• Pohádka

Comedy Club (2016) (pořad)

Ten pan Tigran Hovakimyan, to je ale ubožák. Na toho to musím vždy přepnout, ostatní jsou přežitelní. Jan Geryk a Adéla Elbel vivat.

Správní chlapi (2016)

Ryan Gosling s hlasem Filipa Jančíka je teda téměř smrtelná kombinace, tomu se nedá odolat, takže nevím nevím, jak budu objektivní. Celkem rozporuplný film - svědectvím o stavu planety, o přístupu lidí k němu, o korupci, poselství, krimi, střílečky, prohazovačky okny a k tomu sranda - od každého trochu a dohromady? Hláška filmu: Co by sis tak přála? Vylízej mi zadek! Cože, zmrzlinu? :)

Strážmistr Topinka - Zločin na poště (2019) (epizoda)

Teda, to je drsný, napětím jsem ani nedutal. Mám rád, když se případ rozřeší v rámci daného dílu, detektivky na pokračování nemusím. Pominu, proč zrovna v Protějově muselo být v bankomatu přes milion a docela se bavím. Tohle bylo fajn a sexy Travolta neměl chybu! Ty zahnutý vlasy nahoru by měl Topi nosit pořád. :)

Chata na prodej (2018)

Jak tohle někdo může prohlásit za komedii, to vážně nebearu. Považovat kardinální trapnost za vtipnou je nízké. Tohle je především přehlídka pseudovztahů. Možná by lépe působila v divadelním zpracování. Jeden z těch snímků, které stačí vidět jednou. Díky za kratší stopáž. Vynikající David Vávra, Jana Synková, Václav Kopta i Michael Pitthan. Jan Strejcovský by měl začít artikulovat, nebo to alespoň zkusit, určitě by to prospělo nejen jemu.

Stop (2007) (TV film)

Jano... No?

Na dno vášně (1997)

Pedro A. umí být tak fenomenálně niterný, osobní, to se jen tak nevidí. Madriďané ve své nejodhalenější obnaženosti lidství. Nadčasový mág, skluz, překvapivost a dokonalá kamera. A moc mě baví kouření při porodu.

Co jsem komu udělala? (1984)

Svět je plnej úchyláků a všichni se navzájem znaj, nebo znaj někoho, kdo zná... A Igor Chmela by se opravdu NEměl věnovat dabingu.

Skandál v katolické škole (2002)

Není mnoho filmů, které mě sejmou - donutí vstát z postele a jít gůglit, kdo to byl Chris Fuhrman. Úžasný mládežnický svět fajn přátel, bez mobilů, plný očekávání (nejen před stánkem na nové číslo oblíbeného komiksu), plný nápadů, nesmělosti a bujné klučičí fantasie. Zajímavé, záživné a místy nemožně napínavé, až jsem se orosil. Prostě téměř fenomenální.

Planeta Česko (2017)

Byly jednou dvě trapně pubertální dcery, které nedokázaly ocenit, jaký má jejich táta parádní a trpělivost i odolnost vyžadující koníček. Tak se jim to otec snaží všelijak dokazovat. Jako by důkazy něco zmohly. Zde pomůže jen čas - až dcery dozrají, dříve to nepochopí - marná snaha. A dokument jako takový? Slabé, škoda. Ty Milovice, ach, to už je trapné, jak jsou jaksi všude. Přál jsem si Klabavskou nádrž - nebyla. Přál jsem si rysa, nebyl. Na druhou stranu - díky i za to (relativní) málo. Na jednoho zapáleného jednotlivce to celkem ujde. Snad jen ten lehce přehnaný název - Planeta Česko - vzbuzoval v odbornějším divákovi (já) přílišná očekávání, která se nedostavila. Popisu druhů a obecně odborných informací málo - ale to se dá s ohledem na důvod vzniku (dokazování laickým dcerám) hořce pochopit.