Ponorka (1981)

Tak.. Když má něco čtyři a půl hodiny a člověk to sjede na jeden zátah bez koukání na hodinky a pocitu, že ho tady někdo tahá za fusekli, to už o něčem svědčí..

V síti (2020)

Téma důležité. Panoptikum pervertů barvité. Hype obrovskej..... Ale ta forma je prostě děsná.. Působí to uměle, neautenticky a manipulativně.. Všechny ty dramatické vibrace na pozadí vypjatých okamžiků, inscenované jakože autentické porady/domluvy ze zákulisí, atd. jsou naprosto zbytečné a až kontraproduktivní.. Ono by to mnohem lépe fungovalo nasyrovo, bez kudrlinek a dramatizování..

Genesis 2.0 (2018)

Novodobí "zlatokopové" a šílení vědci.. Oba tábory tahají za jiný konec mamuta a diváka to fascinuje i děsí zároveň.. Za tohle by se nestyděl ani W. Herzog

Alone (2020)

Dobře natočené (herci, hezká kamera, přehledný střih, atd..), ale jinak je to dějově jeden z desítek podobných filmů.. Nepřináší to nic nového a mám podezření, že to ani nemělo ambici být něčím víc než prostě jen kvalitní žánrovkou..

Vychováni vlky (2020) (seriál)

První díly mě upoutaly zajímavou výchozí situací, odhalováním daného vesmíru a potenciálem který to v sobě má.. aby se to následně zase (jako poslední dobou všechno v čem má prsty R. Scott) rozbředlo v jakési nepřesvědčivé a roztěkané cosi co jakoby vlastně vůbec neví co chce vyprávět.. Popravdě mě taky dost iritoval T.Fimmel, který se od Vikingů jakoby neposunul vůbec nikam a hraje zase -víceméně- tu stejnou postavu (včetně stejného účesu, což je vlastně až trapné)..

Ďábel (2020)

Je to moc hezky a precizně natočené, ale ten příběh(předloha?) prostě zavání takovým tím upachtěným konstruktem co na sebe prozrazuje, že by strašně chtěl být novou americkou klasikou a přitom je to něco co jsme různě jinak viděli (četli) už stokrát a lépe..

Polina (2016)

Někde mezi 4 a 5 ... Za mě asi to nejkomplexnější co jsem o tanci viděl..

Stíhači Red Tails (2012)

Motiv má obrovský potenciál.. ale natočený je to hrozně pitomě..

Ocelový meč (1987)

Roztomile přiblblá kopie Mad Maxe.. Swayze je sympaťák a Niemi je hezká ženská.. Ale jinak to stojí dost za starou belu..

Pán Domu (2005)

Neškodný, místy fajn.. výplach mozku..