• Thriller

Doktor Živago (1965)

Nádherná záležitost, nahlédnutí do historických událostí v Rusku během 1. světové války, Říjnové revoluce, následné občanské války považuji za velice zdařilé, seděla jsem jak přikovaná a čas nebyl vůbec důležitý... Rusko je nesmírně krásné, co se přírody týče, jinak je to krutost na druhou.. Omar Sharif v roli lékaře a básníka úžasný a moc se mi líbila Julie Christie, okouzlující bytost.. Dnes večer je to ode mne bez připomínek, stojí to za to vidět..

Smrt černého krále (1971)

To jsem si krásně zavzpomínala, dávno tomu, co jsem tento snímek viděla poprvé.. Rada Vacátko a jeho parta vyšetřovatelů má nový případ „zapeklitej a čert jim ho byl dlužnej“ se spoustou podezřelých.. Herecký ansámbl nesmírně sympatický, za všechny bych jmenovala Josefa Kemra, Vlastimila Brodského a Stanislava Fišera, k tomu nádherná hudba Zdeňka Lišky a úžasná atmosféra starých časů, u mě opakovaně spokojenost..

Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)

Tuhle divadelní komedii mám ráda, je pro mě příjemnou oddechovkou, takovou tou roztomilou ztřeštěností.. Dnes jsem ji tedy sledovala v jiném hereckém obsazení, ovšem stejně funkčním jako naživo v divadle..  Lubomír Lipský a Stanislav Fišer báječní, mýma očima jsou/byli nejlepší, no a líbila se mi i Marie Rosůlková, její teta je přece jen o něco šmrncovnější..

Ztracenci (1956)

Historické válečné drama jako řemen, krásně natočené, působivé, strhující a ta ústřední trojice - Gustáv Valach, Stanislav Fišer, Vladimír Hlavatý - výborná, později je doplnila dvojice Alena Vránová a Radovan Lukavský, víc jsem si nemohla přát, to je herecké nebe.. Silný příběh o nesmyslné mašinerii, která semele vše, co jí stojí v cestě a když projde chalupou, nezůstane kámen na kameni.. Slza ukápla, to přiznávám..

Krvavé pobřeží (2009)

Tohle čínské pobřeží bylo hodně krvavé a já musím přiznat, že o dynastii Han toho mnoho nevím, vlastně téměř nic.. Tedy jsem příběh, který mi John Woo naservíroval, přijala bez zaváhání, samozřejmě bez znalostí a zcela upřímně fandila vzbouřencům.. Nejvíc na mě zapůsobila ta přenesená či zprostředkovaná láska k rodné hroudě, oslava přátelství a spojenectví, úcta k tradicím, nádherné přírodě.. No a z herců mě od začátku upoutal Takeši Kaneširo, krásná role stratéga, a potom ještě Lin Chi-ling, půvabné stvoření, bylo mi potěšením..

Killer (1989)

Chow Yun Fat v nejlepších letech, úžasné formě, on má prostě dech beroucí charisma.. Já sedla na lep, nechala se vtáhnout a neměla žádný výraznější problém.. Příběh nájemného vraha, kterému nezaplatili a ještě ho chtěli zabít, mě zaujal i bavil, takže nepodstatné připomínky dnes večer vynechám, valím si to na filmové vlně, John Woo to zkrátka umí..

Jízda s ďáblem (1999)

Nahlédnutí do americké historie, resp. do událostí bojů Severu proti Jihu očima mladých mužů z Jihu, považuji za zdařile zpracované, s podmanivou atmosférou a zajímavým hereckým obsazením.. Mám k tomuto snímku v podstatě jen jedinou připomínku a tou je délka.. Jinak za zmínku určitě stojí kreace Jonathana Rhyse Meyerse, tuším, že by si ďábla mohl z fleku zahrát a pozoruhodná Jewel Kilcherová jako půvabná ozdoba filmu, slušelo jí to a mně se na ně dobře koukalo..

Svatební hostina (1993)

Působivá, zajímavá a ve finále příjemná záležitost, ze které dýchá taková ta krásná člověčina, pochopení, soucítění, silné rodinné vazby.. Příběh mladého muže, jenž tají před svými rodiči svou sexuální orientaci, aby je nezranil, na mě hodně zapůsobil, je citlivě a vnímavě natočený.. Pozoruhodný je i střet kultur, různých světů, odlišné výchovy a vztahů obecně.. Hodnotím za čtyři s pomyšlením na pět.. P.S. Tatínek mě odzbrojil a posadil na zadek..

Podtrženo, sečteno! (1991)

Podtrhnu-li a sečtu, vychází mi to na pěkné čtyři hvězdy, Claude Zidi přivedl na svět originál (Cameron se na něm přiživil a vykradl ho až zarážejícím způsobem). Thierry Lhermitte sehrál toho tajného agenta a „vzorného“ manžela uvěřitelně, lehce, velice příjemně.. Aneb jak to dopadne, když se jeden zaměří na svou vlastní rodinu, syn za školou, babička má pletky, manželka touží po změně a vzrušení.. Miou-Miou působí sympaticky, roztomile, líbila se mi..

Trans (2013)

Žádné velké nadšení, ovšem nejsem ani zklamaná, jedná se o zvláštní kousek, je to taková „haluška“, jen netuším, kdo byl ve skutečnosti na tripu.. Líbilo se mi to pohrávání si s myšlenkou - chceš si to pamatovat/zapomenout? Kdyby tak člověk měl volbu, že? Ta krádež obrazu byla v podstatě velice zajímavá, hypnotizování už o něco méně, každopádně herci skvělí, Vincent Cassel si to valí na své charismatické vlně v kvalitě A+, James McAvoy je pozoruhodný, vůbec ho neumím zařadit skrze roztříštěné emoce, no a Rosario Dawsonová má nejen divné jméno, zahrála si báječně i tu divnou postavu.. Film, ke kterému se ještě vrátím..