• Thriller

Smrt v červeném jaguáru (1968)

Pro mě osobně příjemné filmové překvapení, neměla jsem o tomto snímku ponětí.. S ohledem na hudební podmaz bylo jasné, že se to nebude brát příliš vážně a byla to skvělá jízda jaguárem, který zřejmě brzo změní barvu... Hlavní postava je dostatečně charismatická, doplňuje ji krásná žena a záporáci jsou víceméně zajímaví psychopati z jedné psychiatrické líhně...

Romeo a Julie (1968)

Nádherné zpracování literární klasiky, mladinká Olivia Husseyová dokonale naplnila mou představu o Julii a stejně tak Leonard Whiting jako Romeo přesvědčivý, jejich výkon byl pro mě strhující, byla jsem ve Veroně s nimi, cítila tu nenávist Monteků a Kapuletů, zejména tedy Mercutio a Tybalt mi zatápěli, no a v závěru jsem bulela jak želva.. Ode mne dnes večer bez připomínek a do režisérského nebe posílám poděkování...

Stvořitel (2023)

Ze všeho nejvíc se mi líbila ta malá holčinka Madeleine Yuna Voyles, tu bych si hned vzala domů.. Příběh o válce mezi lidmi a umělou inteligencí mě ničím nenadchnul, no na druhou stranu mi vlastně ani ničím nevadil.. Vizuálně pohledné, dobře se na to kouká, herci slušní, tedy s hodnocením zůstávám na třech hvězdách, žádná hlubší filmová stopa se nekonala..

Přízraky v Benátkách (2023)

Příjemně strašidelná atmosféra ve starém benátském paláci, napínavé vyšetřování vražd, herecký ansámbl nemá chybu, velice sympatické osazenstvo, tak tohle Branaghovo vyprávění se mi líbilo, sedlo mi to...

Zpráva o záchraně mrtvého (2021)

Zvláštní film se zvláštní atmosférou, pro diváka asi trochu těžce stravitelný, ve smyslu (ne)srozumitelný či (ne)přijatelný, v tomto ohledu chápu jakékoli hodnocení.. No a jak se říká, že každý film si najde svého diváka, tenhle si našel mě.. Když smrt zaklepe na dveře milované osoby, člověka to mění a ve finále změní, zažije-li to na vlastní kůži, přijetí diagnózy blízkého človíčka či smíření se stavem věcí je proces vnitřně velice bolestivý a každý z nás na to reaguje jinak.. Umím se vcítit i pochopit tvůrce..

Pan Wolodyjowski (1969)

Moc pěkný historický film a působivé nahlédnutí do polských dějin.. Příběh pana Michala je zajímavý i poutavý, pochvalu jistě zaslouží nádherná výprava a krásné kostýmy, celý herecký ansámbl mi byl sympatický, stálo to za to vidět.. Ono spojení Jerzy Hoffman a Henryk Sienkiewicz snad ani zklamat nemůže, mě určitě ne..

Bílí vlci (1969)

Snažím se poctivě dohánět své filmové resty a tohle bylo velice příjemné překvapení... Gojko Mitić má krásné chlapácké charisma, urostlý je velmi dobře, příběh zajímavý i poutavý.. Závěr mi vyrazil dech, nečekala jsem to..

Zabiják (2023)

Tvorba Davida Finchera se mi líbí, jeho filmy mám ráda (Sedm, Hra, Klub rváčů, Úkryt, Zmizelá), Michael Fassbender patří k mým oblíbeným hercům a mám ho v topce, tedy výchozí pozice výborná, no a tento snímek je skvělý, prostě skvělý.. Já měla naladěno hned od začátku, to pomalé vyprávění, čekání, usínání, probouzení, sledování lidí, vcucla mě podmanivá atmosféra noci, tlumeného světla a stínů.. A pak přišel výstřel, který nezasáhl cíl a rozjelo se to strhujícím způsobem, míněno pro mě, samozřejmě.. Bitka se surovcem dech beroucí a poslední večeře s Tildou skvostná.. Pravdou je, že bych se obešla bez epilogu, nicméně je to komiksárna, tak budiž..

Sedm statečných (2016)

Přijala jsem tento snímek jako dobrodružnou westernovou jízdu, protože to já můžu.. Srovnávání s původní verzí jsem se bohužel nedokázala ubránit, to by jedna zaplakala, že.. Současné překopávání historie (včetně multikulti) mi příliš nevoní, ale co už.. Nic s tím nenadělám... Tedy za mne: nesourodý herecký ansámbl mi byl na konec celkem sympatický, natočené je to pěkně, finále napínavé tak, jak má být.. Mýma očima shovívavé tři hvězdy..

2 zbraně (2013)

Po pravdě já vůbec netuším, jak se to stalo, ale měla jsem dnes večer naladěno... Denzel Washington i Mark Wahlberg jsou tu k zulíbání, míněno pro mě, samozřejmě.. Ten žánrový mix mi vůbec nevadil, sednul mi jako dětská prdelka na nočník.. A když jsem na filmové vlně, na hodnocení příliš nehledím, zejména v případě, kdy se loupí v bance už dávno uloupené, všichni chtějí prachy, bavím se a směju..