Temné zločiny (2016)

Jedna * za Ch. Gainsbourg, kteoru jsem už delší dobu neviděl a vlastně za to, že jsem to dokoukal až do konce, protože tohle byla docela velká slabota.

Brutální vedro (2023) odpad!

Co to bylo?? To bylo fakt brutální..... hovno. Už někde za polovinou mi bylo jasný, že radši ani nebudu na konci zkoumat, jestli jsem na tohle ze svých koncesionářských poplatků přispěl i já. A to ani nemluvím o tom, že jsem to stáhnul patrně jen kvůli Judit Bard... e-e, Pecháček, která se ... tam vůbec neobjevila, nefiguruje ani v závěrečných titulcích.

460 podezřelých (2000) odpad!

Naprosto zbytečná hovadina. Vydržel jsem to asi do půlky, zbytek už jsem vzal ve "zrychleném řízení".

Amistad (1997)

První věta v češtině po dvanácti a půl minutách, to jde... po 14 minutách za stálé neurčité hatmatilky projíždí muž na drezíně. Celkem dvě a půl hodiny soudních blábolů, tu v řeči, které našinec rozumí, tu v nějaké podivné hatmatilce, která mě srala víc a víc úměrně tomu, kolik jí přibývalo, občas proloženo nějakou kulervoucí scénou z otrokářské lodi. Ne, fakt mě to nebavilo ani trochu, jedna * spíš za to, že jsem to přestál až do konce a za to, že od Spielberga to byla ještě poctivá filmařina, která je v téhle délce ale neskutečně dlouhá a nudná.

Plavkyně (2022)

O plavání to zase až tak moc není. Je to především o tom, jak tomu plavání doplout, dojet, dojít odněkud, kde to plavání zrovna nepřeje. Film měl silné momenty, ale i takové, kde si člověk říká "A co si myslíte, vy čmoudi, že tady s váma všema budeme v tý Evropě dělat?" Na OH se dostala, tady je to zpracováno tak, jako by celou olympiádu vyhrála. No, tak slavné to zase nebylo, co si budeme povídat. Film byl na podívání zajímavý, ale reprízu asi potřebovat nebudu.

Zakletá jeskyně (2022)

Tak úplný pr***r to nebyl, ale víckrát to vidět nepotřebuju.

Příběh Popelky (2021) odpad!

Čas 1:20 (jakože minuta dvacet) a v úvodní sekvenci dva černoši s rozbruskou .... v pohádce?? To jako vážně??? Nebo to neměla být pohádka?? Možná jsem to měl vypnout už tady. Mnohokrát už omletý notoricky známý příběh, celé to bylo takové barevné - možná až moc, na kostýmy se celkem dalo dívat, na mně osobně zcela neznámou Camilu Cabello coby (Pop)Elku, takový polotovar Amy Winehouse, se dalo koukat taky, možná bych pod tlakem zmíněných mírných pozitiv i tu jednu * dal. Na co se ale koukat moc nedalo, byl z motýla vylíhlý "vílák" či co to vlastně bylo, stejně jako rapující negr, který měl představovat jakéhosi vyvolávače, posla nebo jak to nazvat. To fakt nešlo. O negrech s flexou jsem se zmínil už na začátku. krom toho všeho se mi tak nějak nejeví celkově jako dobrý nápad udělat z Popelky cosi jako muzikál. Tohle se celkově jakože dost nepovedlo.

Dokonalí (1985)

Ajajaj.... fitnesová móda poloviny osmdesátek, to nechceš.... :)). Jedna hvězdička za ní (jsem se docela místy pobavil) a jedna za Jamie Lee, ona byla vždycky taková zvláštní, asi nebyla nikdy typem prvoplánové  modelky, ale jedno se jí upřít nedá - tehdy, v nějakých 27 letech, měla teda luxusní postavu. Ale jinak je to vlastně kravina o ničem, když nepočítám cvičební úbory, lesklé silonky, u pánů směšně vycpané rozkroky a ty chemlony na hlavách ... občas taky u pánů :).

Jejich oči sledovaly boha (2004) (TV film)

Asi tam tu a tam mohlo být něco zpracováno lépe, ale podívat se na to dalo. Na Halle Berry se koukalo docela dobře. Docela mě zajímá, jak asi vypadá ta knižní předloha...

Je to jen konec světa (2016) odpad!

Ježkovy voči, to byla ale krávovina!! Původně jsem asi po půlhodině chtěl dát jednu * za Marion a Léu, ale další vývoj toho, jak se Luis nedokáže skoro hodinu a půl vymáčknout a co se stane, když se konečně velmi nekonkrétně vymáčkne, mě v koloritu rodiny, kde je jeden větší magor než druhej, přimělo hodnocení ještě nakonec změnit. Na druhou stranu jsem to s rychloposuvem dal asi za hodinu deset. Což bylo jedno z mála pozitiv.