• Thriller

Pověste je výš (1968)

V černé barvě se stříbrnou hvězdou na prsou je Clint Eastwood nepřekonatelný, on je nesmírně charismatický a svou výškou nepřehlédnutelný.. Příběh farmáře, který je neprávem obviněn z krádeže dobytka, zabití majitele, vzápětí bez soudu oběšen, je poutavý a strhující od samého začátku.. Zajímavé jsou dialogové střety se soudcem, který ctí pouze zákon, tak nějak bez srdce.. Zdařilý western, po tolika letech stále koukatelný a pěkný, čas se do něj nezakousnul a jsem za to ráda, mohla jsem se k němu bezpečně vrátit i po dvaceti letech..

Clint Eastwood, poslední legenda (2022) (TV film)

Zajímavé nahlédnutí do života úspěšného herce, režiséra, producenta, já osobně dávám přednost filmům, kde se ujal režie, pravdou ovšem je, že i mezi těmi jeho hereckými rolemi mám pár oblíbených postav.. Každopádně je to charismatický chlapík a má za sebou obrovský kus poctivé práce, klobouk dolů..

Bastard (2023)

Historické drama dle mého filmového gusta, skvěle napsané i natočené, no a Mads Mikkelsen v roli Ludviga Kahlena fantastický.. Příběh v podstatě vypráví o dvou bastardech (nemanželský syn vs. urozený se zlatou lžičkou) na dánském vřesovišti a budování kolonie v nehostinném prostředí, pochvalu zaslouží podmanivá atmosféra, místy hodně ponurá a mrazivá, k tomu moc pěkná hudba.. Bezvadný tým tvůrců se nechal inspirovat skutečnou postavou a volně převyprávěl její životní příběh s jiným koncem a mně to sedlo, ode mne bez připomínek.. A ještě douška na závěr Simon Bennebjerg i Amanda Collinová výborní, oba se mi ve svých rolích líbili a Gustav Lindh opět skvělý (Srdcová královna, Rytíři spravedlnosti).

Panství Downton (2019)

Ode mne se nedá očekávat špatné hodnocení, spadla jsem do cílové skupiny a ani jsem nestihla mrknout.. Mýma očima příjemná oddechovka, u které se mozek nezavaří, místy vtipná, jindy dojemná, chvíli dramatická.. Herecký ansámbl sympatický, nováčci zapadli, výprava i hudba nádherná a vše, co by se dalo či mohlo vytknout, jsem vytěsnila a užila jsem si to..

Panství Downton - Série 1 (2010) (série)

Chtěla jsem jen nahlédnout, seznámit se s postavami, omrknout si starou dobrou Anglii a ono mě to doslova i do písmene vcuclo od prvního dílu.. Ode mne je to dnes večer bez připomínek, celé je to nádherné, hezky napsané i natočené, postavy jsou živé, dýchající, chybující.. Anna, John Bates a Violet Crawleyová mi proklouzli do filmového srdce takovou rychlostí, že jsem se nestačila divit, jak mi na nich záleží, jak je mám ráda, jak s nimi soucítím, jak se bavím.. Těším se na pokračování..

Pohádka pohádek (2015)

Tenhle žánrový mix má podmanivou vizuální stránku, úchvatnou atmosféru, nádherné exteriéry, interiéry, kostýmy, no a samozřejmě zajímavý propletenec tří příběhů ze tří království.. Salma Hayeková se mi v roli královny moc líbila, Vincent Cassel výborný jako vždy, Toby Jones i jeho filmová dcera byli bezvadní.. Jen v tom samotném závěru jsem měla pocit, že jsem se nedozvěděla vše, co jsem chtěla vědět.. Každopádně pozoruhodná věcička, která stojí za odkoukání..

Stovky bobrů (2022)

Mýma očima velice příjemné filmové zpestření, jedná se o zajímavou věcičku, je to jiné a to se vždycky cení, když divák narazí na originál.. Mix žánrů mi sednul, herci skvělí, no a v rámci nezařaditelného stylu hodnotím zcela nepochybně kladně.. Bavilo mě to, nasmála jsem se a závěrečný polibek to všechno nádherně uzavřel..

Detail (1990)

Pozoruhodná věcička s podmanivou atmosférou, po pravdě já ani nevím jak, ale měla jsem naladěno hned.. Příběh filmového fanouška a obdivovatele režiséra Mohsena Makhmalbafa je v podstatě úsměvný, na pár dnů si vypůjčil identitu svého idolu.. Abbas Kiarostami to celé odvyprávěl zajímavě, poutavě, s nadhledem i jemným humorem a to si cením.. Posílám poděkování Willymu, tohle stálo za to vidět..

Die Rebellion (1993) (TV film)

Komorní drama vysloužilého vojáka, který ve válce přišel o nohu, na druhou stranu dostal licenci k obživě a tím jistotu příjmu, tedy ta výchozí pozice nebyla beznadějná.. Příběh invalidy Andrease Puma rozehrál Branko Samarovski výborně, působil na mě přesvědčivě, chvíli jsem měla pocit, že on skutečně je Pumem, za to zaslouží smeknutí klobouku.. Mýma očima velice smutný a ve finále tíživý i skličující snímek..

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Krásná příroda, atmosféra slovenské salaše, chov oveček a příběh zámecké panny Julie, která rázným způsobem odmítla sňatek s příbuzným, byla zakletá zlou tetou a ztracená v čase... Katarína Krajčovičová je půvabná dívka a Ladislav Bédi sympatický mladík, ty neokoukané tváře pro mě jsou příjemným zpestřením.. Každopádně doporučuji slovenštinu, je to mnohem příjemnější zážitek.. Připomínky si nechám od cesty, jsou přece Vánoce..

Časové pásmo bylo změněno