Hodnej polda, zlej polda (2006)

Pohodový kanadský buddy movie o sucharském anglofonním a drsném frankofonním poldovi na stopě sériového vraha. Feore a Huard jsou fajn dvojka, ale chtělo by to přitlačit na akci a taky víc zábavných scén jako bylo úvodní přetahování se o mrtvolu na billboardu.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Fraška plná laciného vtipkování na sílu a šaškování se zprvu fajn hororovými vložkami (Eleven šmíruje Billyho), ale když se tam zase začala prohánět zubatá monstra, šlo to rychle do kytek. Obtočit to tentokrát kolem Lupičů těl a Rudého úsvitu znělo dobře, ale nevylezlo z toho nic zajímavého a většina dění mi byla upřímně ukradená. Jen ten motiv přechodu od dětství k dospívání a zorientovávání se v prvních vztazích s opačným pohlavím se mi líbil.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Holčičí verze Superbad a stejně povedená - vtipná, velmi pohodová i dojemná. A s perfektně vybranými představitelkami a jejich hereckými výkony.

Dark - Nekonečný cyklus (2019) (epizoda)

Odpoledne u jezera a oslava s bouřkou, které těsně předcházely začátku seriálu. Nejlepší díl druhé série, který se atmosférou blíží sérii první.

Dark - Season 2 (2019) (série)

Zklamání. Druhá série se posunula od lahodně atmosférického mystéria k sci-foidnímu politickému thrilleru a tvůrci začali kopat do hloubky i šířky, přičemž výsledkem je jen rádobyepický chaos a příběh zamotaný tak, že mu nejspíš nerozumí ani tvůrci a že zavání sebeparodií. Kdybyste si dali panáka kdykoli se v seriálu někdo po někom žádá vysvětlení a ten jen významně a tajemně mlčí, nebo kdykoli někdo řekne, že začátek a konec jedno jsou a vše je propojené, skončíte na záchytce ani nemrknete. Jestli jsem první sérii slupl jako malinu a za chvíli si ji dal znova, do dokoukání druhé jsem se musel dokopávat a třetí moc nadšeně nevyhlížím.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Silná duchařina postavená podobně jako Walking Dead - ani v jednom případě se neklade důraz na nadpřirozeno, ale na to, jak se jeho dlouhodobé působení psychicky podepisuje na postavách. Na svoje si ale přijdou i ti, co se prostě chtějí bát duchů. Solidně napsané, natočené i zahrané, přesto to nebyl úplně můj šálek kávy a musel jsem se do dokoukání trochu dokopávat.

O život (2019)

Zoufale nevýrazná variace na 16 bloků, které nebyly o moc lepší.

Shaft (2019)

Fajn krimikomediální oddechovka, ve které se potkávají tři generace Shaftů a kterou táhne solidně hláškující Samuel L. Jackson.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Slušná dvojka, která obrací koncept jedničky a tentokrát je to Dundee, kdo se musí zorientovat ve velkoměstské džungli. Městská část je zábavná, akční koncovka v džungli trochu zbytečná.