Sufražetka (2015)

Ještě že už jsme v dnešní době o něco dál...Žena v Anglii na přelomu 19. a 20. století byla hlavně a především levná pracovní síla pro podřadné práce, jako třeba tady v prádelně, s nulovými právy a možnostmi. Asi je dobře, že se nebály pohnout kolem dějin směrem vpřed, i když to nebylo lehké neobešlo se to bez obětí. Za skvělé herecké výkony a tak nějak z úcty k těm skutečným postavám dávám 4 *.

Violette (2013)

No žádná sláva teda... Violette asi byla poněkud šáhlá, na pohled taky nic moc, některé věci hlavně zpočátku filmu mi přišly nějak nelogické, nedovysvětlené nebo mi nezapadaly do kontextu, třeba proč se živila jakýmsi druhem šmeliny s potravinami? V pozdější fázi filmu poté, co shrábne 100 tisíc franků, dál žije v kutochu, kde se sotva otočí, jak bezdomovec... Celé to bylo takové nesourodé, roztěkané. Životopisné filmy mi nevadí, ale tohle bylo nějaký podivný.

Člověk do každého počasí (1966)

Herecké výkony, kostýmy, výprava, výborné. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že to nemělo grády, poutavost, kterou tyto britské historické filmy obvykle mají. Připadalo mi to, že to, co se tam dějově odehrálo, by se dalo vyjádřit tak na 60 - 65% stopáže. Bylo to takové nafouklé dějové celkem nic. Sir Thomas More si za svojí pravdou stál. Pokud si za svou pravdou stál v době ne úplně čestných praktik u královského dvora, nebylo to tehdy zrovna dobře. Stál si za svým až tak, že ho to stálo kejhák. Viděl jsem už pár filmů z doby "Tudorovské" Aglie, z nichž mě tenhle zaujal asi nejmíň. Tak průměrně na tři *.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Krásné prostředí anglického venkova, hudba, kostýmy, Carey Mulligan, která mi tady snad poprvé od Pýchy a předsudku sedla, nakonec to dobře dopadlo, ač je to sladký jak cukrkandl, já dávám poctivé čtyři *. Podotýkám, že neznám ani knižní předlohu, ani film z r. 1967, což je možná dobře, možná chyba.

Hanin zákon (2012) (TV film)

Tak nic světobornýho to jistě není, to si nebudem nalhávat, ale pokud teda pomineme faktickou zřejmou nesmyslnost ve smyslu mladá holka na Divokém Západě živící se jako lovkyně lidí, tak po vizuelní stránce se mi na to koukalo vcelku příjemně, jak na exteriréry, tak na Saru Canning se koukalo dobře. Takový poměrně oddechový film. Je to asi obecný problém těchto westernově laděných snímků (Pistolnice, Rychlejší než smrt), že ženské v hlavních rolích takových filmů působí poněkud nepatřičně. Ale rozhodně bych ho nezatracoval a zdejších 41% mi přijde skoro až podhodnocených. Za mně poctivé tři.

Závan smrti (2007)

Jako Emily vcelku dobrý, ale já na ty duchy a jiný oživlý mrtvoly, přecházející ve tmě bezcílně sem a tam, nějak nejsem.

Nikdy není pozdě (2015)

Když mě film nudí prakticky od začátku a během jeho sledování nejsem línej zapnout noťas a začít na půl oka sledovat něco jinýho, zatímco je mi vcelku jedno, jaký dialog právě na obrazovce probíhá, tak je asi něco špatně. A to byl přesně tenhle případ. Od úplného odpadu to snad zachránila jen Meryl (i když jsem se nemoh ubránit dojmu, že jí to moc nesedí a že je na takovou roli už poněkud...no proč to neříct na plnou hubu - stará) a celkem poslouchatelný hudební doprovod (teda většinou). Za to dávám dvě *, ale víc ani ň. Za zmínku stojí i lehce vyšinutá dcera, protože ta tady svým výkonem asi přehrála svoji filmovou (i skutečnou) mámu. Rodinka to byla vskutku povedená.

Není zač (2010)

Chvílema to bylo docela zajímavé, ale bohužel po většinu filmu převládala nuda nebo jistý odpor nebo antipatie střídavě snad ke všem postavám, snad krom Rebeccy Hall. Chvíli byla na facku babička, chvíli Amanda Peet, chvíli Catherine Keener. Nějak jsem asi úplně nepobral, proč to vlastně vzniklo. teda asi možná pobral, je to taková sonda do obyčejného života, ale to nic nemění na tom, že to byla zkrátka nuda. A český název?? Ten to celé jenom podtrhuje...

Gulliverovy cesty (2010) odpad!

Co to do prdele bylo?!? Jediný dvě drobný pozitiva jsou Amanda Peet a Emily Blunt, a tím to končí, jinak to teda byla slátanina, na jakou je škoda slov. Musím sebekriticky přiznat, že knižní originál jsem nikdy nečet, ale předpokládám, že s tímhle má společnou jen základní myšlenku, pokud se o tomhle dá říct, že to nějakou myšlenku mělo. To bylo blbý od začátku do konce. Zaměstnanec podatelny novin v NY 21. století, Američan, se jmenuje Gulliver. Hmmm.... Závěrečný výstup (co to mělo být, parodie na muzikál?) tomu všemu zmaru nasadil korunu. Amanda a Emilka protentokrát prominou...