Kouřové signály (1998)

Malý film, který s lehkostí, vtipem a bez laciného tlačení na pilu, vypráví o všedních ale důležitých věcech. :)

Dokonalý smysl (2011)

Velmi sugestivní depka, která se ale za všech okolností snaží koukat na svět z té lepší stránky a hledat to skutečně důležité.

Gyo (2012)

Fekální humor má bráchu=fekální horror :D ....Parádní japkoWTFstyl, který má i v dnešní otrlé době potenciál k tomu aby někoho pohoršil či znechutil=bravo.....fičím louskat komiks...

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Výkladní skříň neumětelství, smrdnutý kanál a naprosté dno žabích sraček.Předchozí díly byly stejně retardované ale aspoň dávaly -ve vší své demenci-člověku trochu prostoru pro zasmání. Tahle pičovina se ale bere naprosto vážně a navíc arogantně věří(a vnucuje divákovi myšlenku), že tady filmaři a herci odvádí vážně dobrou práci.Jovovichová stále neudrží ty plastové bouchačky tak aby se jí ruce neklepaly jak Honzovi Pavlíkovi druhému pár let před smrtí-navíc od posledně asi přešla z večerních kurzů herectví pro amatéry do nočních kurzů herectví pro mentálně retardované, jinak si nedovedu vysvětlit její dechberoucí nevýkon. Scénář psalo evidentně psychicky narušené dítě zamčené ve sklepě mistra W.S.Andersona, který se pak rozhodnul vyslat místo sebe na natáčení svůj klon(akorát, že to byl klon z klonu z klonu z klonu z klonu, a podle toho byl taky kvalitní)..... Mám rád všelijakou stylizaci, nevadí mi filmy těžící z her, dokážu ocenit kouzlo nechtěného, chyby ve filmech beru s nadhledem či pobavením ale tady není NIC..Kdo tomuhle dá naprosto vážně a s čistým srdcem více než 3 hvězdy(a už to je na pováženou) je podle mého skromného úsudku zralý na pár testů v nějákém ústavu pro choromyslné jedince ;)

Žít (1952)

Krásný film-o tom žádná-ale nemůžu si pomoct, mě ta klíčová pohřební pasáž připadala prostě neobratně natočená-jakoby mistr najednou nevěděl jak to uchopit a podat.

Na vlásku (2010)

Chameleon, kůň, banda pochybných existencí(každý se svým snem) a (v některých chvilkách)ta princeznička to jsou pozitiva...... Otravné muzikálové vložky(až na tu hospodskou), ohraný Disney humor, kýčovitost a nesympaťák budoucíprinc-to jsou negatiiva...... V jednotlivostech a drobnostech výborné, jako celek ale trochu laciné...Jinak ale fajn pohádka-no......

Země bez zákona (2012)

Moc povedená, tvrdá a oldschoolová gangsterka, která nehraje na líbivé a laciné efekty. Výhrady některých kritiků ke zdlouhavosti, chybám v tempu či hlouposti naprosto nechápu......Jen tím Shiou si furt nejsem jistý-je sice fakt dobrý ale prostě...já nevím :) ....Trochu mě taky zklamal závěr, který nevyvrcholil tak ostře jak bych čekal(to je ale jen můj problém, že očekávám hromady mrtvol a cucky mozku slizkého záporáka na prašné silnici)

Cosmopolis (2012)

Možná to znamená, že jsem zkurvený pseudointelektuál, který se bude v pekle smažit na rozpálené verbalpánvi ale mě tahle mozková rozcvička a až strojově přesná studie rozkladu bavila od začátku do konce.

Sinister (2012)

Atmosféra prvních dvou třetin je nekompromisně nervydrásající-hlavně díky perfektnímu OST, který bude ideální hudební kulisou pro štedrovečerní večeři každého čistokrevného psychopata s nekropedozoofilníma sklonama...Ve chvilce, kdy se ale na scénu více dostává "bubák" vypadající jako frontman nějáké trapné heavyhardcoresatan metalové kapely z MTV, pohádkově nalíčené děti s tím svým ššš gestem a rozpletení pointy(kterou jsem už na začátku vytušil ale hned jí zavrhnul pro přílišnou debilitu)-většina kouzla a váhy filmu je náhle pryč-občas jsem se i uchechtnul jak některé ty strašidelné věci vypadají směšně, když jsou vizuálně podány takhle doslovně.......Široko daleko to nejlepší-z USA produkce-co se za poslední dobu objevilo, ale zabíjí to prvoplánová hra na bububu masky..........+- 70% -a to neřeším ptákoviny jako, že jedna střední větev prostě nepřeváží čtyři lidi :)