Deadpool 2 (2018)

Skvělé, nekompromisní a samozřejmě velmi efektní. Akční komedie je žánr, který miluji a díky tomu je tohle jediny komiksový film, který jsem zhlídnul. Ryan rulez.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Spoustu odkazů jsem propásl a je fakt, že z těch her jsem znal tak 20% (bo na ZX Spectru všechny nebyly), nicméně i bez toho jsem si film moc užil, Spielberg je stále machr.

Beatles: Perná léta (2016)

Pokud jste fanda Brouků jako já, tak povinnost. Nedozvíte se sice moc nových informací, ale je tam pár zajímavých špeků - slavná americká herečka na koncertě Beatles, pár dialogů přímo z nahrávání desek, komentáře všech členů kapely k některým faktům, pár nových záběrů. Pecková je potitulková sekvence, kterou jsem slyšel poprvé v životě. Pokud nejste fanda, dejte si o jednu hvězdu méně.

John Wick 3 (2019)

Po překvapivé jedničce a výpravné dvojce je tu ještě výpravnější a ještě více překvapivá trojka. Je to pecka, líbilo se mi to moc, víc takových filmů. Ale je tam pár ale. 1. Defacto jde o počítačovou hru - musíš projít N lokací a úroveň zabijáků bude neustále stoupat. 2. Představa, že by Keanu zmydlil Yayana Ruhiana a jeho kolegu jenom tím, že s ními párkrát praští o zem je úsměvná. Obecně si všimněte, že hodně fightů zakončuje Wick hodem na zem, které protivníka "vyřídí", ale sám utrží nespočet úderů a kopanců, které málokdy vykryje. 3. Scéna s okem je příšerná. 4. Konec je velmi nepravděpodobný. 5. Je to překvapivé, ale té akce je tak nějak až moc! BTW kolika odkazovaných filmů jste si všimli? Matrix (Guns, lots of guns). Good, Bad, Ugly (skládání revolveru). Kill Bill (natočení meče při finální scéně, ale to je zas odkaz na jiné japonské filmy).

Dívka v pavoučí síti (2018)

Pokud jste ajťák, musíte zavřít místy oči, ale překvapivě celkem příjemně akční a nabušené. Claire Foy mi dokonce sedí víc než Ňouma Rampa. Nebýt pár dementních zvratů typu rachitická ajťačka nakope prdel zásahové jednotce a injekce s doživotním oslepnutím, jsem zcela spokojen a označím to za překvápko roku, směre se rovnající sérii MI se stejnými "technologickými" zázraky. Sverrir Gudnason je castingový průser roku.

Pařba v Bangkoku (2011)

Stejné jako jednička, ale proč jako ne? Stejně šílené nápady, stejně šílená vlčí smečka. A jako obvykle nejlepší pasáž jsou fotky z akce.

Pařba ve Vegas (2009)

Výborně namíchaná blbina, která vás bude bavit tím víc, čím víc máte rádi absurdity. Hvězdička navíc za bravurně poskládanou vlčí smečku.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Pro fandy světa HP povinnost, ve které se snad nebudou ztrácet, pro ostatní detektivka, jejíž rozuzlení budete znát velmi brzo. Navíc porce (výbornýchú) CGI zvířat.

Operace Rudé moře (2018)

Black Hawk Down v čínské verzi místy uchvátí (výborné přestřelky, souboj tanků, sniperské scény), místy nechtěně pobaví, zejména (velmi) křečovitým humorem a (velmi) nacionálně hrdým pojetím hrdinů. Trochu blbý, že jsem ty ksichty začal rozeznávat až ke konci. Po řemeslné stránce překvapivě naprostá špička. Do dvojky dosadit nějakého schopného dramaturga a bude v pohodě plná palba.

Děda (2016)

Pokud nejste z Valašska, nebude se vám to líbit a myslím, že tomu ani nebudete rozumět (myslím jazykově). K mému velkému překvapení mě tenhle film docela dostal. Ta linie ze současnosti by sice chtěla tak o 20 minut zkrátit a pohrát si VELMI s hlasitostí dialogů, ale celkově docela bavila. Je vidět, že herci jsou místní a dialekt je nepepíkovsky autentický (většinou - žádný Valach by neřekl "Jdeme", ale vždycky "Idem!"). Možná právě tahle ryzí zemistost spolu se skvělým Polívkou a neustálými narážkami na Donutila se mi líbila. Ale ta historická linie, čtená nádherným pravým nářečím s krásným měkkým el, při té jsem si vzpomněl na všechno, co jsem jako kluk viděl a slyšel. Na moráky, poklúzání hydu, na draní péři, na vaření povidel, na zabijačky, na chození na trávu pro cupky, na cárek... a hlavně na své prarodiče, kterým jsem nestihl poděkovat a říct jim, jak moc pro mě znamenali a jak moc jsem je měl rád.