Výměna (2008)

Musím říct, že toto drama bylo Angelině šité na míru. Nejen, že jí třicátá léta velice slušela, ale také dokázala podat nadmíru dobrý herecký výkon. Jistou měrou se na tom podílí scénář, který ačkoliv nepatří k nejveselejším, dokáže si svou "beznadějnou" atmosférou udržet oko diváka v bdělém stavu. Snad jen ta délka by mohla někomu vadit...80%

Labyrint lží (2008)

No, řeknu vám, je to pěkná ptákovina. Leonardo jako tajný agent nestojí za nic a R. Crowe jakbysmet. Chybí sebemenší akční pasáž a napětí se vytratilo po prvních 5-ti minutách. Jediné, co má ještě nějaký význam, je příběh, ale ten už tu byl taky několikrát a lepší. Jediným lákadlem by tak mohla být režie R. Scotta, ale nevšiml jsem si sebemenší podobnosti, a tím i výjmečnosti s jeho předchozími díly. Jo a poslední věc... ničemu nevěřte! :-) Zajímavosti: Tentokráte se podíváme na oba hlavní protagonisty. Lépe řečeno na jejich jména, rodná jména. Leonardo je totiž rozený TriCaprio a Russell si pár písmenek přidal, Cow se mu nelíbilo...a my se mu nedivíme. :-) 75%

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Jo jo, není to až takový zázrak, ale ty vtipy, které tu jsou, tak u těch jsem se opravdu zasmál. Spousta známých tváří se zde jenom mihne, ale i tak je jejich vystoupení excelentní. Jenom si budete říkat, sakryš, odkud já ho jen znám?:-) Je to ztřeštěná komedie, nad kterou netřeba přemýšlet. Zajímavosti: Jako zázrakem nepřišel nikdo při hromadné bitce televizních štábů k újmě na zdraví. Teda až na toho, co to schytal trojzubcem. / Ronovo příjmení muselo být trochu pozměněno. Především pro českého diváka nezní název Příběh Rona Burkundyho nejlíp. :-) 70%

Vetřelci (1986)

Nechci být nějakým špatným prorokem, ale troufám si tvrdit, že něco podobného už neuvidíme. Jen málo pokračování předčí své předchůdce, ale v tomto případě se to povedlo o mílový krok. Všeho je tu mnohem víc a neplatí pořekadlo, že všeho moc škodí. Ikdyž taková smečka vetřelců dokáže nasekat paseku. Zatím, co S. Weaver podřimovala, rozhodli se alieni, že nám ukážou mnohem, mnohem více, než tomu bylo v předchozím díle. Nezůstalo jen u původních "nákresů", ale tentokrát víme vocogou. Opět se podařilo naprosto věrohodným způsobem vytvořit "živoucí" planetární základnu, přidala se banda mariňáků a lov může začít. Znovu jde strach z každého záběru a závěrečný souboj je skvostem celé této série. Zajímavosti: Již od začátku je jasné, že mariňáci moc šancí na přežití nemají. / S. Weaver je něco jako predátor. Vždy si z "výletu" přiveze nějaký suvenýr. Napřed to byla kočka a nyní malá holčička. :-) 100%

Vetřelec (1979)

Tady to všechno začalo. První vejce, první "pavouk", první vetřelec. Hlavním tahounem je nezaměnitelná atmosféra na vesmírné obchodní lodi, na které přibude jeden nezvaný host a začne kosit původní "cestující" jednoho po druhém. Ikdyž z něj moc nevidíme, stal se symbolem mnoha představ o mimozemské nestvůře. A jak se ukázalo, tato "ikona" se stala nesmrtelnou(ostatně jako Predátor) a S. Weaver díky ní taktéž. Nesmím zapomenout na úžasné interiéry, díky kterým si zdí svého obývacího pokoje budeme vážit mnohem více. :-) Zajímavosti: Když se mu to přisálo na ksycht, měli to zabít. Když mu to vylezlo z břicha, měli to zabít. A když se konečně rozhodli jej zabít, bylo už pozdě. / Víte, proč má alien druhou výsuvnou čelist? To aby nad tím oběti moc dlouho nepřemýšlely. :-) 85%

