Panenky (1987)

Toy Story trochu jinak-aneb. překvápko a frajeřinka, která sračkoidního mistra loutkáře odkopává do hlubokých hlubin žabích chcanek. Tohle má perfektně fungující a čitelný nadhled, promakané triky, výživné hlášky, hravou režii a neostudné herce(včetně té holky). Samozřejmě-strachy se z toho nikdo asi neposere ale pokud vám nevadí spojení hororu se špetkou pohádky a hrstkou komedie, budete se až překvapivě dobře bavit.

Suwíto hómu (1989)

V rámci oldschool béčkoidního žánru je to velmi silný a příjemný nadprůměr.. Japka zde sice tak trochu(docela dost) potlačujou veškerou svou japkovost, ale to je spíše zajímavé než na škodu. Atmosféru to má až skoro pohádkově del Torovskou a všechny ty vymazlené triky a masky jsou jako nostalgické pohlazení po duši tvrdého jádra hororových fanoušků.

Lynch (2007)

Lehce nízkorozpočtovou formu bych ani tak neřešil-důležitý je obsah. David je prostě frajer a intuitivní pankáč, který se nebojí vrhnout se do artového projektu jen na základě pocitů a snů s neuvěřitelnou vírou v diváka a jeho schopnost(a ochotu) hrát tu radostnou hru na asociace, abstrakce, instinkt, atmosféru atd...... Je to fakt potěšení "šmírovat" tohodle chlapíka při práci.

Muži v černém 3 (2012)

Nebylo to lepší než jednička, nebylo to horší než dvojka... Z účasti Brolina jsem měl bůhvíproč trochu strach ale sednul tam jak prdel na hrnec... Pohodička na páteční odpoledne

Satan (2006)

TVL-jakože hrozný úlet toto.. Cassel si svou pošahanou (dvoj)roli maximálně užívá a atmosféru to má docela slušně "nemocnou". Trochu škoda, že to působí trochu roztříštěně a nedotaženě, protože potenciál to má obrovský... Fakt demence (v tom dobrém smyslu toho slova).

Asura (2012)

Je to moc hezké, ale mám prostě pocit, že se to celou dobu táhlo k nějáké stěžejní myšlence, která se nakonec tak něják víceméně nekonala(nebo nedokonala) :/ ..škoda

Deset kánoí (2006)

Tohle je prostě pohodička.. Příběh se rozpíná na všechny strany jako větve košatého stromu v květu. Spolu s jemným a laskavým humorem přináší něco málo teorie o tradiční výrobě kánoe, šamanských "hovnopraktikách", poučení o trpělivosti a v neposlední řadě jednu z nejsugestivnějších scén smrti v historii filmu.

Výheň (2011)

Není to(a ani se to nesnaží) být originální a peněz je do toho nasypaných tak akorát aby to nevypadalo jako produkce čt1.. Ale ve výsledku je to docela zábavné a aspň já nenašel nic co by mě něják závažně nasralo(což je u mě polozázrak)-takže to ohodnotím jako velmi solidní průměr. Good Job

Konflikt (1983)

HA! Já to viděl-začal to ten modrej zmrd :D ..... Mimochodem, nevím jestli byla ta sovětská symbolika a smysl pro jinotaj taj promakaná ale ty zápalky prostě i vypadají jako čuráčci :D

Život kočky (2010)

Svižná, jednoduchá(v dobrém slova smyslu), dynamická a krásně naivní pohádka s evropskou atmosférou pro malé i velké..Super............... A jedna řečnická na konec : Jak moc paranoidní hnidopich musím být abych tady žvatlal něco o transformaci francouzského filmu do hollywoodské šablony? fffffffffff