• Krátkometrážní

Stůj při mně (1986)

(1001) Cesta za pokladem. Pořád mě to dojímá. Jeden ze zástupců kategorie uměleckých děl, která ve mně vzbuzují touhu být chlapcem ve starém světě. Představuji si, že všechny filmy s dětmi jsou plné takhle dobrých dětských herců. Historka o soutěži v jezení koláčů, ach. Vern přinesl hřeben. A čím jsem starší, tím mi to přijde lepší. ♥♥♥ -"I knew the $64,000 question was fixed. There's no way anybody could know that much about opera! (...) Wagon Train's a really cool show, but did you notice they never get anywhere? They just keep wagon training."

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tento film expresivně vyjadřuje, proč se směji muzikálům a filmům pro děti. A zároveň také velmi jasně značí milník, kdy se mi naposledy líbilo něco z dílny Tima Burtona.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jedna z mála výjimek, obvykle bývám k filmům s popěvky neobyčejně přísná a nepřátelská. Tady ne že bych řekla, že mi nevadí, tady se mi líbí, protože hudbu napsal Danny Elfman. (Například Sweeney už jde úplně mimo mě, tam je hudba děsná - protože ji nenapsal Danny!) Jinak také skvělá komedie.

Ed Wood (1994)

Napoprvé a sám o sobě mě Ed Wood příliš nedostal, viděla jsem ho moc mladá. Když jsem se prokousala opravdickými klenoty opravdického Wooda, zestárla, zcyničtěla a zdětinštěla, můžu s klidem říci, že tenhle film je drahoušek a hračička.

Střihoruký Edward (1990)

(1001) "Nemůžeš sáhnout na nic, aniž bys to nejdřív nezničil." Při zpětném pohledu zjišťuji, že nejraději mám Tima Burtona do Ospalé díry. Od té doby mi jeho filmy připadají jen jako takové bizarní kombinace sebou samých. Edward je takový film, že potěší něžné duše i naprosté cyniky (soudím podle sebe) a vystačí si s málem, aby toho dosáhl. Netřeba žádných blbých digitálních triků, ať žijí makety. Je to pohádka, je to jinotaj, je to satira. Trefní herci, úžasná hudba. Paráda.

Vincent (1982)

Úžasná pohádka, večerníček, který se nikdy neomrzí. Naprosto vykřikózní vizuál, film plný vychytávek a nápadů. Plus citace Havrana. Plus božský hlas Vincenta Price. A ještě je to vlastně takový můj životopis.

Beetlejuice (1988)

Až budu psát sebevražedné dopisy, budu je psát takhle! Skočím, škrtnout, vrhnu se ze skály... Paráda! A jen tak mimochodem, zbytek toho filmu taky ujde. Když přehrávat, tak takhle. Když večeře s přáteli, tak takhle. Když gothic, tak TAKHLE! ♥♥♥

Anděl Exit (2000)

Nenašla jsem jediný důvod, proč bych se na tenhle film měla chtít dívat. Ve skutečnosti jsem během sledování nacházela čím dál víc důvodů, proč bych se na něj dívat neměla. Ale protože už jsem patologický pesimista, dodívala jsem se do konce, abych mohla napsat negativní komentář. Ach, svět je tak krásný.

Slečna Marplová - Mrtvola v knihovně (2004) (epizoda)

Další laškovná adaptace, která je podle mého vedle ostatních dílů s Geraldinou trošku méně zábavná. Figurky nejsou tak zajímavé, stejně jako herci, kteří se skrz ně ksichtí. A to je vlastně docela divné, když vezmeme, že je tam Tara Fitzgerald, James Fox, Jack Davenport nebo Marc Warren, o kterých mám docela vysoké mínění a navíc jsou to většinou staří harcovníci Agátina detektivkového světa.