La residencia (1969)

Giallem bych to nenazýval, na to je tu zoufale málo vražd a prakticky žádné pátrání po vrahovi. Gotický horor v tom naopak díky parádnímu titulnímu starému sídlu, kde cosi visí ve vzduchu - a později díky několika krásně atmosféricky natočeným scénám - cítíte od začátku. A potěšily i scény šikany a pěkné holky, celé to ale pro mě jede nějak na půl plynu. Takový usedlejší předskokan podobné Suspirie, která je vizuálně i hudebně výrazně divočejší, o vraždách nemluvě.

Pád anděla (2019)

Nenechte se zmást českým distribučním názvem evokujícím telenovelu nebo porno. Trojka po vzoru trojky 96 hodin běží v módu Uprchlíka a působí levněji než předchozí díly, konkrétně z nich má nejméně epickou trademarkovou scénu atentátu (byť drony byly fajn nápad) a kde se dřív epicky demoloval Bílý dům nebo londýnské památky, tady se odpalují kaskadéři kdesi v lese. Ale scenáristi to kupodivu ještě úplně nevzdali a dostali do tradičně tupého a průhledného akčňáku plného zapomenutelné akce pár lehce emotivnějších chlapských scén jako hovory s otcem nebo závěrečné posezení se záporákem. Díky za ně.

Watchmen - If You Don't Like My Story, Write Your Own (2019) (epizoda)

Předchozí díl byl díky příchodu starononové postavy zábavnější, ale tenhle má opět skvělý otvírák s bleskovým prodejem domu. Ironsova linka už začíná být otravná, opět se jen konstatuje zjevné.

Watchmen - She Was Killed by Space Junk (2019) (epizoda)

Příchod jisté postavy z původních Minutemen to trochu nakopl. A k tomu odhalení identity Ironsovy postavy, ze které se vyklubalo přesně to, co každý znalec originálu čekal? No, uvidíme, jestli to Lindelof ještě nezamotá.

OtherLife (2017)

Velmi zajímavé téma a tragicky nezáživné zpracování.

Žít se sebou (2019) (seriál)

Námět měl potenciál jak na pořádnou řachandu, tak na Black Mirror like provokativní psychologicko-sociologickou sci-fi studii. Ale scenáristi zůstali u sice koukatelného, ale nijak zvlášť zajímavého dramatu, a ani režie to nějak nenakopla.

Favoritka (2018)

Mám rád tyhle intrikářské věci, ale bral bych to spíš jako seriál. Tradičně skvělá Emma Stone, výborná kamera.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

V podstatě telefonický thriller, jen úkolující hlas v telefonu nahradily úkolující sms a hrdinům není vyhrožováno smrtí jejich nebo jejich blízkých, ale veřejným dehonestováním. Takže zklamání, i když napínavé to je.

#martyisdead - #friend (2019) (epizoda)

Tohle už je slušně napínavý i atmosférický. I ta jinak lame ice challenge vyzněla drsně.

#martyisdead - #martyisdead (2019) (epizoda)

Na thriller a na můj vkus tam bylo trochu moc toho truchlení, který je pro mě navíc takovej okoukanej motiv. Bavil mě ale tlumený výkon Grundmana v roli otce a závěr navnadil na další díl.