Osamělost přespolního běžce (1962)

Člověk, který si nenechá vmanipulovat cíle ředitelem ústavu. Jen doufám, že v tom ani trochu nebyla snaha po uznání spoluchovanci, aby ukázal, že nestojí o to být ředitelův mazánek. Že to bylo prostě svobodné rozhodnutí. Jinak - naprosto parádní film.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Na to, že se mi pohádky obvykle nelíbí, tahle se mi z nějakého důvodu zamlouvala. Jednoduchý příběh docela podobný pohádkám, co vyprávěl táta, navíc se spravedlivým černokněžníkem. Záběry (mám na mysli ty, jak se putovalo na koni) české krajiny, jíž si tolik cením. Herci bez okrasy, velice prostě mluvící a pohybující se. Hudba kromě té zpívané písničky velice zajímavá, až industriální.

Eastie Boys (1999)

Další příjemná, trošku klišovitá komedie z cyklu Kino Aussig 2013, které dám prostě opět raději 4 než 3 - za němčinu a má to styl.

Kebab Connection (2004)

Další německá komedie z tureckého prostředí, která má parádní odpich. KINO AUSSIG 2013.

Jeho dívka Pátek (1940)

Remake z roku 1974 má podle mě mnohem větší šmrnc i spád.

Pieta (2012)

Pro mě naprosto nepochopitelná, nelogická zápletka. Jinak atmosféra čtvrti staré doby, přechod z tradičního, přehledného hospodářství ke globálnímu kapitalismu - tyto momenty se mi celkem zamlouvaly.

Cesta (1971)

Ať žije naše skvělá, nejlepší civilizace! Takřka hlubinně ekologický film.

Pan Nikdo (2009)

vorheese: Mně se to efektně vypadající ho*** docela líbilo.

Mise (1986)

Strašně pěkný film, hlavně závěr bere dech, spousta myšlenek, ale vůbec mě to nebavilo.