Méďa (2012)

Možná, kdyby to nebyla komedie romantická ale jen jednoduše bláznivá, dalo by se z toho vytřískat trochu víc.. ale jinak je to těžce pohodová záležitost.......edit: Docela mě baví sledovat jak místní pseudointelektuálové-ve své nekonečné zabedněnosti-nejsou ochotni připustit možnost, že by vulgární forma mohla chytře vypovídat o něčem nepovrchním,nedej bože hlubokém...Ano znalci-máte určitě pravdu. Když je ve filmu prd nebo hovno, automaticky jde o bezduchý brak pro nevzdělance.

Nezastavitelný (2010)

Moc příjemná adrenalinovka, které k plnému počtu hvězd(v rámci akčňáku samozřejmě) z mého pohledu zchází jen opravdu-opravdu malinko.

Temný rytíř (2008)

V některých jednotlivostech je to perfektní ale nemůžu si pomoct, jako celek je to hrozně roztříštěné, Joker na sebe strhává strašně moc pozornosti, Two face jakoby tam vůbec nebyl a potenciál celé zápletky se v průběhu tak něják rozmělnil.......Pořád jde ale o to nejlepší co Nolan z Batmana vytřískal.

Stepping Into the Fire (2011)

Dokument o několika lidech z New Yorku, kterým setkání s jihoamerickými léčivými rostlinami(v čele s Ayahuaskou)-změnilo život (k lepšímu)natolik, že se rozhodli v Peru vybudovat(nebo spíše pomoci velmi rozšířit a vylepšit)jakési centrum pro turisty toužící poznat sílu léčivých rostlin........Hlavní myšlenka filmu=tyhle rostliny mají opravdu sílu léčit= je v pořádku ale forma(takový ten laciný USA styl)mě dost rušila. S myšlenkou hromadného a velmi výdělečného turismu za poznáním(i když v dobrém úmyslu) nemůžu plně souhlasit...Z velké části-a nechtěně-je ten dokument vlastně o nezvládnutí mesiáškého syndromu, který vede k takovýmto huráakcím a naprostému(nebo částečnému)zapomenutí na všechnu tu sílu, která od nás vyžaduje respekt a osobní přípravu......Od dokumentu utekl pouze rok a už se ukázalo, kam může tahle lidská zbrklost vést http://www.dailymail.co.uk/news/article-2202459/Kyle-Joseph-Nolan-death-Peruvian-shaman-confesses-buried-body-U-S-teen-spiritual-retreat.html

Total Recall (2012)

Docela překvápko-vůbec to nebyla taková sračka jakou jsem čekal...Je fakt, že krom motivace odboje a místa děje se zápletka až nesmyslně pevně drží původního filmu a všechny ty twisty a hry s divákem jsou předem vyzrazené-což je zároveň vlastně i jakási urážka diváka od kterého se asi předpokládá, že je buď takový ignorant, že nekouká na starší(i klasické) filmy, nebo je prostě tak blbý, že ho znovu ohromí známý zvrat....no nic......Je fakt, že místo nadsázky, až komiksové stylizace a brutální syrovosti roku 90 nový Recall vsází spíše (a jen) na dechberoucí digivizuál......Je fakt, že tenhle parádní vizuál je okopírovaný z jiných filmů(Nadruhou stranu, např. tam kde Recall kopíruje od Blade Runnera, tam Runner kopíroval z kreseb Moebia a ten čerpal čertvíkde ..atd..) Je fakt, že se nad dějem nesmí moc přemýšlet protože je tam spousta naprosto nelogických a- i na sci-fi- fyzikálně nesmyslných momentů(např.průlet skrze zemi a zemské jádro?..a za 17minut?...fííííí..).Je fakt, že jsou obě herečky typově stejné,což je naprosto nesmyslný tah castingu..A je fakt, že je to celé tupější a měkkčí a dočkáme se drobných ale o to hloupějších změn(např. kapka potu z nervozity vyměněná za slzu opravdového citu..Ach-jak plytce holywůdské)......Ale-pokud zapomeneme na parádní Verhovenovku a trošku vypneme mozek, je to celé vlastně docela svižná a lehká zábava ve které nechybí legendární tříkozá štětka a ve které se(a teď se držte!!) sekundy na odpočtu bomb odpočítavají v reálném čase i mimo záběr kamery(nevídané, neslýchané=Nolane uč se!)

Clinical Sodomy (2012) (hudební videoklip)

To je zase jednou konina...Z fleku bych vymyslel zvrhlejší prasárny a když už bych se s tím rozhodnul předvádět(jako největší drsňák) určitě bych tomu dal lepší a odvážnější formu.....Takovouhle odfláknutou ptákovinu zvládne každý chuj.

Gejša (2005)

Stokrát viděné prázdno natočené podle sterilní šablony, kde USA hovoří o Japonských tradicích za využití čínských a malajských hereček, které se neustále tváří jako, že mají palec v prdeli......Krom hezkých kostýmu-Nic,Nothing,Nada.....

Jeskyně (2005)

Pohodová jednohubka s hezkýma kulisama, několika fajn záběry a sympatickými herci(no většinou).....jinak to ale nemá ani hlavu ani patu a jakákoliv akce je nemilosrdně zmrzačena nůžkama ožralého a retardovaného střihače.