Ms. Marvel - Předurčení (2022) (epizoda)

A už to chytá mierne tón MCU ale zatiaľ stále fajn a trebárs svadba a následné hudobné číslo, no nádhera. Záverečná slušná akcia (a vzhľadom na teen seroš až extra slušná) to ťahajú hore a musím povedať, že zatiaľ viac než super seriál.

Ms. Marvel - Vzplanutí (2022) (epizoda)

Príjemne odkrývanie histórie Pakistancov, plus príjemné odkrývanie tajomných schopností. A záchranná akcia fajn, len som zvedavý čo tam porobí ten zmrdoš bradatý čo bol už v poslednom spídóvi dosť hajzlík. Záverečných cca 10 minút hutných.

Ms. Marvel - Trable mileniálů (2022) (epizoda)

Fajný rozbeh. Akože keďže učím strednej, tak viem ako to vyzerá približne v hlavách niektorých 16 ročných a a proste sa bavia a chcú byť hrdinovia. MCU z toho cítiť výrazne menej a má to krásnu štylizáciu do komiksu a celkom fajn vtip. No tak uvidíme dokedy to vydrží keďže tieto seroše skôr či neskôr pôjdu do MCU typických vôd (výnimku tvoril asi iba Loki.)

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

na rozbeh viac než fajn. Síce Bella stále ako Ellie nie je za mňa best ťah an bránku ale krom ksichtu je to ellie 1 k 1. A Pascal tradične perfekt a pekne to kopíruje hru plus pridáva a upravuje veľmo dobre dej.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

raimiho tam cítiť (nemám síce nakukaný Evil dead ale poznám jeho rukopis) avšak to, že strange bude cestovať mnohvesmírom a on tam s Americou preletí skrz asi 15 vesmírov a potom ostane v jednom skoro 40 minút, no hold čo už. To, že Wanda je záporná som vedel (keďže to pozerám hľa koľko mesiacov po vydaní) ale sklamalo trošku to podanie, proste readovala darkhold a je sviňa a v podstate celý dej WandaVision spláchli do hajzla. Avšak zaujímavé cameá, slušná drsnosť, hudobný súboj, mlátička v Kamar Táž, no skrátka brutus to bolo a keďže prvému strangovi som dal 5*, tu musia ísť určite, ešte vzhľadom k tomu, že tu idú výrazne na hranicu PG-13, koľko sa len dá.

Moon Knight (2022) (seriál)

No síce to má slabšie i silnejšie chvíľky ale určite chválim, že je to asi najdrsnejší MCU seroš (stále v rámci mantinelov MCU) a celkom zaujímavé zvraty, takže určite nie najlepší seroš ale omnoho lepší než Hawkeye, teraz hor sa na strangea.

Moon Knight - Bohové a monstra (2022) (epizoda)

No akože tak nie úplne uspokojivé finále. Akčné scény urýchlené a trebars Khonshu vs krokodílica je o zadnici, dokonca aj súboj Knighta a harrowa taký meh. Ale zasek záverečná potitulkovka, no tož bolo voľačo iné.

Těžký zločin (2002)

Na pohodu právničina a to takéto žánre ale že ani trošku nevyhľadávam. Freeman a Judd super, zvyšok obstojný a zvrat síce predvídavý ale i tak mierne drsný. Silné 3*.

Moon Knight - Blázinec (2022) (epizoda)

Najprv to vyzerá divne ale postupné odhaľovanie je naozaj super. Síce to trošku nakurvuje občasný humor, ale tentokrát je ho tu v miere a je aj celkom dobre podaný. No a záver pánečku to ti bolo niečo.

Moon Knight - Hrobka (2022) (epizoda)

Hutná epizóda. Scéna v hrobke až hororová, fakt som nečakal, že tam bude strážca hrobky porcovať týpka, navyše tá krvavá stopa jak z pravého horora. Dozvieme sa tiež že Laylin foter a Marc majú nepríjemnú spojitosť a v závere mindfuck jak sviňa.