Liga spravedlnosti (2017)

Předigitalizovaná směska souboje hrdinů a kobylek či můr. Až na GG a toho rychlonožku byli všichni asympatičtí. Superman dobrý, ale raději bych zase nějakou solovku...nebo aspon dvojku s GG/WW.

Tvář vody (2017)

A máme tady oskarový snímek z vodní říše, příšeru né nepodobnou té z Hellboye a uklízečku, co si to ráda dělá ve vaně. Pěkný vizuál, příjemné tempíčko vyprávění a asi nic, co by překvapilo nebo zklamalo. Dobře zahraný, nelítostný a nekompromisní agent Richard Strickland je třešničkou na dortu...teda vajíčkem natvrdo.

Zmenšování (2017) odpad!

Hodně bezduchý a emočně prázdný dokument o pidilidech. Tady nejspíš udělal někdo chybu. Druhá možnost je, že jsem to nepochopil. Už ani ten Matt nestojí za záchranu.

Tomb Raider (2018)

Je to hra, není to hra...líbilo se mi pojetí podobné herní předloze, obzvláště rebootované série z posledních let, jelikož jsem její velký fanda. Také chápu, že nacpat cca 50 hodin herní zábavy do dvou hodin promítaných na plátna kin, je problém. Tady vidím první kámen úrazu. Tím jsou nevyvážená atraktivnost lokací a především nedostatek téměř jakéhokoliv vztahu k postavám. Lara a otec jsou jasní, určité sympatie si získají, ale záporáci a číňánci jsou vám ukradení. Je to podívaná tak na jedno shlédnutí, ale celkově jsem se bavil. A. Vikander nemám co vytknout, naopak, závidím jí ty břišáky!

Black Panther (2018)

Pro mě teda platí to zklamání, jak někteří varovali. V podstatě film nabízí to, co jsme viděli v traileru a kvalitativně nic moc navíc. Trailer mě dost navnadil...vzpomeňme na ústřední píseň, slibovala něco neslýchaného...ano, ve filmu je hudba netradiční, ale nevybavuji si jedinou notu. Akce je vcelku dost, ale souboje jeden na jednoho se mi zdály nepřehledné a nic moc. Choreografie slabší. Závěrečná řežba jakoby vypadla z oka traileru na Avengery. Technologický pokrok byl oproti běžné civilizaci znát, ale také bych čekal více kulišáren...vzpomeňme na Baye a jeho první/druhé Transformery. Tady se do toho moc neobuli. Příběh slušný, ale měl jsem pocit...pojďme to už nějak ukončit. Ale to je předně kvůli scénáři, jinak to asi nešlo. Takže jako zaplnění času při čekání na Avengery dobrý, ale jinak lepší průměr.

Kolos (2016) odpad!

No, tak to bylo zase jednou něco! Chtěl bych vidět toho, v jehož mysli se zrodil tento výtvor. Celý námět s příšerami je...příšerný! Kecy okolo jakbysmet...nedoporučuji!

Valerian a město tisíce planet (2017)

Co si budeme nalhávat, Cara je kus! Naopak, DenHaag na mě působil jak osina v zadku. Nevím, proč se půlku filmu držel rčení "co je šeptem...". Jinak barvičky krásné, dívá se na to dobře. Tady je vidět, že se nešetřilo. Ale nezbylo jaksi na ostatní a to propracovanější scénář. A nebo to bylo tou režií? Nevím, každopádně Valerian za vidění stojí, ale o vizionářské veledílo typu Avatar se nejedná!

Thor: Ragnarok (2017)

Velké překvapení! Není to tak na oko bijící, co se týká digitálních efektů, jak to vypadalo z trailerů. Skvělý výběr postav, vtipy, akce...vše bylo lehce stravitelné! Bavil jsem se od začátku do konce...Thorova! Až tak moc to nesouvisí, ale myslím, že v Avengerech 4 se máme na co těšit!

Blade Runner 2049 (2017)

Verbale, neseděli jsme vedle sebe? Zda jsi mě náhodou neviděl kroutit se u toho, bořit hlavu do mezisedačkového prostoru, protože tam se nejlíp usíná a ano, při každé siréně jsem se kurevsky lekl a říkal si, proč tomu někdo nedal hlasitost tak akorát?! Záměrně dávám odpad, abych ušetřil lidem, co váhají, jak čak tak neškudlené peníze...a ty prdele taky, protože je to neúnosně dlouhéééé!!!

Wind River (2017)

Nejde o klasickou kriminálku, děj spíše vykresluje drsnou přírodu Wyomingu, několik málo postav a jejich životní osudy, které k nim nebyly zrovna přívětivé. I agentka FBI, která je zde vyslána, je pro tento případ menší omyl. Tento styl mi ale seděl. Pomalinku vás dovede k rozluštění případu...ten se nedá nijak vytušit dopředu a následné akční vyústění děje mělo hned několik nábojů. Renner jako strážce divočiny mile překvapil. Od plného hodnocení mě odrazuje jen krátká stopáž a fakt, že je zde málo "krimi".