• Thriller

Nebezpečný cestující (1976)

Musím otevřeně přiznat, že jsem měla naladěno ihned, ta půvabná hudba ze začátku mě vtáhla a výrazně mi pomohl Jean-Louis Trintignant, v roli nevlastního otce působí zcela přirozeně a uvěřitelně, no a to postupné sbližování s malým chlapcem je místy úsměvné i dojemné.. Příběh o cestě domů z Říma do Paříže se mi zamlouval, atmosféra (ne)příjemně houstla, no a černá dodávka ve zpětném zrcátku nevěstila nic dobrého... Pochvalu určitě zaslouží Bernard Fresson jako narušenec s bolestí hlavy, stejně tak Mireille Darcová zvládla roli maminky i novomanželky skvěle, u mě filmová spokojenost..

Rozmarný duch (1945)

I po těch letech je to v pohodě koukatelné, tahle duchařská komedie stojí totiž na dialozích, ne na tricích.. Asi umím pochopit, že zjevení bývalé manželky po zdařilé seanci není nic, co by si jedna přála.. Je to taková úsměvná hříčka se sympatickým hereckým ansámblem, ode mne slušné tři hvězdy..

Milionová bankovka (1954)

Příjemná, vtipná, zábavná záležitost o sázce dvou starších bratrů o milionovou bankovku a náhodném výběru chudého muže, který se neplánovaně ocitl v Londýně.. To rýpnutí do pokrytecké společnosti je krásně zpracované, trefně vyobrazené.. Gregory Peck je v roli Henryho Adamse úžasný, báječně se na něj kouká, k tomu tento film nestárne, peníze pořád hýbou světem..

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Po té poslední epizodě, ze které dýchá nádherné kouzlo SW, k tomu přiznávám, že si mě tvůrci naklonili, zejména se o to postaral Ewan McGregor a jeho výměny s temným Anim, jsem najednou zapomněla, co všechno mě v předchozích dílech rušilo.. Moje hodnocení je čistě subjektivní, tuhle jízdu jsem si užila, byla jsem ráda, že jsem mohla potkat staré známé a zase na chvíli pobýt ve společnosti charismatického Obi-Wana.. Chápu, že tenhle svět není pro každého, pro mě je..

Tajemství (1974)

Pouhé pomyšlení, vcítění se, snaha pochopit trpkou zkušenost Davida mě vtáhla do děje příběhu a nepustila až do samého konce.. Domnívám se, že tohle si nezaslouží nikdo, ať už nemocný nebo zdravý, politicky korektní či nekorektní, zkrátka nikdo.. Pravdou je, že herecké trio - Jean-Louis Trintignant, Marlene Jobertová, Philippe Noiret - je mi natolik sympatické a mám je ráda, že jsem nechtěla, aby trpěli.. Prostě jsem sedla na lep a nechala se chytit dusnou atmosférou strachu.. Logiku v tomto případě neřeším, lidé se nechovají logicky, stačí se rozhlédnout kolem sebe..

Konečně neděle! (1983)

Tahle žánrová směsice mi sedla, bavila jsem se.. Na Fanny Ardantovou se dobře koukalo, je skvělá herečka a smyslná žena, Jean-Louis Trintignant si definitivně uloupil kus mého filmového srdce, byl opět skvělý a podmanivý.. Odvyprávěnému příběhu o několika vraždách, podezření padající na hlavu hlavní mužské postavy, ze všech sil nápomocné (zamilované) sekretářce vlastně není co vytknout a je-li, už jsem to zapomněla..

Mužská záležitost (1981)

Výborně rozehraná kriminálka o vyšetřování případu sériového vraha, který má na svědomí tři ženy.. A ještě lépe mi sedlo psychologické drama o dvou mužích, komisaři a architektovi, jejichž přátelství utržilo velkou ránu.. Jean-Louis Trintignant se mi moc líbil, uvěřila jsem mu nešťastné manželství, uvěřila jsem, že ji nezabil, no a uvěřila bych mu i to, že je přítel..  Claude Brasseur se zhostil své role (ne)vyšetřujícího komisaře poněkud netypickým způsobem, ovšem získal si mě, svou upřímností, otevřeností, smyslem pro férovou hru i čestné jednání.. Jeho vnitřní zápas byl pro mě z celého snímku asi nejzajímavější a v závěru jsem se přistihla, že s ním hluboce soucítím.. Hodnotím za čtyři s pomyšlením na pět, pozoruhodný film..

Sváteční vyjížďka (1962)

Tohle neplánované putování se mi sledovalo snadno a dobře, postaral se o to podmanivý Jean-Louis Trintignant, jeho role plachého, tichého, introvertního studenta práv mu sedla jako oblek šitý na míru... Vittorio Gassman jako filmový parťák z naprosto odlišného těsta, nezodpovědný extrovert, nadmíru společenský, nespoutaný a živelný, mi sice příliš nesedl, ale odehrál to skvěle.. Závěr zabolel, přála jsem si jiný..

Vrtohlavá ovce (1974)

Jean-Louis Trintignant je v tomto snímku neodolatelný, jednoduše řečeno k zulíbání.. Nevýrazná šedá myška se mění v úspěšného dobyvatele ve všech směrech, postavení, moc, peníze, no a samozřejmě krásné ženy.. Romy Schneiderová jedním slovem nádherná, Jane Birkinová hříšně sexy a nemohu nezmínit průvodce a našeptávače v podání charismatického Jeana-Pierra Cassela, jen dívat se na něj je pro mě potěšení.. Příjemné překvapení, hravé, milé, zábavné, s občasným zábleskem drsné reality..

Velké ticho (1968)

Tento snímek má mýma očima několik výrazných předností, tou první jsou herci, Jean-Louis Trintignant v roli němého pistolníka výborný, on prostě mluvit nepotřebuje, zvládne to i beze slov skvěle, no a Klaus Kinski mi opětovně potvrdil, že je démon, jeho hraní ve mně probouzí obavy, tíseň, možná i strach, ztvárnil toho grázla na jedničku s hvězdičkou, odporné stvoření.. Krásná příroda zasypaná sněhem a podmanivá hudba působí dokonalým kontrastem k tomu, co se divákovi odvíjí před očima.. Pravděpodobně nejkrutější westernové drama, které jsem viděla..