• Pohádka

Kriminalista - Králův meč (2012) (epizoda)

Docela zajímavá zápletka, průběh i akce. Sice rozporuplnější detaily, a proto ne za pět, ale baví mě tyhle změny identit, hry a obsese. Látka by si zasloužila filmové zpracování, nebo dva díly - je zajímavá a je jí hodně, proto někdy (výsledky patologie - tetování, převoz, nadržená ředitelka muzea aj.), namačkána do 59 minut, působí příliš rychle (lekačky v ruském baráku se naopak táhnou).

Modrá krev - Mensdorffové-Pouilly (2019) (epizoda)

Ten mladý muž, Adam Maria Václav Artur Jan Nepomuk Mensdorff-Pouilly, je v dokumentu naprosto oslňující osobnost s fenomenálním vyjadřováním (asi mu to provedu :) ). V atmosférické hrobce jsem osobně byl, díky velkorysosti rodiny, ale dozvědět se příběhy o osobnostech tam pochovaných, včetně svatby z čisté lásky, je povznášející. Nadstandardní a okouzlující díl, jehož mimořádnost tvoří aura každého ze čtyř hlavních dotazovaných představitelů.

Nahá pastýřka (1966)

Napoprvé za tři, pak výš a výš. A to volání pávů... celý snímek má tak báječnou atmosféru, že je mi líto, že na půdě nemám také nějakého toho neobjeveného Fragonarda.

Legendy kriminalistiky - Matky vražedkyně (2019) (epizoda) odpad!

Novácky bulvární tragédie. Co tohle dělá na veřejnoprávní stanici... Dvořák opět úřaduje, schválí se i toto a staromilský divák se diví. Je mi líto, jak úroveň celého dnešního světa klesá. Lidé už nemají vysoké standardy a forma podání je zde opravdu senzacechtivě bulvárně "lidová". Hnus.

Gomora - Träume sind nichts für uns (2019) (epizoda)

Poprvé na mě až příliš silné. Tohle je díl, kterej si musíš dát 2x. Trochu jsem brečel. Je to hajzl. Všichni víme. Bianca nostra.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Naprosto fantastická hudba. Neskutečná a dechberoucí. Krása.

Děti noci (2008)

Výborná pocitovka (Pocitovka říkám filmům, které nemají nosný příběh, děj, zápletky, sdělení - prostě filmům, které chtějí zachytit určité stavy, nálady, místa, lidi - vyvolat v divákovi Pocity (u neempatických nudu)). Dost mě to vtáhlo a dokoukal jsem s napětím do konce, což se mi stává tak jednou za deset let. Skvělé výkony všech.

Klec (2019) (TV film)

Výbornost. Vyspádovaná, nevlekoucí se. Uteče rychle a člověk by klidně snesl ještě nějakou tu prostřihovou retrospektivu do 20-30 minut navíc. Případně (lehčí Spoiler) i matku KO ve sklepě, aby to bylo takové... výživnější. Oceňuji známá jména v malých štěcích. Skvělý Etzler i z mála vykřesal koncert.

Gomora (2008)

Velká bída. Tohle nekonečně dlouhé náhodné spojení několika linek, natočené dokumentárním stylem bez špetky sex-appealu, se dá dokoukat jen s největším nasazením. Se stejnojmenným dokonalým seriálem nesrovnatelné. Pro člověka, který ví, nepřekvapivé. Snad jen zaujme pár lokací, autentických míst, reálií a zejména závěrečné zhodnocení. Kdo sleduje v originále, může mít osypky z častých hlasových indispozic některých zúčastněných. Chápu, že je to dokumentární nepřibarvení reality, ale je to moc dlouhé a nudné a koneckonců ty linky s oděvnictvím jsou zažité stokrát.