Papírový dům: Fenomén (2020)

Otravně žoviální a celkem jalový dokument/film o seriálu, který vás sice vezme na plac třetí série a přihodí pár zajímavostí, ale žádné vyčerpávající info ani hloubkové rozbory nečekejte. Místo toho se dramatizují běžné natáčecí problémy jako že prší nebo padá tma a ještě není dotočeno. I když problémy s natáčením zaplaveného trezoru byly originální.

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Pěkná kamera, výprava a atmosféra, ale všechna ta snaha o ponurost a znepokojivost na mě výrazněji neúčinkovala a docela mě to nudilo.

Znovu 17 (2009)

Zoufale nevtipné a postavu trapného nerdovského nejlepšího kámoše bych komplet vystřihl, ale to jak se hrdina inkognito znovu sbližoval s vlastní rodinou bylo fajn. A dost tomu dávají Efron a Leslie.

Za stínem noci (2020) (seriál)

Mysteriózně-katastrofický thriller se skvělým námětem, který připomene Kingovy Časožrouty, bohužel jen lehce nadprůměrně napsaným a natočeným. Nabídne hlavně atmosféru nekonečného nočního letu do neznáma, pár ucházejících zvratů a fajn herce, ale postavy a dialogy nic moc. Škoda, mohla z toho být mysteriózní klasika, takhle je to jen příjemná spotřební záležitost.

Panu učiteli s láskou (1967)

Opožděná odpověď na Džungli před tabulí (1955), v níž hrál Poitier mladého sígra a tady se přehrál do role kantora ideála. A drsný tón nahradil sentiment. Proč ne, příjemná učitelská podívaná.

Po životě - Série 2 (2020) (série)

První série mě bavila, druhá převážně nudila. Vždycky, když Ricky začal vzpomínat na manželku, jsem měl chuť mu nafackovat. A on tu skoro nedělá nic jiného.

Hollywood (2020) (seriál)

Nic pro homofoby. Pořádně mě to chytlo až v polovině, když se rozjely přípravy filmu, ale pak mě tahle feel good pohádka o prorážení menšin v Hollywoodu nepustila, i když je odvyprávěná dost divoce, scenáristi se s tím neserou a sypou tam konflikty, které se vyřeší za deset minut, postavy hrozně vysvětlují sebe sama a cliffhanger s pálením filmu byl hodně laciný. Ale už během sledování jsem měl chuť natočit film a změnit svět. Parsons skvělý ve skvělé roli, obzvlášť v interakci s kouzelně štěněcím Pickingem jako Rockem Hudsonem.

Klub vyvolených (2002)

Feel good školní drama krčící se ve stínu slavnějších žánrových kousků, které by mohlo mít pohrocenější scénář, ale i tak je dost napínavé a Kevin Kline je jako učitel okouzlující jako vždy. Plus je fajn vidět Hirsche, Eisenberga a Dana ještě jako puberťáky.

Bílá smršť (1996)

Bílá smršť a G.I. Jane. V druhé půlce devadesátek Ridley Scott točil filmy, které po něm nikdo nechtěl. Bílá smršť je koukatelná, ale povrchní, nevýrazná a rychle zapomenutelná a to mám námořní filmy hodně rád. Ale oceňuju závěrečné vodní orgie, které se ještě obešly bez jedniček a nul a jsou krásně fyzické, no, bez komicky patetické koncovky v soudní síni bych se obešel. A zamrzí, že herecký matador jako Bridges nedostal zajímavější postavu než je jeho nepřístupný kapitán.

Příhody dívky O (1975)

Nudný a legrační eroťák/softporno, který má ale jedno eso v rukávu - nádhernou Corinne Cléry.