Favoritka (2018)

Mám rád tyhle intrikářské věci, ale bral bych to spíš jako seriál. Tradičně skvělá Emma Stone, výborná kamera.

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

V podstatě telefonický thriller, jen úkolující hlas v telefonu nahradily úkolující sms a hrdinům není vyhrožováno smrtí jejich nebo jejich blízkých, ale veřejným dehonestováním. Takže zklamání, i když napínavé to je.

#martyisdead - #friend (2019) (epizoda)

Tohle už je slušně napínavý i atmosférický. I ta jinak lame ice challenge vyzněla drsně.

#martyisdead - #martyisdead (2019) (epizoda)

Na thriller a na můj vkus tam bylo trochu moc toho truchlení, který je pro mě navíc takovej okoukanej motiv. Bavil mě ale tlumený výkon Grundmana v roli otce a závěr navnadil na další díl.

Terminátor: Temný osud (2019)

Je to přesně tak blbé/nudné, jak se to jeví z trajlerů. Po fajn úvodní honičce přijde hromada - pravda, ne úplně nudných - keců a pak až úmorně nudná závěrečná akce. Žádná atmosféra, postavy mě nebavily a samozřejmě je to digi jako prase. Jediným zajímavějším momentem je (SPOJLEREK) když se ukáže, že jeden z terminátorů, co po splnění úkolu zůstal vězet v minulosti, si tam založil rodinu, která ani po letech nepoznala (?), že hlava rodiny je robot. O tomhle měl být celej ten film! Co film, sitcom o několika sériích!

Death Note (2017)

Komiksovou předlohu jsem četl několikrát a i když má provokativní námět, zabavné postavy a napínavý děj, má i své masařky - zločinci jsou tu zobecnění jen na tupou šedivou masu, poslední díly celou ságu jen rozpatlávají... Narvat celou sérii do jednoho filmu za cenu brutálního osekání děje na to nejzajímavější by určitě mohlo fungovat, ale americká adaptace dopadla dle očekávání jako hloupoučký odvar s ještě hloupějším akčním finále. Představitel Lighta nakonec nebyl nejhorší, ale představitel L mě těžce zklamal (a nehraje v tom roli barva kůže).

Dvojník (2013)

Atmosféricky natočená kafkárna, o dost záživnější, než jsem čekal.

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Viděl jsem pár scének a i když náměty zněly slibně, vždycky to bylo tragicky zabité. Nevtipně napsané a ani herci to nedokážou prodat.

Podivná věda (1985)

Skvělý námět zpracovaný do úžasně nenápadité a nevtipné teenage komedie. I když Anthony Michael Hall mě bavil, jeho herecký projev mi připomínal Jamese Woodse.