Srážka s láskou (2019)

Jako rogenovská komedie slabší (i když cum guy mě dostal), ale jako romantika to díky dobře rozvrhnutým postavám a slušné chemii Rogena a Theron funguje solidně.

Blood Machines (2019)

Vizuál za plnou palbu (pokud se vám už tenhle styl neokoukal), hudbou jsem až tak nadšen nebyl a děj, postavy a dialogy nudné a zbytečné. Jestli se na těch posledních položkách v budoucnu nezapracuje, tak příště prosím zase jen párminutový videoklip.

Jak na věc (2002)

Fajn vztahovka (romantické je to jen trochu - ve finále - a není to ani žádná řachanda) s tradičně fajn Grantem který se tady přehrál z dosavadních rolí roztomile nesmělých romantiků do sexy hajzlíků, viz. Bridget Jones. Jeho sebestředný rentiér je docela zábavná postava a v době uvedení ještě nebylo poselství o nutnosti dospět tak zprofanované jako už o pár let později.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bond se poprvé objevuje až v osmnácté minutě a do té doby se seznamujeme se záporáky, kterážto představovačka působí dost naivně, od záporáka hladícího kočku, přes šachistu plánujícího tajné operace, až po ostrov, na kterém cvičí záporákova armáda. O exotiku se tentokrát stará Instánbul, kde dojde mj. na cat fight dvou cikánek, druhá polovina filmu se pak odehrává ve vlaku, kterým se Bond s Tatianou vrací do Anglie. Nemůžu říct, že by mě to nějak extra bavilo, přišlo mi to takové legrační a zdlouhavé, ale závěr je slušně akční (bitka v kupé, helikoptéra, lodě), Connery opět fajn a Tatiana sexy.

Po životě - Série 1 (2019) (série)

I když tu Ricky na potkání každého stírá, není to řachanda, ale naopak dost deprimující záležitost, která se postupně překlopí do feel good story. Má to fajn postavy a hlavně srdíčko, velmi silný moment byla Rickyho kontroverzní pomoc feťákovi, ale všechno to rozjímání o smyslu života vyústilo jen do pár ohraných mouder.

Riskni to s Polly (2004)

Sucharský Stiller a chaotická Aniston ně jako pár bavili, i když jsem se skoro nezasmál. A bod za závěrečné vyznání lásky.

Donekonečna (2017)

Nadprůměrná mysteriózní story, která zaujme výchozí situací a rozdílnou bratrskou dvojicí, pak začne vršit podivnosti a když vybali karty na stůl, pořád vás zajímá, jak přesně to fugnuje a jak to dopadne. Bohužel je to jakési utahané.

Crash (1996)

Ten námět se mi moc zamlouvá, ale ten film mě nehorázně nudí.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Humor tu osciluje mezi trapným a černočerným, sympatickou postavu tu nenajdete, ale fascinující, zábavný i poučný vhled do dní po Stalinově smrti to je.

Mizerové navždy (2020)

I když jsem viděl všechny díly v kině, Mizerové nikdy nepatřili k mým buddy srdcovkám, narozdíl od Tango a Cashe nebo Posledního skauta. I když třeba konkurenčním Křižovatkám smrti mocně natrhávali pozadí a ačkoli mě humor dvojice Mike a Marcus moc nebral, zábavný styl a vzájemnou chemii jim přiznávám. Po sympaticky dravé a sexy jedničce, přifrčela z řetězu sympaticky utržená dvojka a teď i mile se ohlížející trojka. Ta není ani zdaleka tak audiovizuálně vymazlená a akčně urvaná jako od Baye, ale nevyrovnaný poměr prvoplánových a dobrých fórů zůstává a nejsilnější je to v pár vážnějších, chlapských momentech a při vtipném nostalgickém pomrkávání na diváky. A najde se tu i nějaké to překvapení.