• Thriller

...a Bůh stvořil ženu (1956)

Mladinká Brigitte Bardotová zvládla roli svobodomyslné Juliette výborně, byla nesmírně sexy a moc jí to slušelo.. Její postupný přerod z divokého dítěte v dospělou ženu mě zaujal a vtáhnul.. Jean-Louis Trintignant v roli zamilovaného muže a posléze manžela báječný, moc se mi líbil.. Do třetice musím zmínit Curda Jürgense, byl skvělý a jeho postava velice zajímavá.. Únik před sirotčincem vstupem do manželství nebyl tak jednoduchý, jak by se mohl na první dobrou zdát..

Nekonečná - nevystupovat (1978)

Dvojice Lasica + Satinský podepřela tuhle rodinnou prázdninovou komedii velmi výrazně a v mých očích ji zachránila, tam, kde ti dva nejsou, to moc nefunguje.. Na pionýrské šátky a soudruhy mám alergii pořád, nicméně chápu, že to tenkrát jinak nešlo..

Neobyčejné životy - Milan Lasica (2011) (epizoda)

Moc pěkně zpracovaný životopisný dokument a velice příjemné nahlédnutí do života zajímavého člověka, tvůrčí osobnosti a umělce v mnoha ohledech či oborech.. Pobavilo mě, jak sám o sobě říkal, že je lenivý a souhlasně jsem přikyvovala, že nerad vstává a nemá rád ráno.. Potěšila mne účast přátel i manželky, zůstávám s úctou a upřímným obdivem..

Malvína z Bretónska (1983) (TV film)

Hraje-li kouzelnou vílu Magda Vášáryová, nemám nejmenší problém a mrknutím oka se pohádkově naladím.. Strýček profesor v podání Milana Lasici potěšil i pobavil a Július Satinský skvělý, ostatně jako vždy.. No a lidé jsou tu takoví, jací ve skutečnosti jsou, něco si přejí a když to dostanou, tak to nechtějí..

Bezvýznamná žena (1984) (TV film)

Konverzační drama z pera Oscara Wildea s velice příjemným hereckým ansámblem stojí za to vidět, nejen kvůli zajímavému námětu a otevřené kritice, zejména od příchodu půvabné Emílie Vášáryové celá hra ožije a její výměny s charismatickým Milanem Lasicou jsou skvostné.. Asi by se Oscar divil, jak málo se toho změnilo, prachy světu vládnou pořád i se zvrácenou morálkou.. V podstatě smutně krásné pokoukání..

Jako bumerang (1976)

Tento snímek na mne zapůsobil jako psychologické drama otce, který se zoufale snaží najít cestu pro záchranu svého jediného syna.. A jak mu postupem času mizí před očima jedna možnost za druhou, nabírá film tísnivou atmosféru a skličující pocity.. Alain Delon je bezchybný, naložil si film na svá bedra a odtáhl ho v podstatě sám.. A ještě dvě věci stojí za zmínku.. Diskutabilní námět (míra viny, zodpovědnosti, věk, drogy, bestialita bulváru, předpojatost soudců, policie) a nádherná hudba..

Za řekou je Texas (1966)

Vůbec jsem netušila, do čeho jdu a v podstatě neměla žádná očekávání, o to větší bylo moje překvapení.. Jedná se o velice zdařilou parodii na všemožná westernová klišé, z nichž si tvůrci nepokrytě utahují.. Bavila jsem se skvěle, Alain Delon mladý a krásný, Dean Martin ohromný sympaťák a Rosemary Forsythová jim báječně sekundovala, u mě spokojenost..

Štír (1973)

Burt Lancaster s Alainem Delonem to rozehráli slušně, tu špionskou hru na kočku a myš, jen jsem se v tom trochu ztrácela, kdo je s kým a proti komu.. V závěru mě tvůrci doběhli, takový zvrat jsem nečekala, k tomu tedy Delonův ledový výraz zamrazil v zádech, pak kotě a prásk.. S ohledem na studenou válku hodnotím shovívavě, tenkrát to muselo zapůsobit úplně jinak než dnes..

Ledová ňadra (1974)

Přiznávám, že mně připadaly na svěrací kazajku všechny hlavní postavy, počínaje zajímavou Mireille Darcovou přes hodně zvláštního Alaina Delona až k tomu po uši zamilovanému pisálkovi v podání Claudea Brasseura.. Hudební podmaz mi místy připomínal vraždění koťátek a dost mi vadil, no a příběh mladé ženy s naprosto nevypočitatelným chováním mě sice zaujal, ale až tak nevtáhnul, jen tak napůl.. Herecký ansámbl ovšem skvělý..

Zorro (1975)

Ona je to v podstatě taková dobrodružná pohádka, pro mě ovšem bezproblémově koukatelná, neb v mých očích je Alain Delon nejhezčí a nejpřitažlivější Zorro, co jsem měla možnost zatím vidět.. Mimo to je snímek i zábavný a místy vtipný, převtělování "slabomyslného" Diega v odhodlaného ochránce slabých a utiskovaných se Delonovi povedlo na výbornou.. No a děravost scénáře či chybějící logiku momentálně neřeším, v "pohádkách" je povoleno vše..

Časové pásmo bylo změněno