Dannyho parťáci (2001)

Slušné krimi s hvězdným obsazením a chytrým a důvtipným rozuzlením. 160 milionů dolarů není zrovna malý balík a tak se o něj "popere" dvanáct naprosto nelítostných žoldáků...né, kecám. Při jejich "představovačce" jsem si říkal "Tihle mají vykrást nejhlídanější casino ve Vegas?" Ale proč no, vždyť před nimi to zkusili větší magoři, než jsou oni :-) Určitě se pobavíte a třeba si oblíbíte nějakého z Dannyho parťáků... Zajímavosti: Psí závody, které sledoval B. Pitt, vyhrál chrt s číslem 6. / Původně měla ve filmu vystupovat ještě jedna stár, a sice Ben Affleck. Ten ale po prvním dnu propadl gamblerství, tak ho vyhodili. :-) 75%

Za nepřátelskou linií 2 - Osa zla (2006)

Akční "béčko" se spoustou nelogických a absurdních jednání postav a scén. Za nepřátelskou linií je to opravdu zlé, ale je mi divné, že se nikdo z těch korejců nenaučil střílet. Jedná se o novodobé Komando, protože hlavního hrdinu naučili všemu, i tomu, jak se vyhnout kulkám. Ba co víc, on dokázal přežít výbuch jaderné hlavice. :-) No, řekl bych, že jde spíše o "céčko".... Zajímavosti: "Patnáctka" ... né, nejedná se o nezletilou dívku, nýbrž o hřebík, kterým mučili našeho amerického "ninju" :-) 30%

Vratné lahve (2007)

Další příběh ze života, který je pro české filmy zlatým dolem. Nebo alespoň pro většinu. Bohužel, né všechny dopadnou tak dobře jako Vratné láhve. Zdeněk Svěrák jako vysloužilý "génius" a praktický rádce do života po šedesátce. Vynikající herecké výkony, chytlavý scénář, lehký a vkusný humor a prostředí vratných lahví jsou ozdobou režie Jana Svěráka. Zajímavosti: Režisér Jan Svěrák je synem Zdeňka. / Scéna s "vysypáním koše" nebyla ve scénáři. Z. Svěrák o tom počítačovém opravdu nevěděl. / 751, tolik vratných lahví si Z. Svěrák odmakal za celé natáčení. :-) 82%

BrainStorm (2008) (TV film)

Opět jsem narazil na kousek, který mi dokazuje, že né všechny české filmy musejí být špatné. BrainStorm dokazuje, že i chytré vtipy můžou být zábavné, ikdyž někdy je k nim zapotřebí nějakého "léku". Možná by ho ale měl dostat každý, kdo se chce vrhnout do "nakrůcání" nějaké té nové komedie. Radoslav Brzobohatý exceluje a "jeho" hra na city je úžasná! Zajímavosti: Prášky BS byly vyvinuty specielně pro tento film. Po jeho odvysílání jsou však k dostání ve všech lékárnách. O jejich užívání se však poraďte se svým lékařem. :-) 80%

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Druhé pokračování na sebe nechalo sice trochu déle čekat, ale zato se nám dostává nové parády. Co se týče grafiky a animací, nemám námitky. Tady to opravdu žije! Další "novinkou" je otázka vztahů mezi zvířaty...nečekal jsem, že budu dojat při milostných výlevech žirafy a hrošice. :-) Takže jak vidíme, chvály je dostatek, jenže...kam se poděly vtipy? Až na tučňáky(což je klasika) a malé "něco" :-) je to v této otázce slabší. Ale pro děti a nedělní odpoledne je to dobrá volba. Zajímavosti: Tučňáci se ukázali být natolik zábavní, že příští díl má být výhradně a jen o nich. :-) 65%

Bobule (2008)

No sláva! Konečně slušný český film. Zdárný příklad toho, že nejen hvězdné obsazení dokáže hodně. Tomu napomáhají vkusná hudba a precizní kamera a díky tomu máte pocit, jakoby jste byli součástí všeho dění. Co mě ovšem potěšilo, bylo to, že jsem za celou dobu nenarazil na sebemenší trapnější situaci, které jsou u jiných našich filmů zvykem. Střídmý humor, zajímavé lokace a kvalitní scénář už jen podtrhují mé nadšení. Zajímavosti: Ve skutečnosti detektivové takoví trotlové nejsou. / V Argentině si to děda oblíbil a další rok se tam vydal znovu. :-) 80%

Dům na špatné adrese (2008)

Až do posledních okamžiků sledujete otravného policistu Samuela, jak se snaží znepříjemnit život nově přistěhovanému páru mladých lidí. Tempo je sice vystupňované, ale chabý rasistický důvod nenávisti mě docela nudil. Vyústění v pár šarvátek je jedině dobře, protože jinak by se jednalo o film na špatné adrese :-) Slabší průměr... Zajímavosti: S natáčením se muselo spěchat, protože se požár rychle šířil / ... a ty prášky přestala brát schválně :-) 40%

Smrt čeká všude (2008)

Jak to tak vypadá, Blízký východ nabízí spousty témat k filmovému zpracování. Jelikož se nám jich v posledních letech vyrojilo požehnaně, stále je se na co koukat. Každý snímek má co nabídnout a záleží jen na tom, jak kvalitní ta nabídka je. V tomto případě je to bomba...a to doslova! Komando pyrotechniků je nasazováno do každodenních situací a to nejen z jejich branže. Potkat je může ledacos a co je horšího, než hromada sebevrahů s odstřelovačem na střeše? Atmosféra je hustá, především při likvidování pyrotechniky, ale k dokonalosti mi něco chybělo...a možná bych i něco vynechal:-) Zajímavosti: King Kong, Pán prstenů a Temný rytíř... to je výběr filmových dvd, které chlapec prodával vojákům. :-) 75%

Lovecká sezóna 2 (2008)

Myslím, že netřeba připomínat, že tato tlupa potrhlých zvířat bude zajímat především ty nejmenší. Počínaje příběhem, konče animací, jendá se o jednoduchost ve všech směrech. Nic na přemýšlení nebo rozjímání se nad úchvatnými scénérimi kreslířského pera. Prostě a jednoduše, pokud máte doma nějakého piškota(dítě) :-), přičtěte si jednu hvězdičku. Zajímavosti: Celý příběh se nezakládá na pravdě, jak se mnozí mylně domnívali... :-) 35%

Odpor (2008)

Byl jsem přesvědčený o tom, že se jedná o dobré válečné drama. Avšak to, co se odehrálo v posledních minutách mě doslova pohltilo a zanechalo ve mně jen ty nejlepší dojmy. Místy slabší pasáže lehce odpustím, protože jsme lidi, né žádné zvířata :-) Zajímavosti: Jestli se vám zdálo, že byl Craig místy otrávený, bylo to tím, že spousta hub, které v lese posbírali, nebylo moc k jídlu. :-) 75%