze umění užil bych si to mnohem více.

Řezník: Pořád jenom Hate (2014) (hudební videoklip)

Ta audiostopa(schválně nepíšu hudba) je taková jednoduchá srágorka, ale video je po technické stránce docela solidní.

Deprivační staniol (2007) (amatérský film)

Kluk je nemocnej no...a proč na to mám jako koukat? Ale natočené je to zručně, to se musí nechat.

Všichni to dělají! (1994)

Tohle se blbě hodnotí protože takováhle ujetá skečovka je dost mimo obvyklou kitanovu tvorbu(né, že by se jindy absurdnímu humoru vyhýbal-naopak ). Takeshi se prostě vyblbnul a jednotlivé scénky přecpal popkulturními odkazy celého světa od zatoichiho přes krotitelé duchů a Michaela Jacksona až po kaiju filmy. Nutno přiznat, že to má slabší chvilky(zvláště yakuzacká pasáž mě dost minula) a díky tomu to dost ztrácí na tempu a po čase to pusobí zdlouhavě. Možná, že vlastní TV skečová show by byla pro "Kitana šaška" kapku lepší (a pro diváka stravitelnější) formát--no ale co už.. Nezaprděný divák který má nakoukáno dost na to aby chytal symboly a odkazy se pobaví, párkrát nahlas zasměje ale nějáká zásadnější srdcovka z toho asi nebude. 3 je málo 4 je moc, takže něco mezi. Za zkouknutí stojí. Pro Kitanofandu samozřejmě povinnost.

Galaktický expres 999 (1979)

Jasně, sem tam některé věci nedávají tak úplně smysl (některé věci by chtěly podrobnější vysvětlení), ale těch 5 tam mrdnu s čistým svědomím protože je to živé, hravé, vtipné i vážné, plné nápadů a osobité animace. Artově scifíčková space opera která více než na logiku klade důraz na uměleckou volnost, dynamiku a dobrodružnou atmosféru... prostě takový Metal Hurlant po japonsku.

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

No jééžišmarja to je zase přechytračelých pindů, akademické kritiky a přiblblých hejtů.... Jak já tyhle české skečové kokotiny nemusím tak pečený sněhulák je v klidu. Něco je slabší, něco je povedenější, něco vyzní jinak než asi mělo, ale pořád je to vpoho.. Všichni co se proti tomuhle ohání čtvrtníčkem nebo dokonce pythonama by si měli tyhle zbožňované kultovky zkouknout znovu aby zjistili, že i tyhle skečovky jsou z velké části jen přiblblé(a často taky trapné) vaření z vody a že za těch x let provozu prostě jen stihli nasbírat pár výraznějších(až brillantních) scének ze kterých žijou dodnes. Sněhulák je v rámci skečovek nadprůměrně natočený, hodně slušně zahraný a pár vtipů má nápad a šmrnc... Fakt, že aktuálně má sněhulák na CSFD černých 25% a kokotina jako kanadské LOL:-) má 62% sám o sobě svědčí o evidentní hejterské hysterii. EDIT.. Kvalita z mého pohledu velmi rapidně klesla a po cca 4-5 dílech jsem to vzdal..čekat půl hodiny křeče na jeden možná dva dobré fory se mi nechce... Hodnocení nechám na těch 3 ale kdybych na to koukal dál ai bych už strhával.

Cesta (2014)

Moc hezké, syrové, drsné a po všech stránkách uvěřitelné postapo(takhle něják by to asi fakt mohlo fungovat a vypadat) kterému závěrečná pointa dodala nový rozměr a hloubku. Oba chlapi zahráli parádně, jen toho Pattinsona bych přecejen trošku vypíchnul protože jeho snaha vymanit se z tvajlajtovského prokletí je sympatická a toho vycukaného a trošku jednoduššího kluka si zahrál naprosto s přehledem. Dobrý je to... kruté, melancholické a opravdové.

The Nest (2014)

.....znepokojivé se špetkou vtipu.. Jakoby se nám (a možná i sobě) Cronenberg snažil nadhodit naději, že mu bodyhororové myšlenky v hlavě pořád ještě hlodají.