Nouzový východ (2008)

Abych řekl pravdu, tak z tohoto filmu moc nadšený nejsem. Nejen, že mě už unavovalo věčné poslouchání hádek a neurotičná náladovost manželů, ale ti dva mi k sobě nějak moc neseděli. Nápad, oživit chátrající manželství "výletem" do Paříže a následné citové výlevy a předstírání, ikdyž dobře zahrané, byly pro mě dost nudné. Až na samotný závěr filmu to nikam nevede a tak, co si zajít na skleničku? Zajímavosti: ... a pak, že se Jack na Titanicu utopil?! / Z toho všeho řvaní bolely TriCapria uši. :-) 45%

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Další z nekonečné řady romantických dramat, která jdou jaksi mimo mě. Neříkám, že se jedná o špatný počin, ale tento styl mi opravdu moc nesedí. Hodinu a půl poslouchat řeči, jak se kdo k sobě hodí a nehodí nebo aby to někomu klapalo, tak musí být ve trojce? Děkuji, pro jednou stačí. Výkony herců jsou ovšem kvalitní a tak si Vicky s Crisinou své příznivce určitě najdou. Zajímavosti: Penélope Cruz je opravdu mizerná střelkyně. Proto pro ni nebylo těžké střílet mimo. / Holky líbačky mezi sebou schválně kazily, aby si je mohly zopakovat... :-) 50%

Ip Man (2008)

Paráda! Konečně po delší době staré dobré kung-fu. Střetnutí dvou tradičních rivalů, číny a japonska za druhé světové války, tvoří základ celému příběhu. Ovšem ústředním činitelem tohoto filmu je Yip Man, obchodník, mistr bojového umění Wing chun, který dodá svému lidu odvahu, bojovat proti nepřátelům. Bojové scény jsou pastvou pro oči a milovníci tohoto žánru by si je neměli nechat ujít. Nenalézám nic, co by mi vadilo, i proto je hodnocení takové, jaké je. Zajímavosti: Na tomto místě byste se tradičně dočetli o nějaké libůstce. Pro tentokrát ji vynechám... :-) 90%

Ospalá díra (1999)

...která ale vůbec není ospalá. Nemáte šanci usnout, protože se stále něco děje. J. Depp, pátrající po stopách bezhlavého jezdce, který navíc nepřichází jen tak na pokec :-) Vizuální zpracování je na jedničku. Všudypřítomná ponurá atmosféra vám dovolí sotva dýchat, natož se od ní odpoutat. Hodně podařený mysteri-horor z rukou Tima Burtona a jeho nástrojem, jménem J. Depp. Zajímavosti: Ospalá byla nejen díra, ale také Ch. Ricci, která na natáčecí dny chodila věčně pozdě. / Ovšem vesnice, ve které se celý děj odehrává, byla opravdu díra. Proto ospalá díra. :-) 80%

Pán velryb (2002)

Dokument o historii a tradicích "indiánského" velrybího kmene a příběh jedné mladé dívenky, která v sobě skrývá(nevědomky) pouto k těmto velkolepým mořským tvorům. Pokud vás nebude štvát, řekl bych až zarputilost dědečka, najdete v tomto dojemném příběhu zalíbení. Zajímavosti: Podařilo se mi zjistit pár zajímavých informací, pojďme se tedy blíže podívat na tuto jistě zajímavou kulturu...Při zdravení k sobě dva lidi čichají. Tím zjišťují, jestli se dotyčný myl. / Vyplazování jazyků má jiný význam, než zastrašování nepřítele. Šlo o to, kdo jej má delší. / Bušení se do hrudi mělo odrazit útok nepřátelských goril. Proto i ten opičí výraz ve tvářích. :-) 75%