Venkovský učitel (2008) odpad!

Není mnoho filmů, které bych chtěl vypnout ještě dřív než skončí. Ale toto je snad první film, který jsem opravdu vypnul. Ani né kvůli svému námětu, ale hlavně kvůli tomu, že je to neskutečná nuda. Chápu, že téma, které je nám předloženo, má asi svůj opodstatněný význam, ale všechno je tak pomalé a nezáživné, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. :-( ... až na tu hudbu... Zajímavosti: ...moc jich není, když jsem to neviděl celé, ale vím jistě, že z nasbíraných třešní udělali dobrou buchtu, pro celý štáb :-) 5%

Ztracené město (2008) (TV film)

Tak za prvé, moc nechápu ten název Ztracené město, protože těch měst moc neuvidíte ani pod a ani nad vodou. Nějaký náznak dobrodružství tu je, ale vytratí se po ehmm, smrti otce a tak už jen čekáte, jak s tou vodou pryč. Do toho nesmí chybět zloduši, lovestory a happyand. Triky v podobě dvou tří zbytků budov nad hladinou oceánu jsou dost chabé, ale v této cenové kategorii nemůžeme čekat zázraky... Zajímavosti: Ikdyž prezident Klaus tvrdí, že globální oteplování není, založil tajnou skupinu lidí, která již po ztraceném žezlu pátrá. :-) 35%

Sedm životů (2008)

Will Smith se v tomto snímku doslova "rozdal". Přes dvě hodiny trvající snaha o zabrnkání si na mé city nevyšla. Příběh je to jistě smutný, ale v podání Sedmi životů ve mně zanechal jen vzpomínku na posledních 5 minut, kdy se v podstatě dovídáme celou pointu. Chemii mezi oběma hlavními pratagonisty bylo věnováno hodně času, ale vě mně žádné reakce nevyvolala. Dle mého názoru mohlo být toto těžké téma mnohem lepší. :-( Zajímavosti: Medúza čtyřhanka má zřejmě nejsilnější jed ze všech živočichů. To si Will vybral špatného společníka na koupání! :-) 45%

Lucky Luke na Divokém západě (2007)

Cesta na západ se může zdát jako procházka růžovou zahradou, ale opak je pravdou. Zvláště, pokud máte v patách podvodníka, který se vás snaží za každou cenu zastavit. Jenže vy máte jedno eso v rukávu a tím je Lucky Luke, šťastný to kovboj... Ručně kreslená grafika obstojí i v dnešní době, ale na čem se staví, je humor a příběh. Obojí je slabší a nezachrání to ani pár slušných nápadů. Opět doporučím spíše menšímu publiku. 50%

Kill Bill 2 (2004)

... a je tady pokračování. A řeknu vám, že je naprosto stejné, jako díl předchozí. Tedy, co se kvality týká. Máme tady zbývající nevyřízené účty a konečně se setkáme i se samotným Billem. Opět se dovídáme něco z minulosti Umy, o jejím bojovém výcviku a celkově se mi zdá příběh "dvojky" o něco lepší. Jinak opět řežba a řežba se špetkou humoru. Zajímavosti: Pohřbená Uma neměla u sebe jenom břitvu. Další její pomůcky byly lopatka, kyslíková bombička a podpěry na zpevnění zeminy. :-) 80%

Kill Bill (2003)

Zabít Billa! To je, oč tu běží. Ale před tím si musí proklestit cestu skrze nelítostné zabijáky, kteří ji připravili o všechno. Vlastně skoro o všechno. Měli ji zabít, ale neudělali to. Nyní příjde odplata nejhorší. Noční můra samuraje v těle Umy Thurman. Zajímavé souboje, krev stříkající z useklých končetin, skvělá hudba a již tradyčně netradyční styl Q. Tarantina. A pak je tady ještě "dvojka".... Zajímavosti: 5 useklých hlav, 7 rukou a 9 nohou, jeden rozpůlený a jedna skalpovaná... slušná bilance na někoho, kdo 5 let prospal, né? :-) 77%

Sky Fighters: Akce v oblacích (2005)

Špičkové stíhací záběry. Ty jsou největším lákadlem těchto nebeských bojovníků. Všechno ostatní je vedlejší a ikdyž zde nějaký ten děj je, tak je spíše ucházející danému tématu. Ale co se dá taky vymyslet, když tři čtvrtiny strávíte ve vzduchu, že ano? Plus to, že hudba je vážně dobrá. Fanoušci letectva budou nadšení a těm ostatním Akci v oblacích s klidným svědomím doporučím... Zajímavosti: Nadzvuková rychlost je 1225 km·h−1. Jen pro zajímavost, vaše auto dá sotva těch 225 km·h−1 :-) 70%

Spláchnutej (2006)

Ikdyž je to příběh o myších, na jeho konci(a někomu i dříve) vám to ani tak nepříjde. Spíše se jedná o divné lidi v kanalizačním prostředí s obrovským množstvím detailů a života. Ano, po vizuální stránce je opět na co koukat. A jestli jsem se zasmál? Popravdě, ani moc ne. Jisté náznaky vtipných scének tu byly, ale jen v podání objevivších se červů. Celková kvalita je o něco horší než Ratatuille, ale doporučit to musím, zvláště dětem. 70%

Souboj cti (1996)

Přikláním se a plně souhlasím s Chupacabre(ikdyž k tomuto filmu žádný komentář nenapsal:-)) To ovšem nevadí, stotožňuji se s ním v plném hodnocení a to myslím stačí. Né, že nestačí? Tak dobře. Podoba s Krvavým sportem se nezapře, ale to není na škodu. Opět budete Van Dammíkovi fandit jako kdysi dávno a opět se budete perfektně bavit. Nejen u "sportu", ale taky příběhem, který vůbec není špatný! Zajímavosti: Původní myšlenka tohoto zápasu vznikla v jedné české hospodě. Chlapi sa ožrali a pak sa mezi sebů začali mydlit. No a kdo zostal poslední, dostal půllitr, tedy Červený drak. Mniši neměli nic jiného na práci, než studovat dějiny a jednou na tuto našu tradicu narazili a uspořádali podle ní turnaj. No a protože tolik nechlastali, tak si mohli dovolit draka zlatého. :-) Sakra, ale je to dlouhá zajímavost, co? :-) 80%

On je fakt boží! (2008)

Být mi 13 let, dal bych víc! :-) Asi tak nějak budou znít první reakce na tuto zpočátku hoooodně pubertální komedii. Vlastně pokud nejste náctiletí, tak se asi moc nezasmějete, ale s přibývajícím časem stárneme a zdá se, jakoby i Georgie dostávala rozum. No a ten konec? Ano, je to sladké, ale jsou to přece ještě děti.... Zajímavosti: Tento film drží jeden primát...nejvíc líbacích(slintacích) scén za natáčení. Ano, tady můžete namítat, ale filmu Titanik bylo prvenství odebráno, protože se Jack utopil. :-) 55%