Smrt ve tmě (2016)

Napětí a atmosféra super! Dokonce jsem se přistihl, že i já sám jsem nedýchal. Celkový skvělý dojem trochu sráží nedostatečné nebo žádné uvažování lidí. Jenže to by v nejlepším případě rovnou zdrhli a byl by konec. Slepý Stephen Lang je drsný!

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Tak v první řadě počítejte s tím, že pixely vaší televize dostanou pořádně zabrat! Je to jako reklama na triluminos, oled a quadled panely dohromady! Úžasná podívaná, opravdu! Myslím, že podobně zábavný animák tu dlouho nebyl. Nenudil jsem se ani chvíli, příběh je jedno velké dobrodružství, všude se to hemží životem, originálními nápady, paráda! Díky, Walte Disney!

Marťan (2015)

Díky dobré vstřebatelnosti si Martian zaslouží širokou podporu a obdiv diváků. Nestaví na hlubokých myšlenkách, největší dilema je reakce vodíku s kyslíkem a jak skvěle se dají využít dovednosti animovaných postaviček k pohybu ve vesmíru. Ostatně, to nám ukázala i Sandra bez gravitace v Gravitaci. Takže Martian je dobrá jednohubka s nepolevujícím tempem, špetkou fekálního humoru a opět nejdražší záchrannou misí Matta Damona. PS Shean Beanova scéna, kdy je zabit úlomkem části raketoplánu, byla vystřižena.

Poslední nás zachrání (2015) odpad!

Není to vtipné a strach jsem taky neměl...takže to není komedie a o hororu nemůže být řeč...někde je asi chyba!

Malý princ (2015)

Téměř dokonalé animáky se vyskytují zhruba jednou za deset let...nebo tak nějak mi to vychází, když zmíním Walleiho. Malý Princ je po příběhové stránce natolik dojemný, inteligentní a zajímavý, že překonává veškerou konkurenci o míle. Další, samostatnou kapitolou je zpracování, animace a hudba. No a tohle všechno stačilo dát dohromady...panečku, hračka!

Daft Punk Unchained (2015)

Jo, pokud tomuto žánru někdo neholduje nebo jen něco hluše neposlouchá, protože jen to, co poslouchá dotyčný, je dobré, pak je to špatné...pro mě tedy za 5. Nelíbí se mi jen metal a dechovky.

Tři bratři (2014)

Bratři jak se patří pod dozerem nejspíše zhuleného rejži...někdy ovšem vynechal svoji dávku a točil i dobře.

Sněžní psi (2002)

Pohodová rodinná komedie se skvělým hereckým obsazením a s dobrákem Kubou. A je to v zimě, to je automaticky jedna hvězda k dobru.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Není to až taková sračka, jak jsem čekal...nepamatuji si předchozích třiadvacet dílů a né, nejsem fanoušek Resident Evil. Jak sám název napovídá, zlu v rezidencích téměř dozvonilo...zbývá tedy vyhladit pár zombíků, cerberů a jiné zmutované havěti. Jo a taky je třeba zabít lidi. To jsou taky pěkné svině. Takže máme co řezat, provrtat kulkama, nejlépe spálit, takže tím zasereme dvě hodiny a máme vymalováno. Na další díl už snad nebudeme mít peníze...pokud se znovu nenajde nějaký vymaštěný sponzor.

Poslední král (2016)

Jako pozvánka na lyžovačku v prašanu do norských velehor dobrý! V té zimě chtěli mít asi všichni všechno za sebou a tak jsou herecké výkony takové neslané, nemastné. Také honění se za miminem, potažmo jeho ochrana, nejsou oskarovou scénáristickou náplní. A tak jedinou radostí je opravdu jen pohled na zasněženou krajinu...což je pastvou pro oči tak pro 10% populace.