Nedotknutelní (2011)

Dlouho jsem se tak upřímně nezasmál a zároveň jeden z mála fimů, kdy mi i ukápla slza..je snad někdo, kdo by si neoblíbil Omara jakožto pouličního flákače, který ale dokáže dokonale vytrhnout invalidu z jeho denní rutiny a osladit už tak trpký život?dialogy u kterých jsem někdy fakt brečel smíchy. Tohle se prostě povedlo a řadím to hodně vysoko.

Šmejdi (2013)

Náš právní systém je dokonale nastaven právě pro zloděje a okrádače tohoto typu a je smutné, jak je zneužíván právě na starých a bezmocných lidech. Hold zloději a okrádači se měli u nás vždycky nejlépe...

Šestý smysl (1999)

Bruce Willis je můj oblíbený, charismatický herec, byl to však Osment, který dal filmu tu pravou třešeň. Malý, bledý klučík, který svým chováním vypadá přinejmenším o deset roku starší podal fantastický a velice presvědčivý výkon. Atmosféra se dala celý film krájet a málo který horor mi nahnal tolik strachu. To je přesně ten film, kde nepotřebuju potoky krve a všelijaké zrůdnosti k tomu, abych vyděsil diváka.Prostě duchařina jak má být, se skvělým koncem, kdy jen tlemíte na bednu a přebíráte si vše znovu.Shyamalan si nahodil velice vysokou laťku pro budoucí tvorbu. O rok později ale po Vyvoleném a Znamení mě přesvědčil, že tenhle skvost nebyla jen náhoda.Plný počet!

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Jednička byla něco nového, zajímavého s celkem slušným dějem, ale tento kousek je zaměřen ryze na nechutném zabíjení lidí, zcela bez příběhu a atmosféry. Chcete vidět jak se dá brutálně pozabíjet banda tupých amíků? Pustě si to, ale nic víc vám film nenabídne. Jedna hvězda za Bradleyho a druhá za celkem fajn vyvražďovačky..

Jedna ruka netleská (2003)

Nijak zvlášt duchaplný příběh a pointa filmu, stačí ale geniální Macháček s Taclíkem v komické dvojici rádoby vyšetřovatelů, šílená matka a šéf vegetariánské restaurace kterého zahrál Trojan jak jinak než na jedničku, proslov na konci filmu jakožto fuhrer byl na oscara. Komedie u které jsem se opravdu bavil, zejména když byl na scéně Macháček a jeho super pomocník MarekTaclík. Určitě jedna z těch lepších českých komedií.

Casino (1995)

Martin Scorsese má dle mého na filmy ze světa mafiánu, korupce a bezhlavého zabíjení talent od boha. Po jeho předešlých dílech jsem si s chutí pustil Casino a dostal jsem daleko víc, než jsem čekal.Těžko by někdo lépe zahrál roli zlatokopky, feťačky,nezodpovědné matky a hazardérky než Sharone Stone, nadlidský výkon a škoda oscara. De Niro je pro roli špičkového sázkaře a šéfa casina jak stvořený a nelítostný zabiják, jak jinak než Joe Pesci, který se opravdu nemazlil.Skvělé herecké výkony, skvělý scénář který vás dovede k tomu, že cesta nahoru může být někdy stejně rychlá jako cesta dolů.Nutno vidět!

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Točit film podle knižního bestselleru není lehký oříšek a to se projevilo i v tomto kousku ze světa kouzel určeného pro všechny věkové generace. Kniha dokonale popisovala kouzelnický svět,což je trochu v rozporu se stopáží a proto se najdou tací, kteří budou postrádat spousty scén které nedostanou prostor ale s tím se nedalo bohužel nic dělat.Celkově je to ale pěkná pohádka na které se nešetřilo a je to i vidět, ovšem ve srovnání s dalšími díly mi Kámen mudrců příjde nudnější, určený spíše mladší generaci.

Rocky Balboa (2006)

Už šestý díl slavného boxera z Philadelphie, na kterém se už značně podepsal čas a jehož život byl zasvěcen denní rutině a vzpomínkám na zesnulou Adrianu mi bohužel už nic nedal. Působilo to na mě jako klišé a snahu připomenout toho nesmrtelného championa, jehož éra už bohužel minula a proto si myslím, že kdyby tento v uvozovkách come back nevzniknul, nic by se nestalo. Smekám před jeho kondicí a postavou v jeho věku, ale do ringu už fakt ne.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Nedokážu si představit tento film bez Jacka Nicholsona, Forman ukázkově předvedl jak by měl vypadat blázinec a to se vším všudy, sestru zlou zahrála dokonale Louise Fletcher, které s oblibou znepřijemňoval život Nicholson a zároveň pozvedl rutinní život bláznům všeho druhu, zcéna na lodi nezapomenutelná. Forman v plné síle, která se projevuje i v dalších jeho dílech.